Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Moderator: luk4s7

HJ
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2010, 23:17
Auto: Hilux
Kontakt:

Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: HJ »

Witam
Mam problem. Czy moglibyście polecić mi warsztat, gdzie mógłbym zrobić przegląd po 90kkm? Byłem w ASO i po rabatowaniu wycenili to na około 1800 netto. Dla mnie drogo. Poza tym auto prawdopodobnie ma usterkę. Nie jestem mechanikiem, ale podejrzewam awarię tylnego mostu lub podpory wału (wycie w tylnej części przy przyspieszaniu i jeździe "na luzie"). W ASO zaproponowali wymianę oleju w moście, a "potem się zobaczy". Do przeglądu mam 1kkm, a oni chcą ten olej wymienić już teraz, żeby nic się przez ten czas nie zepsuło (przy 90k są wymieniane oleje w mostach). Czy to ma sens?
Druga sprawa - "puściły" mi uszczelniacze przedniego mostu - niemalże jednocześnie, różnica przebiegu to około 2kkm. Auto nie jest katowane w terenie, służy do dynamicznego przemieszczania się po mieście (szybkie pokonywanie garbów, dziury, krawężniki, itp.). Czy zmiana opon z fabrycznych na 31/10,5R15 może mieć na to wpływ? Moim zdaniem nie, ale mogę się mylić - zużywają się elementy napędu, ale nie osłonki?
Gwoli wyjaśnienia, na większych oponach jeżdżę już około 5 miesięcy, więc szum (wycie) nie pochodzi od nich, zaczęło się jakiś miesiąc temu. Pomożecie?
Auto to Hilux półtorak, 2007r.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: marcinvvv »

czesc,
ja tez juz drugi uszczelniacz polosi w hilu wymienialem. przy 77000. to przypadlosc hila. na szczescie jest gwarancja :mrgreen: a jesli chodzi o wycie to u mnie tez to slychac przy niskich obrotach na wysokim biegu. jak masz gwarancje to cisnij ich zeby to sprawdzili, jezeli zglosisz usterke przed koncem gwarancji i tego nie naprawia to nawet po gwarancji maja obowiazek to zrobic. olej sobie wymien sam - 15 minut roboty - tylko pamietaj zeby wziasc dobry olej do LSD.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: marcinvvv »

a jeszcze apropo tego wycia - wymien sobie kola na inne i zobacz czy dalej to bedzie. atki czy mtki maja to do siebie ze jak sa nowe to jest ok, a pozniej dochodza z nich rozne dzwieki :D

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: Pyrka »

Wymienione powyżej usterki to kara boska za szybkie przejazdy przez garby i jeżdżenie po krawężnikach. Nie ma się czym chwalić.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: Tuco »

HJ pisze:Witam
W ASO zaproponowali wymianę oleju w moście, a "potem się zobaczy". Do przeglądu mam 1kkm, a oni chcą ten olej wymienić już teraz, żeby nic się przez ten czas nie zepsuło (przy 90k są wymieniane oleje w mostach).


ja bym wymienił teraz
HJ pisze:Czy to ma sens?
Druga sprawa - "puściły" mi uszczelniacze przedniego mostu - niemalże jednocześnie, różnica przebiegu to około 2kkm. Auto nie jest katowane w terenie, służy do dynamicznego przemieszczania się po mieście (szybkie pokonywanie garbów, dziury, krawężniki, itp.)


???? :shock: :o
HJ pisze:Czy zmiana opon z fabrycznych na 31/10,5R15 może mieć na to wpływ?


raczej mały
HJ pisze:Moim zdaniem nie, ale mogę się mylić - zużywają się elementy napędu, ale nie osłonki?


to uszczelniacze - manszety :?: :?:
Ostatnio zmieniony 29 mar 2012, 19:56 przez Cooder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem cytowanie

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: Kwiatec »

miszczu a masz jeszcze gwarancję czy już wiek minął??
jak nie to jedź do rafała na jutrzenki będziesz mile zaskoczony i zadowolony
alljapan cars sie zowie

HJ
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2010, 23:17
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: HJ »

Pyrka pisze:Wymienione powyżej usterki to kara boska za szybkie przejazdy przez garby i jeżdżenie po krawężnikach. Nie ma się czym chwalić.
Nie chwalę się. Oczywiście to jak jeżdżę to moja sprawa i wiem że auto bardziej "zużywa się" w ten sposób. Napisałem o tym, żeby było wiadomo jak użytkuję to auto. Drodzy koledzy, źle mnie zrozumieliście:
- agresywna jazda po garbach - po prostu zwalniam na nich mniej niż wtedy, kiedy jeździłem autem osobowym, najeżdżam na nie jedną stroną - zawieszenie łagodniej pracuje,
- na krawężniki wjeżdżam wtedy, gdy parkuję,
- nie sposób ominąć wszystkie dziury w jezdni, czasami nie zwalniam.
To wszystkie grzechy.
A jakiś serwis, raczej niekoniecznie ASO, polecicie?

HJ
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2010, 23:17
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: HJ »

Kwiatec pisze:miszczu a masz jeszcze gwarancję czy już wiek minął??
jak nie to jedź do rafała na jutrzenki będziesz mile zaskoczony i zadowolony
alljapan cars sie zowie
Tak jak napisałem - 2007 rok. Już po gwarancji. All Japanese Cars - właśnie byłem u nich na stronce. Wielki dzięki :D

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: PePe »

wal do Rafała na jutrzenki ( all japanes cars czy jakos tak ) bardzo dobra jakość usług i nie wyjedziesz napewno z pustym portfelem

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: pki »

Przyłączę się do postu marcina, opony wyją cały czas, most wyje jak deptasz. Zmień opony na próbę i sprawdź.

HJ
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2010, 23:17
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Gdzie przegląd Hiluxa w Wa-wie?

Post autor: HJ »

Już po przeglądzie. Diagnoza - wyją opony. Ceny 3x niższe niż w ASO. Jestem zadowolony. Dzięki.

ODPOWIEDZ