HiLux jako samochód osobowy?

Moderator: luk4s7

Martinez
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2022, 09:50

HiLux jako samochód osobowy?

Post autor: Martinez »

Czy ktoś się spotkał z tematem zmiany rejestracji Hiluxa z ciężarowego na osobowy?
W całej swojej dzielnicy nie mogę zaparkować samochodu nie płacąc 50zł dziennie za parkingi.
Nie mogę wziąć abonamentu miejskiego jak na samochód osobowy bo jest wydawany tylko na samochody osobowe lub ciężarowe do 2,5t.
Przepisy o homologacji mówią, że Hilux mógłby być samochodem osobowym (długość pąki, 5siedzen, pasy, zagłówki, wykorzystanie osobowe), ale w stacji okręgowej kontroli pojazdów mówią, że muszą mieć papier o możliwości przerejestrowania na osobowy najlepiej od producenta.

Ktoś kiedyś przerejestrować Hiluxa z ciężarowego na osobowy? A jeśli tak, to nie weszło do tego jakieś dodatkowe cło czy coś?

Ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie?

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: HiLux jako samochód osobowy?

Post autor: Templar »

Mam głupie pytanie. Co to jest samochód ciężarowy do 2.5T? Chyba do 3.5T i Hilux się w to łapie.
Osobiście nigdy nie spotkałem się z takim problemem abym musiał płacić gdzieś za hiluxa więcej niż za osobówkę. Jedynie raz dla żartu celnik chciał mnie wysłać na koniec 10km kolejki dla tirów, ale skończyło się na podśmiechujkach.

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: HiLux jako samochód osobowy?

Post autor: Giszter »

Ja tak samo, wszędzie płace jak za osobówkę i nigdy nie miałem z tego tytułu problemów

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: HiLux jako samochód osobowy?

Post autor: irko »

Hilux jako ciężarówka czasami jest kłopotliwy.
Byłem ostatnio w Kosowie i ubezpieczenie OC (zielona karka nie działa) kosztuje na osobowy 15 EU a na ciężarowy 77 EU. I zapłaciłem więcej.
http://www.bluephoto.pl/nowy-rok-w-kosowie/

Na przejściu granicznym na Ukrainie i Moładawi permanentnie wydawali mi "złe karteczki" i musiałem wracać się na wjazd po właściwą, dla ciężarówek.
Na powrocie z Ukrainy, skierowali mnie też na przejście dla ciężarówek. Na szczęście w święta nie było ciężarówek ;)
http://www.bluephoto.pl/przez-ukraine-do-moldawii/

Obrazek

pk1pawel
Posty: 61
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:21

Re: HiLux jako samochód osobowy?

Post autor: pk1pawel »

Także na Węgrzech winieta jest jako dla ciężarówki..nawet seicento z kratką gdy ma wpis w dowodzie jako ciężarowy tak też jest traktowany przy zakupie winiet

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: HiLux jako samochód osobowy?

Post autor: irko »

pk1pawel pisze:
25 maja 2022, 01:00
Także na Węgrzech winieta jest jako dla ciężarówki.
Dokładnie tak
Zapłaciłem niestety wysoki mandat za niewłaściwa winietę (około 1000 zł)

ODPOWIEDZ