Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
peczu
Posty: 57
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:02
Auto: LJ70, Hil 2.5sr
Kontakt:

Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: peczu »

Prawdopodobnie jutro odbiorę nowego Hila.
Mam parę wątpliwości co do wyposażenia.
- dywaniki , wiem śmieszne, firmowe to 250 pln (dla mnie troszkę taniej) ale czy dobrze chronią przed błotem, czy lepiej kupić gumowe z wysokim brzegiem?
- czy wykładziny paki różnych firm różnią się bardzo, czy wszystkie są w miarę podobne (będzie hardtop)?
- opony zimowe, czy 31", czy wystarczą mniejsze? Czasem w lekki teren zimą pojedziemy.
- osłony dołu mogą zaczekać, czy lepiej od razu?

Z czasem dozbrajanie ruszy, autko będzie zwiedzać dalekie kraje.

Paweł

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: qberus »

peczu pisze: - dywaniki , wiem śmieszne, firmowe to 250 pln (dla mnie troszkę taniej)


Żartujesz :shock: Gdzie kupujesz, że nie dadzą tego w gratisie :!: :?:. Tak czy inaczej bierz gumowe, niekoniecznie wywijane. Te gumowe Toyoty są całkiem ok ( o ile nie zmieniły się od 2007 ). Z wywijanymi, czy płaskimi i tak będziesz musiał czyścić wykładzinę naokoło więc po co się katować wywijanymi ?

Wykładzinę paki musisz mieć pod hardtopa czyli nie wywiniętą na burty ale to zapewne wiesz. Bierz taką, która będzie łatwa w posprzątaniu miotłą/myjką czyli im mniej poprzecznych wytłoczeń tym lepiej.

Opony jak już kupujesz to jasne, że 31" :twisted:. Inaczej później będziesz żałował jak zrobisz lifta, a zrobisz na pewno :wink:

Osłony robi kolega forumowy za przyzwoite pieniądze ( chyba, że coś się zmieniło ). Myślę, że to dobra inwestycja bo ta fabryczna to tylko atrapa :|.

No i gratulacje :!:. Będzie już w najnowszej wersji czy jeszcze przed ostatnim liftem ?

Awatar użytkownika
peczu
Posty: 57
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:02
Auto: LJ70, Hil 2.5sr
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: peczu »

qberus pisze:
peczu pisze: - dywaniki , wiem śmieszne, firmowe to 250 pln (dla mnie troszkę taniej)


Żartujesz :shock: Gdzie kupujesz, że nie dadzą tego w gratisie :!: :?:. Tak czy inaczej bierz gumowe, niekoniecznie wywijane. Te gumowe Toyoty są całkiem ok ( o ile nie zmieniły się od 2007 ). Z wywijanymi, czy płaskimi i tak będziesz musiał czyścić wykładzinę naokoło więc po co się katować wywijanymi ?

- Kupuję, delikatnie mówiąc po kosztach, więc sam muszę inwestować w dodatki.

Wykładzinę paki musisz mieć pod hardtopa czyli nie wywiniętą na burty ale to zapewne wiesz. Bierz taką, która będzie łatwa w posprzątaniu miotłą/myjką czyli im mniej poprzecznych wytłoczeń tym lepiej.

Opony jak już kupujesz to jasne, że 31" :twisted:. Inaczej później będziesz żałował jak zrobisz lifta, a zrobisz na pewno :wink:
- Zrobię na pewno, ale to zimówki i raczej na miasto, więc nie jestem pewien przewagi 31 nad 29.

Osłony robi kolega forumowy za przyzwoite pieniądze ( chyba, że coś się zmieniło ). Myślę, że to dobra inwestycja bo ta fabryczna to tylko atrapa :|.

- Wiem, ale koszty na starcie są duże.

No i gratulacje :!:. Będzie już w najnowszej wersji czy jeszcze przed ostatnim liftem ?
- NAJNOWSZY! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: Kwieczor »

- jeżeli byś brał wykładzinę paki wywijaną na burty (da się też i na taką założyć hard-top) - przypilnuj montażu.
jak nie dadzą jakieś taśmy / podkładki pomiędzy krawędź plastiku a burtę - lakier masz wytarty do blachy po pół roku. Wykładzina najlepiej bez otworków spustowych przy kabinie - drobny piasek wpada pomiędzy plastik a podłogę i masz kolejne miejsce na korozję, a potem się te otworki zapychają...

