problemy z 4wd

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

problemy z 4wd

Post autor: Northern Sun »

mam lekkie problemy z 4wd, po moich wypadach na polnoc i extremalnych warunkachterenowych, wychodzi na jaw kilka problemow a w szczegolnosci z 4wd. Mianowicie, przy zalaczeniu 4wd truck zaczyna wchodzic w duze wibracje 40-60km/h, stalo sie tak od chwili kiedy cos mi pieprznelo jak zjezdzalem z lokalnej autostrady w kierunku domu, przy predkosci okolo 80km/h na skrecie i z 4wd, (bylo raczej dosc sucho), 4wd bylo zalaczone bo jedna z polosi wyszla poczesci ze 'spindle' :x i czasem cos ostro huczalo, podejrzewam ze wlasnie ta polos :o

- dodam ze jest plyn w transfer case, 2 waly otrzymaly nowe ujoints, sztuk 5, 2polosie wsadzone i sprawdzone, 1 idler arm, nowe heble i odblokowane 2zaciski, spotkal sie ktos kiedys z podobnym problemem, sugestie mile widziane :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: Rokfor32 »

Upuść sobie nieco oleju z przedniego dyfra, i zobacz jaki kolor i czy nie ma opiłków.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: RobertK. »

Tudzież kawałków zębów :D
Jeśli przegub półosi to przy każdej prędkości nawet powoli będzie słychać strzelanie, hałas....

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: Northern Sun »

no zobaczymy tez jestem ciekaw, plyn jest niby nowy+galony blota pewnie,

Awatar użytkownika
wojtekd
Klubowicz
Posty: 210
Rejestracja: 08 kwie 2007, 21:45
Auto: HDJ80, KDJ120 i HDRunner
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: wojtekd »

@Northern Sun napisał:
spotkal sie ktos kiedys z podobnym problemem, sugestie mile widziane
A możesz więcej szczegółów? Kiedy pojawiają się wibracje? Czy to jest "głębokie wycie" czy po prostu auto goni Ci po drodze? Czy tylko na 4WD czy na 2 tez? Po przekroczeniu jakiejś prędkości ustaje? No chyba, że juz się problem rozwiązał... ale to też napisz bo ciewkawi'śmy :)

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: Northern Sun »

A możesz więcej szczegółów? Kiedy pojawiają się wibracje? Czy to jest "głębokie wycie" czy po prostu auto goni Ci po drodze? Czy tylko na 4WD czy na 2 tez? Po przekroczeniu jakiejś prędkości ustaje? No chyba, że juz się problem rozwiązał... ale to też napisz bo ciewkawi'śmy
no ciagle mam ten sam problem, ale czasem lepiej przespac sie z tym wszystkim i poczekac moment; w moim przypadku jest juz dluzsza chwila, brak czasu i funduszy, chwilowy problem byl tez z elektryka, 2 gablota nie dokonczona no i tak :P

generalnie doszlismy do tego ze mam wyj... 3 boltjointy czy jak to sie tam zwalo, wahacze mocujace( :? ) wibracje sa jedynie przy 4wd, 40km/h+, przy 100km/h sa identyko, nie zmniejszaja sie, przy 2wd nic; wibracje maja podloze ala przykraweznikowanej felgi tylko xx razy wieksze; plynu w przednim dyfie nie sprawdzalem bo ostatnio sniegiem ostro sypnelo :)

- acha i przy lekkiej ilosci sniegu, problem z 4wd ustaje, chwilowo .. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: Northern Sun »

po czesci problem rozwiazany; nowy balljoint na stanie ale jedynie z jednej strony narazie :roll: do nastepnego offroadu znajdzie sie i drugi, :D teraz wibracje przeszly na 80km/h ale i tak jest o niebo leppiej niz wczesniej, przynajmniej mozna jezdzic po ulicy z zalaczonym 4wd i mniej dygota torba :mrgreen:

funkyman3
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut 2009, 20:37
Auto: 4-runner 92

Re: problemy z 4wd

Post autor: funkyman3 »

Witam,

Podepnę się pod ten temat z pytaniem,
Jak włączam 4wd autem zaczyna szarpać na boki i wydaje się jakby stawiał opór. Od czego mam zacząć szukać przyczyny, a ewentualnie na czym skończyć.


Pozdrawiam wszystkich!
funkyman3

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: RobertK. »

funkyman3 pisze:Witam,

Podepnę się pod ten temat z pytaniem,
Jak włączam 4wd autem zaczyna szarpać na boki i wydaje się jakby stawiał opór. Od czego mam zacząć szukać przyczyny, a ewentualnie na czym skończyć.


Pozdrawiam wszystkich!
funkyman3
Nie zapinaj na czarnym :mrgreen:
Jeśli nie masz między osiowego różnicowego, to tylko znaczy że napędy działają :mrgreen:

watto
Posty: 92
Rejestracja: 05 cze 2009, 12:01
Auto: Blazer 4.3 LT 99'
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: watto »

dokładnie, broń Cię Panie Boże na suchym i twardym podłożu zapinać 4WD, no chyba że nie masz zamiaru skręcać to OK :)
4R nie ma mechanizmu różnicowego między osiami, więc włączanie 4WD wskazane na śliskiej lub luźnej nawierzchni coby możliwy był uślizg kół :)

funkyman3
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut 2009, 20:37
Auto: 4-runner 92

Re: problemy z 4wd

Post autor: funkyman3 »

Dzięki wielkie za dobre rady i odpowiedź.

Pozdrawiam

Przy okazji wesołych świat i szczęśliwego nowego roku!!!!

Piotrek

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: RobertK. »

Nie za ma co :D
Też to przerobiłem i myślałem że coś się zepsuło :mrgreen:

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: problemy z 4wd

Post autor: Northern Sun »

generalnie problem rozwiazany, chwilo szajsior pod lupa wiec nie ma stresu, problemy z 4wd uwazam za rozwiazane :)

ODPOWIEDZ