Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Moderator: luk4s7

strazak
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:20
Kontakt:

Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: strazak »

Wiem że to szalony pomysł, ale ostatnio zastanawiałem sie nad wrzuceniem automatycznej skrzyni biegów...(przy mojej nieagresywnej jeździe w terenie byłaby zdecydowanie lepsza). Moze ktos z Was orientuje sie z jakimi to wiązało by się kosztami?Jakie elementy dodatkowo trzeba by było przy tym wymienić(wały, mosty?)Pewnie duzo prostszym sposobem byłoby kupienie 4Runnera z fabrycznie zamontowanym automatem, ale ja ze swoim jestem ożeniony bo za dużo mnie kosztował(pewnie jak kazda terenowka kazdego z Was :) ) i pewnie nigdy go nie sprzedam. Dodam, że mam dostęp do nowej skrzyni biegów(z Kanady) a nie jakas sciema z allegro :lol: Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: kylon »

Musisz jeszcze kilka gratów mieć:
- konwerter
- wajcha od biegów
- konsola środkowa (zupełnie inna)
- sterowniki z kawałkiem elektryki
- deskę z odpowiednimi wskaźnikami itp.
Kup angola za 6 tysięcy z automatem. Bywają takie. Masz wtedy wszystko gotowe. Jeśli skrzynia jest nowa w dobrej cenie to też warto. Nie wiem tylko który rok Twojego 4 Runnera bo podana cena angoli dotyczy starszych modeli.

strazak
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:20
Kontakt:

Re: Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: strazak »

Mój to `91 r.II gen. Niestety Angole w 95% są w dieslu a ja mam benzyne. Szkoda, bo ja widze ceny chociazby na ebay.co.uk to mnie złość bierze(wszystkie dobrze wyposazone i w ładnym stanie..), może raz tam widziałem 3.0 w benzynie ale za to z manualną skrzynią :( Dzięki za odpowiedź Kylon, chodziło mi najbardziej o to czy dalej w kierunku mostów beda mogły zostać stare rzeczy. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: Northern Sun »

jak masz swoj warsztat to dasz rade, no oczywiscie potrzebujesz jeszcze przewodnika :) ogolnie to raczej droga impreza jak dajesz do mechanika :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: Rokfor32 »

Jak się nie mylę, wały napędowe mają inne długości w automacie niż w manualu. Ale nie jestem pewien na 100%, sprawdzę organoleptycznie po świętach :wink:

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: Northern Sun »

jakbys cos potrzebowal to daj znaka, generalnie to jezdze dokladnie tym samym o czym piszesz, acha i Kanada fajny kraj, podobniesz duzo offroadow maja :mrgreen:

Awatar użytkownika
wojtekd
Klubowicz
Posty: 210
Rejestracja: 08 kwie 2007, 21:45
Auto: HDJ80, KDJ120 i HDRunner
Kontakt:

Re: Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: wojtekd »

Myślę, że taniej jest jednak kupić automata :)

do wymiany masz z grubsza tak:
- wał tylny
- główka tylnego mostu (ma czujnik)
- komputer silnika (ma dodatkowy moduł do skrzyni)
- koło zamachowe
- zegary, wiązki, wajchy, plastiki, pedały (jak juz Kylon pisał), tyle, że wiązka elektryczna raczej w całości bo ma inne wtyczki do kompa (inna ilość pin)
- przełożenia w mostach
- no i skrzynia + cały osprzęt skrzyni (np chłodniczka, która o ile się nie mylę jest schowana gdzieś w okolicach ramy)

... mój mechanik mówi na takie operacje:
(cytat ocenzurowany) "rzeźba w mientkim g..."

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: Northern Sun »

no wlasnie, dlaczego nie zakupisz trucka na czesci, tam gdzie ja jezdze do kumpli to chyba 15 takich 4runnerow na czesci sie przewalkowalo; chlodniczka znajduje sie niedaleko filtra paliwa czyli mozna powiedziec ze pod nogami pasazera, czujnika tylniego mostu akurat u mnie nie stwierdzilem ale wiem ze instnieja takowe :)

Awatar użytkownika
sipok
Posty: 37
Rejestracja: 21 paź 2009, 21:02
Auto: IS-GTR 4Runner

Re: Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: sipok »

Strazak,

A ja mam Runnera z automatem A340F - i chętnie bym swapa na manula zrobił - co ty na to ?

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Przeszczepienie skrzyni biegów w 4R

Post autor: RobertK. »

Wały mają inne długości do tego inne koło zamachowe, a właściwie wieniec reszta jak poprzednicy mówili.
Jak potrafisz sam, masz czas i masz gdzie, to może i ma to sens jeśli w warsztacie lepiej faktycznie i taniej na kasę będzie kupić gotowe auto, albo pokochać ów pogrzebacz, który już jest :mrgreen:

ODPOWIEDZ