- dywaniki - oryginalsy ja dostałem w cenie - ten kierowcy pod piętą przetarł się po 40 tys. Kupiłem korytkowy gumowy w markecie (uniwersalny) i jest ok - mniej piachu idzie od razu w wykładzinę, zimą woda ze śniegu na butach stoi w korytku a nie wsiąka w dywany

- osłonę bierz jak najbardziej - ja pierwszą wgniotę na fabrycznej zaliczyłem o bryłę lodu) - poszukaj namiarów na KrzysztofJ - miał mieć jakiś kontrakt wyłącznościowy na te osłony, ale może jeszcze nie ma i dalej sprzedaje po cenie. Mnie zestaw u niego przód + skrzynia z reduktorem kosztował poniżej 1kPLN

- opony zdecydowanie 31 - czy AT, czy MT - sam zdecyduj, tutaj nikt Ci nie doradzi, bo każdy ma inne upodobania. Na pewno kupisz opony sensowne za mniej niż 600 PLN/szt - i wcale do tego lift nie jest potrzebny. Polecam zostawienie fabrycznych felg - - nie wiem, na jakich odbierasz, ale seryjne 15 alu są bardzo dobre, bardzo mocne i mało błota zbierają w środku.

i życzę miłej zabawy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: kylon »

Kilka dni temu były te osłony na Allegro od niego bo szukaliśmy do Hila na szybko. Cena faktycznie bardzo atrakcyjna.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: marcinvvv »

ja kupilem ostatnio na allegro z podroze4x4.pl . cena 550 za oslone silnika . 6mm aluminium wykonanie super pasuje pod oryginalne otwory tylko trzeba sruby kupic 8 - 6szt dluzszych o 0,5 cm od oryginalnych

KrzysztofJ
Posty: 47
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:16
Auto: Hilux 3.0 '08 D-4D
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: KrzysztofJ »

Jesli bedziesz juz gotowy na oslony podwozia to zapraszam.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: irko »

Dywaniki firmowe na 240 zł to zapomnij, chyba że i tak to kredyt albo lasing bedzie wiec rozłozy sie na wiele rat i róznica jest pomijalna.
Nieoryginalne za ułamek tej kwoty (dokładnie 89 zł za komplet w autoinside.pl ).
Ja kupiłem na tył taką w jednym kawałku, przechodzącą przez tunel bo mi pasażerowie deptali po jasnoszarym i ślady w irytacje mnie wprawiały.

Wykładzina na pakę -> stachu takiej się pozbywał bo podobno pod nia piach trze do blachy. Ja nie zagladam, po co sie denerwować :wink: . Niektórzy radza malować specyfikami typu seedliner lub podobne.

Z rzeczy które mnie by się przydały a juz mi sie nie chce z duperelami latać to podgrzewane lusterka. Poprzednia wersja miała je tylko w opcji.
Poza tym jak chcesz mieć dodatkowe światełko z przodu i miejsce na CB mozna sie szarpnąć na konsolę dachową. Wydatek rzędu ponad 1kg zł.
Jak zamierzasz jeżdzić na imprezy pomyśl o radyjku CB. Bardzo sie przydaje. (Wątek na ten temat http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=5491" onclick="window.open(this.href);return false;) Jeśli nie bedziesz miał konsoli - bardzo ładnie pasuje w miejsce po popielniczce. Tylko nie bierz tego g...a Harrego III -> juz drugi raz naprawiam końcówkę mocy :evil: A szkoda bo pasuje idealnie i ładnie pracuje dopóki sie nie sp...li.

pozdr
Ir

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: Kwieczor »

Peczu - a jak jesteś na koszty sfokusowany, albo lubisz dłubać - konsolę możesz zrobić sobie sam ;)

Awatar użytkownika
peczu
Posty: 57
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:02
Auto: LJ70, Hil 2.5sr
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: peczu »

Dzięki za porady.
To dopiero 2 dzień więc powolutku zaczynam sobie wszystko układać. Dzisiaj od żony usłyszałem:
"Przecież on nie ma bagażnika, gdzie będziemy wkładali zakupy. Przecież wszystko zmoknie." :shock:
Wykładzina bez otworów zamówiona, dywaniki firmowe (płacę troszkę taniej).
Teraz chyba czas na zimówki, pewnie zabudowa paki.
Potem AT-eki (MT-eki mam z LJ, całe koła powinny pasować), osłony. Z liftem poczekam przynajmniej troszkę.
CB mam.

A to pierwsze zdjęcie - tak się poznaliśmy (niestety z telefonu).
Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: kylon »

A czemu go tak rozbebeszyłeś? Nawigacja, alarm mega schowany czy inny powód?
Obejrzyj sobie TVN Turbo- informacje wrzuciłem w temacie hard topów.

Awatar użytkownika
peczu
Posty: 57
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:02
Auto: LJ70, Hil 2.5sr
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: peczu »

A gdzież bym śmiał coś takiego zrobić. Elektryk w CCC ambitnie podszedł do tematu alarmu.
TVN Turbo chętne obejrzę, RR jest poważnie brany pod uwagę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: kylon »

Strasznie ambitnie. Pamiętaj tylko że jeśli masz w przyszłości chęć na Webasto to muszą być odłśczone czujki ruchu.

Awatar użytkownika
peczu
Posty: 57
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:02
Auto: LJ70, Hil 2.5sr
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: peczu »

Nie ma czujek ruchu, bo się podobno w tej kabinie wzbudzają. Są inne zasadzki.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Nowy Hil - parę głupich pytań o akcesoria

Post autor: Kwieczor »

aż szkoda jak taki rozbebeszony coś tam przy okazji nie dłubnąć - kabelka jakiegoś na przydaśki nie poprowadzić, dodatkowego prądu i hebelka nie wyciągnąć na przód etc.

ODPOWIEDZ