woda z wentylacji / klimy?

Moderator: luk4s7

kendy
Posty: 24
Rejestracja: 23 lis 2011, 21:30
Auto: Hilux
Kontakt:

woda z wentylacji / klimy?

Post autor: kendy »

Witam

Od paru dni mam problem. Od strony pasażera spod deski na nogi wylewa się woda. Szczególnie przy skręcić w lewo słychać syn i zaczyna kąpać. Może ktoś się spotkał z problemem? Przeglądałem forum techniczne ale nic nie znalazłem.

Aha...ostatnio susza wiec to raczej nie deszczowa a coś ze skraplacz w klimat chyba.

Pomocy :D

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: woda z wentylacji / klimy?

Post autor: kpeugeot »

masz wodę w wentylatorze i ci kapie
najprawdopodobniej masz zatkane otwory odpływowe od strony silnika tam gdzie są zamontowane wycieraczki i woda po deszczu ci nie odpłynęła tylko chlupie i się nabrała do wentylatora

jeśli temat klimy to gdzieś na dole z pod niej w stronę grodzi odchodzi rurka i ona powinna odprowadzać wodę trzeb sprawdzić czy jest drożna

sprytnypavel
Posty: 42
Rejestracja: 02 lis 2013, 13:55
Auto: HI-taczka-LUX 2.5 (2008)
Kontakt:

Re: woda z wentylacji / klimy?

Post autor: sprytnypavel »

Jeśli z powodu upałów wykluczysz możliwość przedostawania się deszczówki (wody z myjni?), pozostaje tylko skraplacz klimatyzacji, który jest przed nogami pasażera. Niedrożna rurka odpływowa owego skraplacza będzie powodować w/w zjawisko.

PS. Na wszelki wypadek sprawdź, czy nie ubywa płynu w chłodnicy? (Rozszczelnienie nagrzewnicy?)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: woda z wentylacji / klimy?

Post autor: Kwieczor »

najszybsza diagnoza - w upał po włączeniu klimy powinno kapać z rurki (tuż nad ramą, tylna część wnęki przedniego prawego koła)
jeżeli nie kapie - zatkane.
Demontaż dywanika i wykładziny pod pasażerem, części plastików, rurka jest na widoku pod tym, wkładana i wyjmowana na wcisk.
Ja miałem jakieś 1-2 litry zebrane i lało mi po nogach pasażera...

kendy
Posty: 24
Rejestracja: 23 lis 2011, 21:30
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: woda z wentylacji / klimy?

Post autor: kendy »

Dzieki za sugesite Koledzy, zaczne od sprawdzenia droznosci odplywu klimy :) Dam znac ;)

Pzdr
k.

kendy
Posty: 24
Rejestracja: 23 lis 2011, 21:30
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: woda z wentylacji / klimy?

Post autor: kendy »

Ok, solved :)

Mozna polinkowac do pomocy technicznej, bo moze sie komu przyda :)

O ile rurka spustowa klimy byla drozna, zarowno ta plastikowa jak i gumowy lacznik, o tyle sam krociec wychodzacy ze sklaplacza (na ktory wcisnieta jest wlasnie rura odplywowa) byl zapchany jakims blizej nieokreslonym syfem. Zlalem dobre 500ml wody :(

Dziekuje Koledzy za wartosciowe sugestie :)

Pzdr
k.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: woda z wentylacji / klimy?

Post autor: Kwieczor »

Jeżeli masz hila przed 2009 to załóż sobie filtr pp - jest miejsce i opis na forum jak to zrobić.
Po tej operacji zapchanie kibelrury nie powtórzyło się u mnie :)

ODPOWIEDZ