MOCNY ZAPACH OLEJU PRZEKŁADNIOWEGO

Moderator: luk4s7

kubics
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2010, 18:02
Auto: KUN 25
Kontakt:

MOCNY ZAPACH OLEJU PRZEKŁADNIOWEGO

Post autor: kubics »

Witam może ktoś miał podobną sytuację od jakiegoś czasu w Hiluxie 2007 rok jest wyczuwalny dość mocno zapach oleju przekładniowego a brak jest jakich kolwiek wycieków ze skrzyni biegów ,reduktora, tylnego mostu itp .
Byłem w serwisie i panowie stwierdzili po przejechaniu się że owszem jest zapach ale jest to spowodowane na pewno tym że musiała się dostać jakaś reklamówka pomiędzy kolektor wydechowy a osłonę pod silnikiem i się wytapia ... :)
zdegustowany tą teorią spiskową odjechałem .
Zajechałem do mojego kolegi który zajmuję się mechaniką obejrzał dokładnie samochód z każdej strony włącznie ze skrzynią ,silnikiem ,napędem .hamulcami , i żadnych wycieków nie pogorszyła się także praca skrzyni czy reduktora .
więc sam zacząłem grzebać ściągnąłem tunel od środka i dostałem się do skrzyni z góry i zauważyłem że guma osłaniająca wejście lewara do skrzyni jest troszkę zabrudzona jakby olejem ściągnąłem osłone gumową i w środku jest olej tylko nie wiem czy powinien się tam znajdować .
załączam foty do tego lewara
Może ktoś coś wie na ten temat ? i się podzieli wiedzą
Załączniki
Tu w środku znajduję się olej czy powinien tam być ?
Tu w środku znajduję się olej czy powinien tam być ?
lewarek.jpg

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: MOCNY ZAPACH OLEJU PRZEKŁADNIOWEGO

Post autor: Rokfor32 »

W tym obszarze może pojawić się odrobina oleju, ale niezbyt wiele. Nie ma prawa wyciekać, a nawet pocić okolic wokół osłony.

kubics
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2010, 18:02
Auto: KUN 25
Kontakt:

Re: MOCNY ZAPACH OLEJU PRZEKŁADNIOWEGO

Post autor: kubics »

Rokfor32 pisze:W tym obszarze może pojawić się odrobina oleju, ale niezbyt wiele. Nie ma prawa wyciekać, a nawet pocić okolic wokół osłony.


Dziękuję kolego za odpowiedź niestety u mnie jest tego oleju dość sporo i mam już nadzieję że to jest tą przyczyną tego zapachu oleju w piątek jadę na umówioną wizytę w serwisie mają wymieniać te elementy .....chyba pokrywę z lewarem plus osłona koszt części ok 1500pln

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: MOCNY ZAPACH OLEJU PRZEKŁADNIOWEGO

Post autor: Rokfor32 »

Się dajesz zrobić w trąbę.
To, co mogą Ci wymienić, to tzw. prowadnica lewarka, nie ma to zupełnie nic wspólnego z olejem w tym elemencie. Wymienia się to, jeżeli lewarek ma spory luz (tam jest takie gniazdo z tworzywa sztucznego, które się z czasem wyrabia. Ale po 20 latach może, a nie sześciu). Poza tym, oprócz tej gumki osłonowej na skrzyni, masz jeszcze dwie uszczelniające sam lewarek, właśnie po to, żeby żadne smrody się do środka nie dostawaly. Te gumy są na tyle szczelne, że auto może brodzić w wodzie do 70 cm (czyli te gumy są w zanurzeniu), i nie ma to prawa niczego przepuścić. Zapachu oleju również.

A nie rozlała się czasem jakaś butelka z olejem skitrana w schowkach pod tylnymi siedzeniami?

kubics
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2010, 18:02
Auto: KUN 25
Kontakt:

Re: MOCNY ZAPACH OLEJU PRZEKŁADNIOWEGO

Post autor: kubics »

Rokfor32 pisze:Się dajesz zrobić w trąbę.
To, co mogą Ci wymienić, to tzw. prowadnica lewarka, nie ma to zupełnie nic wspólnego z olejem w tym elemencie. Wymienia się to, jeżeli lewarek ma spory luz (tam jest takie gniazdo z tworzywa sztucznego, które się z czasem wyrabia. Ale po 20 latach może, a nie sześciu). Poza tym, oprócz tej gumki osłonowej na skrzyni, masz jeszcze dwie uszczelniające sam lewarek, właśnie po to, żeby żadne smrody się do środka nie dostawaly. Te gumy są na tyle szczelne, że auto może brodzić w wodzie do 70 cm (czyli te gumy są w zanurzeniu), i nie ma to prawa niczego przepuścić. Zapachu oleju również.

A nie rozlała się czasem jakaś butelka z olejem skitrana w schowkach pod tylnymi siedzeniami?
Rokfor to wszystko wymieniają na gwarancji więc nie wnikam .
A luz także jest na jakby takim czpieniu który przechodzi przez obudowę i lewar i gdy poruszasz lewarem widać także olej nie są to jakieś wielkie ilości ale widać .
Nic się nie rozlało zapach jest wyczuwalny z przodu auta

ODPOWIEDZ