Serwisowa rozterka ...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Serwisowa rozterka ...

Post autor: Pzwmichu »

Gwarancja minęła..., do najbliższego ASO mam 100 km a tu zbliża się przegląd na 90 000 km. zastanawiam się nad pożegnaniem z ASO, bo po co wydawać 1700 zł, jak 10 km ode mnie gościu od dawna serwisuje Hilux-y nadleśnictwa i robi to za 1/3 ceny ASO. CO byście poradzili ? Czy przegląd na 90 to jakiś skomplikowany jest? :) Dodam, ze nie zależy mi na pieczątkach z ASO, bo wychodzą drogo a auto raczej będzie w rodzinie do końca żywotu :)

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: irko »

Pzwmichu pisze:[...] bo po co wydawać 1700 zł, jak 10 km ode mnie gościu od dawna serwisuje Hilux-y nadleśnictwa i robi to za 1/3 ceny ASO. [...]
Sam sobie odpowiedziałeś...

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: Kwieczor »

Pzwmichu pisze:Gwarancja minęła..., do najbliższego ASO mam 100 km a tu zbliża się przegląd na 90 000 km. zastanawiam się nad pożegnaniem z ASO, bo po co wydawać 1700 zł, jak 10 km ode mnie gościu od dawna serwisuje Hilux-y nadleśnictwa i robi to za 1/3 ceny ASO. CO byście poradzili ? Czy przegląd na 90 to jakiś skomplikowany jest? :) Dodam, ze nie zależy mi na pieczątkach z ASO, bo wychodzą drogo a auto raczej będzie w rodzinie do końca żywotu :)
jak masz po gwarancji - wal śmiało do "leśnika"
olej, olej reduktora, oleje mostów (tylko żeby ci do tyłu koniecznie właściwego nalał, bo LSD szlag trafi)
wszystkie kalamitki trza oblecieć, płyny posprawdzać, zaciski, bębny itp oblukać, gdzie trzeba miedziowym pociągnąć i tyle. Wielkiej filozofii nie ma - najważniejsze, by oprócz wymiany czego trzeba gościu auto oblukał i obsłuchał pod kątem ewentualnych zbliżających się zgonów: łożyska rożne, paski, uszczelniacze itp.

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: Pzwmichu »

Kwieczor pisze:
Pzwmichu pisze:Gwarancja minęła..., do najbliższego ASO mam 100 km a tu zbliża się przegląd na 90 000 km. zastanawiam się nad pożegnaniem z ASO, bo po co wydawać 1700 zł, jak 10 km ode mnie gościu od dawna serwisuje Hilux-y nadleśnictwa i robi to za 1/3 ceny ASO. CO byście poradzili ? Czy przegląd na 90 to jakiś skomplikowany jest? :) Dodam, ze nie zależy mi na pieczątkach z ASO, bo wychodzą drogo a auto raczej będzie w rodzinie do końca żywotu :)
jak masz po gwarancji - wal śmiało do "leśnika"
olej, olej reduktora, oleje mostów (tylko żeby ci do tyłu koniecznie właściwego nalał, bo LSD szlag trafi)
wszystkie kalamitki trza oblecieć, płyny posprawdzać, zaciski, bębny itp oblukać, gdzie trzeba miedziowym pociągnąć i tyle. Wielkiej filozofii nie ma - najważniejsze, by oprócz wymiany czego trzeba gościu auto oblukał i obsłuchał pod kątem ewentualnych zbliżających się zgonów: łożyska rożne, paski, uszczelniacze itp.
znajdę gdzieś specyfikację oleju do reduktora i mostów?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: Kwieczor »

wg owners manual:
- transfer (chyba reduktor) - ilość 09-1,1 litra, API GL4 lub GL5, recomended SAE 75W-90
- Front differential - ilość 1,7 (wersja z ADD) API GL5 SAE 75W-90
lub 1,5 w wersji bez ADD SAE 90 (do -18 stopni) lub SAE 80W-90 na mrozy
- Rear differential - ilość 3,4, LSD API GL-5 "hypoid gear oil

nazw handlowych Ci nie podam, bo ja wymieniałem wszystko u Rafała, więc nie wnikałem, co leją - ufam, że lali dobrze

