Wskazówka prędkościomierza

Moderator: luk4s7

andi72
Posty: 9
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:58
Auto: Hilux
Kontakt:

Wskazówka prędkościomierza

Post autor: andi72 »

Witam.
Spotkał się ktoś z drgającą wskazówką prędkościomierza, w moim hilu z 2007r zaczęła świrować i drga pomiędzy 40-80- km/h przy jeździe z prędkością ok 60 km/h. Dzięki

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Wskazówka prędkościomierza

Post autor: stopa »

jak predkosciomerz jest napedzany linką to pewnie trzeba ja przesmarowac, albo gdzies uszkodziłes jej pancerz

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8490
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wskazówka prędkościomierza

Post autor: Rokfor32 »

Nieee - w tym modelu to już elektronika. Masz kolego albo tzw. zimne luty wewnątrz licznika (prędkościomierz ma własną płytkę elektroniczną), albo problem z przejściami na złączach w wiązce, lub uwalone kabelki (zwykle tuż przy złączach).

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8490
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wskazówka prędkościomierza

Post autor: Rokfor32 »

ps. Obstawiał bym to pierwsze. Od czasu wymuszenia przepisami rezygnacji z lutów ołowiowo - cynowych płytki drukowane drastycznie dosyć straciły na jakości ... :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Wskazówka prędkościomierza

Post autor: czobi »

czyatm sobie, zwykly predkosciomierz sie by wydawalo
i tak cholera smutne toto jak tego hila z hamburgerowali.

andi72
Posty: 9
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:58
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wskazówka prędkościomierza

Post autor: andi72 »

Dzięki za podpowiedzi, jak znajdę czas to wezmę się za przegląd wiązki, faktycznie byłaby linka było by prościej -ale postęp techniczny ma swoje prawa i elektronika wszędzie ponad wszystko, nieważne że nas kiedyś wykończy. Jak opanuję dam znać co i jak.

andi72
Posty: 9
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:58
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wskazówka prędkościomierza

Post autor: andi72 »

Cześć
Nie było mnie trochę i nie miałem kiedy odpisać. Podzwoniłem trochę po warsztatach i każdy mówił co innego, jedni że to czujnik ABS z którego jest brany sygnał -ale kontrolka awarii ABS nie świeci, inni znowu że cała płytka licznika do wymiany , inni znowu że to czujnik przy półosiach- ale nie bardzo tam coś widać. Każdy swoje- widać objaw mało spotykany. Byłem już umówiony z elektrykiem na termin, pale któryś dzień auto i jest OK. Może to woda ale od tego czasu znowu jeździłem w bagnie i wszystko spoko. Wiem z doświadczenia że takie samo naprawiające się usterki elektryczne są najgorsze bo wracają w najmniej oczekiwanym momencie. Pożyjemy zobaczymy

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8490
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wskazówka prędkościomierza

Post autor: Rokfor32 »

Ten model ma niezależny czujnik do prędkościomierza - przy wyjściu tylnego wału z reduktora (dokładnie w tym samym miejscu co wejście na linkę - dla wersji z licznikiem na linkę). Wiec jak Ci ktoś mówi o abs, półosiach, itp ... 8)

Toyota stosuje pomiar prędkości zintegrowany z odczytem z czujników abs - ale w osobówkach, w modelach po dwutysięcznym 9i chyba tylko w autach z elektroniką Boscha - ale tu nie jestem pewien na 100%). W terenówkach zostało po staremu - enkoder w miejsce ślimaka od linki.

ODPOWIEDZ