Montaż Safari Snorkel

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: ktomek »

endurance pisze:i może najważniejsze po zamontowaniu snorkla
co z odpowietrzaniem mostów i skrzyni? na chłopski rozum powinno się zrobić, jakie jest Wasze doświadczenie?
Ja mam fabrycznie wyprowadzone odpowietrzenie przedniego mostu pod maskę, a tylniego sam zrobiłem przedłużenie powyżej wlewu paliwa- bo odpowietrznik jest fabrycznie na moście.
Skrzynia nie wiem jak ma odpowietrzenie, ale z doświadczenia wiem, że bez dodatkowego odpowietrzenia skrzyni da się spokojnie jeździć po głębokiej wodzie
Przy okazji jednak można się temu przyjrzeć

Gdzie testowałeś topienie? Nic się nie chwaliłeś ....
Masz fotki?
Mnie się do tej pory nie nalało przez nawiew, przecież musi być odpływ wody z podszybia .........

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: ktomek »

A wlot powietrza oczywiście normalnie ustawiasz do przodu, żeby pęd powietrza mógł wpychać się do środka i dodatkowo pokonywać opór dłuższej drogi powietrza
A w lesie faktycznie można odwrócić, bo liście i patyczki na potęgę pakują się do środka. Ale to wtedy, jak rzeczywiście się przeciskasz przez zarośla

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: milczacy »

Nie wiem jak w Twoim Hilu ale od mojego rocznika odpowietrzniki wyglądają na jednokierunkowe - mające za zadanie tylko wypuszczać powietrze. Swego czasu dość dokładnie rozeznawałem temat - bardzo dokładnie i wnikliwie mają to opisane na australijskim forum newhilux.net.
Ja w każdym bądź razie temat przedłużenia odpowietrzeń odpuściłem sobie. Mam o tym jakąś już wiedzę teoretyczną, więc jak będzie potrzeba - to wdrożę teorię w życie.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: Kames »

ja tam tez mam takowe -jednostronne zaworki plastikowe na odpowietrzeniach, sprawdzałem wody nie wpuszczają :wink:

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: ktomek »

kames76 pisze:ja tam tez mam takowe -jednostronne zaworki plastikowe na odpowietrzeniach, sprawdzałem wody nie wpuszczają :wink:
A ja mam metalowe 8) a nie plastikowe a ten sam rocznik
I tak jak pisałem, przedni mam fabrycznie wyprowadzony wysoko
Niby są jednokierunkowe, ale przedłużenie jest na tyle prostą i tanią operacją, że warto je zrobić na wszelki wypadek
W końcu wszystkie (prawie) samochody mają odpowietrzniki jednokierunkowe, a mimo to wiele ma wyprowadzenie wysoko wyniesione

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: Norick »

A tu jest prosty sposób jak to zrobić
http://www.yotatech.com/f129/rear-diffe ... mod-75747/" onclick="window.open(this.href);return false;
o ile sam "Union" czyli złączka jest dostępny w Toyotowni za cene 35 złociszy ( sprowadzili mi z skądś) to drugi nie wystepuje w systemie.
Obrazek
Niektórzy wykręcony odpowietrznik z mostu instalują na drugim końcu węża.
Se zrobię a jak :P

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: ktomek »

Norick pisze:Niektórzy wykręcony odpowietrznik z mostu instalują na drugim końcu węża.
Se zrobię a jak :P
Żem se też tak zrobił 8)
Tyle, że nie kupowałem tej złączki wkręcanej do mostu, tylko znajomy wygrzebał mi ją w przepastnej szufladzie pełnej różnych fajnych a niby niepotrzebnych już szpejów :lol:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: Norick »

No ale nie każdy ma takiego znajomego, który posiada taką szufladę (zabieraj ją na wyjazdy)
No dobra a ktoś wie jak to jest w przypadku zainstalowanego difflocka np. ARB bo zdaje się że trochę inaczej?

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: ktomek »

Norick pisze:No ale nie każdy ma takiego znajomego, który posiada taką szufladę (zabieraj ją na wyjazdy)
Nie da rady zabierać, jest na to zbyt ciężka
A tak poważnie, gdybym nie znalazł tej końcówki, to myślałem nad rozwiązaniem budżetowym w postaci kawałka nagwintowanej rurki z nakrętką kontrującą. Tanie i proste rozwiązanie
Aczkolwiek cena 35zł też nie jest jakaś masakryczna.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Montaż Safari Snorkel

Post autor: Michalkrk »

takie czesci mozna kupic w sklepie z kompresorami bez problemu ,rozne gwinty i srednice ,za grosze ,a jak ma byc gladkie na wpuscie czyli na wcisk ,tez nie problem ztoczyc i dopasowac srednice

ODPOWIEDZ