szczur

Moderator: luk4s7

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

szczur

Post autor: szelma »

szhttps://tlc.org.pl/download/file.php?mode=view&id=14111
Schowałem hiluxa do garażu. Wyjeżdżając włączyłem nawiew, hałas jak z ruskiego młynka do kawy. Spod samochodu nieśpiesznie wyszedł szczur. Podniosłem maskę, wszędzie gówna i poszatkowana marchew. Dmuchawa zapchana mieszanką marchwi i plastikowych worków. Wszystko zostało ogarnięte. Dmuchawa ruszyła, ale rezystor trup. Kupiłem trutkę, pasta w saszetkach, rozrzuciłem po garażu i pod maską. Następnego dnia nie ma śladu po truciźnie. Odpalam silnik, dmuchawa ryczy. W dmuchawie znowu marchew, plastiki i wszystkie torebki z trucizną. Jak to trafia spod maski do dmuchawy. Wsadziłem łapę nad obudowę filtra kabinowego, pusto. Obudowa jest chyba atrapą, bo nie da sie tam włożyć filtra. Hilux 2006. Ma klimę, nigdy nie używam.
Załączniki
szczur 1.jpg
szczur 1.jpg (51,92 KiB) Przejrzano 870 razy

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: szczur

Post autor: Rokfor32 »

Może po naturalnemu: zainwestuj w łasicę ... :mrgreen: Co prawda zeżre kable 0- ale cóż ... :wink:

A poważniej - wlot do wiatraka jest z podszybia - szczurek najwyraźniej opracował ścieżkę podejścia. Zatykanie raczej niema sensu - jak uważa (szczur) że musi -to sie przegryzie. niemniej, jak już blokady - to właśnie tam: na podszybiu (pod maskownicą). Ale bez przesady - woda stamtąd tez musi jakoś odpływać.

Na początek bym zastosował "miękkie" odstraszacze - sierść (zapach) jakiego drapieżnika. Kota, jak nie ma nic lepszego. A najlepiej łasicowate. Parę kłaków starczy, żeby gryzonie się trzymały z daleka. Nie tylko szczury.

Margoni
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2023, 18:48

Re: szczur

Post autor: Margoni »

Ja trzymam kostkę toaletowa pod maską
Ponoć odstrasza gryzoni

Margoni
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2023, 18:48

Re: szczur

Post autor: Margoni »

Ja trzymam kostkę toaletowa pod maską
Ponoć odstrasza gryzoni

Margoni
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2023, 18:48

Re: szczur

Post autor: Margoni »

Ja trzymam kostkę toaletowa pod maską
Ponoć odstrasza gryzoni

Stefek
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: szczur

Post autor: Stefek »

Margoni pisze:
10 gru 2023, 20:19
Ja trzymam kostkę toaletowa pod maską
Ponoć odstrasza gryzoni
U Mnie lata temu takie kostki rozwiązały problem przegryzanych kabli. Od tamtej pory trzymam dwie w przedziale silnika. Wystarczą najtańsze smrodziele sprzedawane razem z takim plastikowym koszyczkiem do wieszania na muszli. Łatwo je gdzieś zawiesić.

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: szczur

Post autor: szelma »

U mnie te kostki nie zniechęciły szczura do srania na silnik. Kupiłem elektroniczny, SAMOCHODOWY ODSTRASZACZ GRYZONI. Czekam na przesyłkę. Do garażu nie wjeżdżam.

Stefek
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: szczur

Post autor: Stefek »

szelma pisze:
23 gru 2023, 20:53
U mnie te kostki nie zniechęciły szczura do srania na silnik. Kupiłem elektroniczny, SAMOCHODOWY ODSTRASZACZ GRYZONI. Czekam na przesyłkę. Do garażu nie wjeżdżam.
Dla mnie te odstraszacze mają same wady:
drenują akumulator
hałasują co mnie irytuje
A jeśli chodzi o gryzonie to np myszom to kompletnie nie przeszkadza. Łażą tuż obok:)

ODPOWIEDZ