3VZ-E kopci - możliwe przyczyny?

Moderator: luk4s7

INOX
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2013, 21:50

3VZ-E kopci - możliwe przyczyny?

Post autor: INOX »

Witam
Pojawił się problem z 4runnerem 3vz-e, silnik niesamowicie kopci, ściągnęliśmy głowice, nagar nie jest jakiś przeraźliwy, w rurze łączącej kolektory wydechowe mokro od oleju, tłok ma luz względem cylindra, choć nie wiem czy dobry czy za duży.
Dotąd miałem styczność z silnikami BMW i Jeep i w nich jest mniejsza przerwa.
Przed zdjęciem głowic silnik miał kompresję w od 11-14
I teraz pytanie, czy stawiać na pierścienie, czy mogła by to być nieszczelność między kanałem olejowym a cylindrem na uszczelce (chociaż nie widać nic specjalnie niepokojącego na niej) czy może uszczelniacze zaworowe mogą puścić tyle oleju do cylindra, że z rury szedł jednolity wręcz słup dymu.
Co myślicie?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8437
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 3VZ-E kopci - możliwe przyczyny?

Post autor: Rokfor32 »

Te modele miały w początkowej wersji problemy z uszczelkami głowic. Toyota robiła akcję serwisową ich wymiany.

Dymienie ... zależy jak to wygląda. Na małych obrotach, wysokich, olej rozgrzany czy zimny ... olej syntetyczny czy mineralny, auto świeżo zakupione czy już od jakiegoś czasu użytkujesz?

INOX
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2013, 21:50

Re: 3VZ-E kopci - możliwe przyczyny?

Post autor: INOX »

auto kupione już z dymieniem,
rocznik 95 a dymi generalnie ciepłe i zimne, chociaz ciepłe bardziej, olej chyba mineral

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8437
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 3VZ-E kopci - możliwe przyczyny?

Post autor: Rokfor32 »

Skoro masz silnik otwarty - to otwórz do końca, czyli zdejmij tłoki. Wtedy sie wszystko wyjaśni.

INOX
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2013, 21:50

Re: 3VZ-E kopci - możliwe przyczyny?

Post autor: INOX »

decyzja padła na zmianę pierścieni na nowe, tuleje ładne więc nie ma co szukać wydaje mi się

ODPOWIEDZ