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: misterkk »

po 90 tys masz mały przegład
ja teraz robiłem przegład po 120 tys duzy czyli komplet wymiana wszystkich oleji, same filtry i oleje wyszły 1000zł brutto + robocizna czyli zostało mi 400 zł ale mam pewnośc ze jest wszystko zrobione bo okazało sie ze aso kasowało za przegłady a naprzykład wały nie były od nowosci smarowane co do innych rzeczy to sie nie wypowiadam :roll:


pozdrawiam

Awatar użytkownika
sMAJSTER
Posty: 95
Rejestracja: 28 wrz 2010, 20:37
Auto: KZJ 77
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: sMAJSTER »

bo okazało sie ze aso kasowało za przegłady a naprzykład wały nie były od nowosci smarowane
Co to znaczy ? Mam rozumieć ze nie sprawdzali , I jak się dowiedziałeś ze wały nie były posmarowane
Czy taka usługa to jest specjalne zlecenie
A może nie trzeba serwisować u autoryzowanego , tylko czy ktoś się już spotkał z późniejszymi problemami w egzekwowaniu gwarancji

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: misterkk »

smarowanie wałów jest w przegładzie
a to że nie były smarowane to jets opinia mojego mechanika

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: Kwieczor »

misterkk pisze:smarowanie wałów jest w przegładzie
a to że nie były smarowane to jets opinia mojego mechanika
mnie się też raz zdarzyło, że na jakimś małym przeglądzie się panom z ASO zapomniało krzyżaków nasmarować
- no chyba, że się smar przez tydzień utlenił do zera, po po tygodniu byłem na sprawdzeniu czegośtam i krzyżaki suche optycznie były

sylwekszu
Posty: 26
Rejestracja: 28 lip 2010, 13:16
Auto: hilux..seryjny 2008 2,5 d4d..uaz,syrena
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: sylwekszu »

Kwieczor pisze:
misterkk pisze:smarowanie wałów jest w przegładzie
a to że nie były smarowane to jets opinia mojego mechanika
mnie się też raz zdarzyło, że na jakimś małym przeglądzie się panom z ASO zapomniało krzyżaków nasmarować
- no chyba, że się smar przez tydzień utlenił do zera, po po tygodniu byłem na sprawdzeniu czegośtam i krzyżaki suche optycznie były
A ja zapłaciłem za przegląd....po przeglądzie pojechałem na wymianę maglownicy (pociekła po 45 tysiach)i uszczelki szyby drzwi kierowcy...a 3 dni po przeglądzie odkryłem porysowane drzwi....i teraz se musze malować furtke na swój koszt ...więcej do nich nie pojade....i nie polece nikomu...dużego serwisu w wawie...

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: Pzwmichu »

Sorry za odgrzewańca ale zbliża mi się przegląd na 105 tys km, nie jadę już do ASO, tylko znajomego mechanika. Pytanie moje dotyczy listy materiałów do wymiany. Jakie oleje i co sprawdzić? Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: Kwieczor »

Pzwmichu pisze:Sorry za odgrzewańca ale zbliża mi się przegląd na 105 tys km, nie jadę już do ASO, tylko znajomego mechanika. Pytanie moje dotyczy listy materiałów do wymiany. Jakie oleje i co sprawdzić? Z góry dzięki za pomoc
niestety gdzieś zgubiłem kartę ze 105, ale z tego co pamiętam to mały jest: olej, smarowanie i sprawdzenie wszystkiego, koniecznie sprawdzenie / wymiana filtra powietrza, jak jeździsz czasem w kurzu i błocie - na 99% pasek osprzętu

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: Pzwmichu »

Kwieczor pisze:
Pzwmichu pisze:Sorry za odgrzewańca ale zbliża mi się przegląd na 105 tys km, nie jadę już do ASO, tylko znajomego mechanika. Pytanie moje dotyczy listy materiałów do wymiany. Jakie oleje i co sprawdzić? Z góry dzięki za pomoc
niestety gdzieś zgubiłem kartę ze 105, ale z tego co pamiętam to mały jest: olej, smarowanie i sprawdzenie wszystkiego, koniecznie sprawdzenie / wymiana filtra powietrza, jak jeździsz czasem w kurzu i błocie - na 99% pasek osprzętu
dzięki, ten pasek osprzętu na pewno?
fajnie by było gdyby znalazł ktoś fakturę z przeglądu :)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: Kwieczor »

Stary - na fakturze mam "przegląd 105kkm" :)
a co do paska - ja musiałem wymienić przy 75 kkm - koszt paska w ASO jakoś 230PLN, wymiana u mojego mechanika jakieś 50 PLN
Pasek możesz obejrzeć sam - jak na tych rowkach po wewnętrznej masz wyraźne spękania i ubytki - pasek jest do wymiany. U mnie pasek poszedł głównie od jazdy po błocie... jak wchodzi ci syf między rolki a pasek - guma poddaje się pierwsza

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Serwisowa rozterka ...

Post autor: misterkk »

Moj pasek przy 119 zaczoł sie slizgac wiec wymienilem razem z rorzadem w serwisie koszt calosci 1260 zł

ODPOWIEDZ