Hilux IX

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Hilux IX

Post autor: Mesel »

O nim też nic nie słyszałem :( poczekamy do końca roku to może puszczą parę z ust co tam w planach jest

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Hilux IX

Post autor: tadeo »

I tak będzie wyglądać:

Obrazek

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Hilux IX

Post autor: tadeo »

Oczywiście..smutny żart.
To będzie nowe oblicze:
Obrazek

Awatar użytkownika
raff_pl
Posty: 38
Rejestracja: 04 wrz 2012, 23:55
Auto: KUN26
Kontakt:

Re: Hilux IX

Post autor: raff_pl »

Zaryzykuje stwierdzenie, ze silnikowo to jest ta wersja, ktora od jakiegos czasu jest dostepna w Australii. Reszta to pewnie kosmetyka, zeby moc powiedziec ze zostal zrobiony facelifting.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux IX

Post autor: kylon »

Trzeba będzie się przyzwyczaić do tego przodu. Czeka mnie zmiana ale przód mi się podoba ten obecny co mam. Nawet w obecnym są już zmiany pod maską i w osprzęcie mimo tego samego silnika. Wyleciał super system start/stop. Pojawił się przycisk czyszczenia DPF. Inaczej skonstruowany jest intercooler.

Ja w przyszłym tygodniu zyskam 30 KM i 100 Niutków. Zobaczymy jak będzie się jeździło. Zmiana w zasadzie dla nowego właściciela ;-). Jesienią wchodzi 2,8.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Hilux IX

Post autor: luk4s7 »

Nie ma Start Stop? Huuuraaa! Wreszcie. Na szczęście w LC tego badziewia nie ma.

Start-Stop to samo zło! Nikt mnie nie przekona że do czegokolwiek innego to jest niż do łatwiejszego spełniania normy podczas testów.
W zeszłym tygodniu jeździłem Golfem Sportsvan z TSI i DSG oraz StartStop. Ruszam spod świateł - nie jedzie. Wciskam mocniej - silnik szarpie i koła rwą asfalt bo motor zdążył się uruchomić. A idź w cholerę...

A ten kunie to skąd? Safari czy jakiś „Janusz-Pałer-Szop”?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux IX

Post autor: kylon »

Nie no. Doczekałem się Safari.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Hilux IX

Post autor: Cruiser »

mamut pisze:
kylon pisze:
21 sty 2020, 09:26
Pomyłka. O Fortunera chodziło.
Czyli Fortuner może wejdzie na miejsce LC ..
To byłby smutny żart. O Fortunerze słyszałem już jakiś rok temu, że ma wejść na polski rynek. Naoglądałem się tego teraz w Tajlandii i nijak to się ma do LC.

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: Hilux IX

Post autor: Giszter »

luk4s7 pisze:
23 lut 2020, 20:10
Nie ma Start Stop? Huuuraaa! Wreszcie. Na szczęście w LC tego badziewia nie ma.

Start-Stop to samo zło! Nikt mnie nie przekona że do czegokolwiek innego to jest niż do łatwiejszego spełniania normy podczas testów.
W zeszłym tygodniu jeździłem Golfem Sportsvan z TSI i DSG oraz StartStop. Ruszam spod świateł - nie jedzie. Wciskam mocniej - silnik szarpie i koła rwą asfalt bo motor zdążył się uruchomić. A idź w cholerę...

A ten kunie to skąd? Safari czy jakiś „Janusz-Pałer-Szop”? Obrazek
Hmm nie wiem ja mam w Revo włączony Start/Stop i nie mam z nim takich problemów. Czasami nawet się zastanawiam, czy jest włączony zwłaszcza zimą. Bardzo często widzę komunikat, że silnik nie wyłączy się z powodu "Climat control" . ;) Ale fakt w autach VW dużo bardziej agresywny jest ten Start/Stop mechanizm niż w Toyotach.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Hilux IX

Post autor: Templar »

Giszter pisze:
25 lut 2020, 13:39
Hmm nie wiem ja mam w Revo włączony Start/Stop i nie mam z nim takich problemów. Czasami nawet się zastanawiam, czy jest włączony zwłaszcza zimą. Bardzo często widzę komunikat, że silnik nie wyłączy się z powodu "Climat control" . ;) Ale fakt w autach VW dużo bardziej agresywny jest ten Start/Stop mechanizm niż w Toyotach.
Pytanie czy masz go w automacie czy manulau... W tym drugim ujdzie... W automacie nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, szczególnie jak trzeba zrobić półstop na skręcie, żeby się między autami zmieścić i nagle się okazuje że silnik zgasł...
Zimą, przy włączonym PWR, sraj-stop jest automatycznie wyłączany, ze względu na ogrzewanie.

Ja żałuje coraz bardziej że złamałem moją zasadę i kupiłem furę z pierwszego liftu nowej generacji... Tak się będę bujał szrotem jeszcze kilka lat, zamiast poczekać rok i kupić 2.8... :/

GrzesiekJ
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2018, 22:55

Re: Hilux IX

Post autor: GrzesiekJ »

Pochwalony,

czy macie może wiedzę na temat nowej wersji Hila, która ma być podobno dostępna od lipca tego roku? Według WP w Europie Środkowej i Wschodniej ma być od lipca a od października w Zachodniej. Zmiany mają obejmować silnik (2.8), zawieszenie, system multimedialny i kilka innych elementów.
Na stronie toyota.pl nie ma ani słowa na ten temat.

Żródło: https://autokult.pl/37709,nowa-toyota-h ... m-kierunku

ODPOWIEDZ