Montaż Safari Snorkel

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
perygrynator
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2008, 12:07
Auto: Hilux 1991 2.4D xcab
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: perygrynator »

Od czasu gdy podłączyłem snorkel safari i uszczelniłem to wszystko porządnie to zaczęło mi drżeć wszystko w aucie przy 1950 obr/min do 2250obr/min. Zbadałem że wygląda to na rezonans w snorkelu. Możliwe??? Silnik bez turbo, więc ssanie bezpośrednio z rury. Aha, gumowy łącznik snorkel-filtr jest z innego auta dopasowany, bo snorkel używany z allegro i oryginalnego łącznika brakowało.

Wie ktoś coś o takim snorklo-buczeniu???

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: kylon »

2,4 - stary model :?: Buczenie faktycznie występuje - można je zlikwidować specjalną wkładką do snorkela. Nie pamiętam już skąd one były ale chyba oryginalnie w pudełku.

Awatar użytkownika
perygrynator
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2008, 12:07
Auto: Hilux 1991 2.4D xcab
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: perygrynator »

Tak, to stary model. 1991rok. A można samemu taka wkładkę zrobić? Z czego, jak montować? kleić wewnątrz ścian czy jak?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: kylon »

To była metalowa wkładka montowana na snorkelu pod kominkiem. Chodziło o wprowadzenie powietrza w zawirowanie. Czyli odpowiednio nacięty i powyginany krążek metalowy z blachy 1 mm o średnicy końcówki rury.

wodzoo
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2008, 21:53
Auto: 4R 32"MT
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: wodzoo »

Montujac ostatnio safari ,zakladalem wlasnie ten krazek i wydedukowalem sobie (choc bez zadnego przekonania ),ze to jakis ichniejszy system odprowadzania niechcianej wody :mrgreen: Pozniej dopiero wpadlo mi do glowy ,ze moze wlasnie chodzic o tłumienie .
Tak wiec potwierdzam istnienie czegos taiego ,ale u mnie bylo chyba wiecej niz 1mm .

Snorkel z przeznaczeniem do hilla montowany w 4R oczywiscie :mrgreen:

Awatar użytkownika
perygrynator
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2008, 12:07
Auto: Hilux 1991 2.4D xcab
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: perygrynator »

Można to gdzieś dokupić lub zrobić samemu. Jak da rade to prosiłbym o fotkę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: kylon »

Bartek 4.7 pisze:Radzę 10 razy to przymierzyć zanim się przymocuje tę blachę. Blacha powinna całkowicie przylegać do płaszczyzny słupka (kopiować jego kształt). W innym wypadku będzie ona odchylać uszczelkę zewnętrzną czego dokuczliwym objawem będzie nieprzyjemny szum wiatru po stronie pasażera lub nawet przeciekanie wody do wnętrza auta w tym miejscu (czego niestety doświadczam)
Powracając do tematu snorkel do nowego Hila się troszku zmienił. Zmieniona jest ta blaszka i mocuje się ją na słupku od zewnętrznej strony. Pojawiła się nowa guma pod kominkiem. Kominek ma nowy kształt z niewymienną kratka ale za to grubszą. Również części ARB zmieniają kształty aby podróbki przestały pasować.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: ktomek »

milczacy pisze: Zacząłem też zgłębiać temat odpowietrzenia mostów i wygląda na to, że przedni most w nowych Hilach ma już wyprowadzone odpowietrzenie wyżej, w komorze silnika. Może więc wystarczy przedłużyć tył.
I jak wyszło po dogłębnych badaniach?
Mnie też wygląda, jakby przód wychodził gdzieś wyżej, a z tyłu tylko cycek wystaje z gruchy :wink: A przyszło mi do głowy przeniesienie końcówki odpowietrzenia, póki w miarę czysto mam od spodu

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: milczacy »

Zostawiam odpowietrzenia tak jak są - fabrycznie. Skoro sam Kylon w którymś temacie dziwił się, co się tak czepiamy przeniesienia tych odpowietrzników, to pomyślałem że nie ma co przesadzać. Przedni most i ADD są ładnie z przodu wyprowadzone dość wysoko w komorze silnika. Poza tym konstrukcja odpowietrzników wskazuje, że są to zawory jednokierunkowe. Powinny tylko wypuszczać nadmiar powietrza z mostu.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: ktomek »

milczacy pisze:Powinny tylko wypuszczać nadmiar powietrza z mostu.
W sumie może tak być, no bo dlaczego mieliby wyprowadzać przód, a tył zostawiać?
Aczkolwiek zawsze to pewniej byłoby gdyby wylot był ciut wyżej

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: ktomek »

Temat już trochę odgrzewam, ale pochwalę się, że odpowietrzenie tylnego mostu mam zrobione tanio, i elegancko wyprowadzone ponad korek wlewu paliwa
I założyłem samodzielnie Snorkel. Wszystko idzie gładko i szybko poza...... odpięciem tych cholernych zaczepów do nadkoli
Mało mnie przy tym szlag nie trafił. Trzymają się bardzo mocno.
Jak się jednak je pozdejmuje, to montaż jest samą przyjemnością, wszystko pasuje idealnie, i działa
Jechałem ze snorklem max 140 i nie gwiżdże wiatr na nim, ani nic się nie dzieje.
A jaką miałem frajdę w weekend jak jechaliśmy w kolumnie przez dość głębokie brody, wszyscy pełzająco, a ja z falami na dachu Obrazek

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: endurance »

Witam,

szukam do swojego hiluxa 2004 z silnikiem 2,5 D4D snorkela w katalogach jest rocznik, natomiast nie ma tego modelu silnika.
Dla jednoznacznej identyfikacji w linku są numery katalogowe http://www.safarisnorkel.com/docs/snorkel/toyota.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ale i tak nie wiem o który numer pytać :(
Proszę o pomoc, woda i pył są planowane, a jarzynowóz musi czymś oddychać :)

Pozdrawiam
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: kylon »

Strona filtra jest ważna resztę i tak będziesz musiał sobie dorobić. Czyli jak się nie mylę to prawa.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: endurance »

czyli jak zamówię ss135hf to będzie dobrze?

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: kylon »

Powinno być ok. Dziś Rafał coś mnie o to chyba pytał.

ODPOWIEDZ