Hilux VII - felgi stalowe 16 a odległość od zacisku?

Moderator: luk4s7

Bada
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2023, 12:19
Auto: Hilux Vigo 2011

Hilux VII - felgi stalowe 16 a odległość od zacisku?

Post autor: Bada »

Proszę o poradę, podzielenie się doświadczeniem.

Pacjent, Hil 2011 DLX, 2,5 144 KM, zaciski 4-tloczkowe. Standardowe felgi stalowe Toyoty R16, 6 cali, ET 30 (?), CB 106,1.

Muszę wymienić felgi, bo korozon je zżera i przy okazji chce poszerzyć auto. Aktualnie jest 245 75 16 docelowo wleci 265 75 16, ale to akurat nieistotne w problemie.

Poczytałem tematy forumowe o doborze felg i nabyłem DOTZ DAKAR R16 (KBA 46217), 7 cali, ET 13, CB 110 (centrowane na śr. stożkowych).

Okazało się że felgi nie da rady dokręcić gdyż wewnetrzy kształt profilu DOTZ Dakar wchodzi na zacisk.

Spotkaliście się z czymś takim? DOTZ są szeroko opisywane na forum a tu taki zonk :shock: .

Jeśli nie DOTZ Dakar R16, to jaki inny producent będzie pasował do Hilla po 2011 z 4-tłoczkowym zaciskiem? Goss?

Zacząłem czytać o dystansach ale to bez sensu. Cena dystansów = cena nowych felg.

Z góry dzięki za sugestie.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Hilux VII - felgi stalowe 16 a odległość od zacisku?

Post autor: Jake »

Tak, spotkalem sie jak najbardziej, profil felgi ma znaczenie, dwie felgi o tym samym ET moga miec inaczej wyprofilowana powierzchnie i jedna sie bedzie mijac, druga nie. Natomiast rzadko zdarza sie zeby problem byl zakladajac felgi o nizszym ET.
Odradzam Ci dystanse, to jest metna sciezka, one lubia sprawiac problemy i oprocz korzystnego efektu pierwotnego maja same wady. Natomiast jak chcesz jeszcze szerzej poszukaj felg z ET0, to tez popularny wymiar, powinny sie juz minac z zaciskiem.

Bada
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2023, 12:19
Auto: Hilux Vigo 2011

Re: Hilux VII - felgi stalowe 16 a odległość od zacisku?

Post autor: Bada »

Hmm.... ET raczej nie wpływa na wymiar odległości pomiędzy płaszczyzną montażu do piasty, a odległością od zacisku. ET to przesunięcie na +/- płaszczyzny montażu do piasty względem środka felgi. Chyba że jak pisze Jake samo wyprofilowanie wewnątrz felgi jest inne w przypadku tego samego modelu felg ale z różnym ET ???

Dziwna sprawa. DOTZ Dakar jeździ na wielu Hiluxach a felga jak w pierwszym poście powoduje kolizję z zaciskiem.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux VII - felgi stalowe 16 a odległość od zacisku?

Post autor: irko »

Ja ma Hiluxa 2009 i silnikiem 3.0 gdzie standardowo montowano zaciski 4-tłoczkowe.
I rzeczywiście trudno dobrać felgi bo oryginalna to 17" i mniejsze haczą.
Nie wiedziałem, że montowano taki komplet również do aut z silnikiem 2,5. Normalnie to tam wchodziły nawet 15-ki.
16-ki na dużą tarczę zmieszczą sie również ale musi byc specjalna pod taki duzy zacisk.

ODPOWIEDZ