Silnik z DPF od którego roku?

Moderator: luk4s7

milmad
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2022, 10:00

Silnik z DPF od którego roku?

Post autor: milmad »

Witam wszystkich
Szukam informacji - od którego roku zaczęto stosować dpf w hilux?

Planuję kupić sobie hilux do jazdy koło komina i do pracy - krótkie trasy . Jest szansa że autko nie będzie miało okazji się zagrzać ( niekiedy) i dpf może być tutaj robić problem .
Prosiłbym zorientowanych forumowiczów o jakieś wskazówki za które będę bardzo wdzięczny ! - dzięki!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Silnik z DPF od którego roku?

Post autor: kylon »

Revo już wszystkie z DPF. Ja w swoim nie mam najmniejszych problemów ale dwa mieliśmy na serwisie z zapchanym DPF-em po wyprawach. Ostatnio też sztuka kolegi ale wiem, że jeździ zbyt delikatnie ;-)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Silnik z DPF od którego roku?

Post autor: luk4s7 »

W LC 150 z silnikiem 2.8 204 KM jest wskaźnik zapełnienia DPF. Coś jak wskaźnik baterii w telefonie. Można więc obserwować i jak się zapełnia to zrobić dłuższą trasę żeby się wypalił. 2.8 177KM nie miały tego wskaźnika. We wszystkich LC z 2.8 jest też przycisk który pozwala na ręczną aktywacje wypalania kiedy zapali się kontrolka zapełnienia.

Hil z silnikiem 2.8 204 pewnie ma tak samo. Tak na logikę. Czy na pewno to do sprawdzenia.

Wcześniejsze Hil’e nie miały wskaźnika zapełnienia ani przycisku aktywującego wypalanie. Stąd pewnie na warsztacie auta z zapchanym dpf’em. Dziwna oszczędność ze strony Toyoty.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Silnik z DPF od którego roku?

Post autor: kylon »

Późniejsze Hile też już nie mają przycisku do wypalania DPF. Pojawił się na dość krótko. Ponoć jest nowe oprogramowanie do DPF ale jak to bywa chyba nie jest zmieniane jak się nie upomnisz.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Silnik z DPF od którego roku?

Post autor: irko »

Cześć
DPF w Hiluxach dodano wraz z ostatnim liftem VIGO (VII gen).
Poznasz go po atrapie chłodnicy (paski)

Obrazek

Więcej o tej generacji u mnie na stronie https://www.bluephoto.pl/moja-toyota-hi ... 00-000-km/

ODPOWIEDZ