problem z LSD hil 2009

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

problem z LSD hil 2009

Post autor: marcinvvv »

mam taki problem. tylne prawe kolo kreci sie duzo czesciej niz lewe. przy zakrecie w prawo - prawe kolo sie kreci i zdziera opone. przy zakrecie w lewo jest ok. lewe kolo kreci sie dopiero na sliskiej nawierzchni i prawie przy pelnych obrotach. problem jest tego typu ze jade prosto i przy wjechaniu na sliska nawierzchnie nagle dupa mi ucieka zawsze w ta sama strone. mial ktos taki przypadek ?
serwisowany jest w toyocie, olej jest wlany ok. po rozebraniu lsd nie widac zadnych niepokojacych rzeczy, jedyny widoczny punkt to to ze prawa opona jest duzo bardziej zuzyta.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: qberus »

Z lewej strony masz bak więc i lewe koło jest lepiej dociążone :mrgreen:. Jak skręcasz w prawo paliwo działa dodatkowo na niekorzyść koła prawego przesuwając środek ciężkości jeszcze bardziej na lewo :mrgreen:.

A tak na poważnie mój się ślizga w obie jak ta lala, oponom się jakoś bacznie nie przyglądałem ale na pierwszy rzut oka jest ok.

P.S. Z drugiej strony jak tak pomyślę teraz to przy skręcie w prawo trochę chętniej traci przyczepność :roll: . Muszę się chyba lepiej przyjrzeć oponom :roll:.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: kylon »

Znam przypadki gdzie w ASO lali zwykły 75W90 do mostów z LSD. Może masz pochwę skrzywioną a może hamulec Ci blokuje jedną stronę.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: marcinvvv »

qberus wczesniej bylo ok - zaczelo sie tak dziac od pewnego czasu.

kylon na fakturze jest wpisany olej do LSD wiec nie wiem- moze tylko tak jest napisane :) hamulec nie blokuje bo sprawdzane byly opory toczenia. przybliz mi co to jest pochwa bo laik jestem :mrgreen:

ArekM
Członek Zarządu
Posty: 195
Rejestracja: 23 sie 2009, 22:39
Auto: KZJ70-'96/'22, KDJ150-'12.
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: ArekM »

Na fakturze może być wszystko napisane, a w mostach, skrzyniach i silniku może być zupełnie co innego :mrgreen: .
Olej do LSD i strzykawka do oleju dużo nie kosztuje i można go wymienić we własnym zakresie bez udziału ASO.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: marcinvvv »

geo-mad pisze:Na fakturze może być wszystko napisane, a w mostach, skrzyniach i silniku może być zupełnie co innego :mrgreen: .
Olej do LSD i strzykawka do oleju dużo nie kosztuje i można go wymienić we własnym zakresie bez udziału ASO.
powiedzmy ze olej jest ok.

moga byc jakies inne przyczyny? na planie mostu widzialem jakies 2 lozyska, byc moze jedno z nich jest zatarte i to ma jakis wplyw ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: kylon »

Zatarte łożyska słychać. A pochwa mostu to inaczej obudowa mostu. Niestety w hilach lubią się pogiąć. Miałem też przypadek krzywej półosi.
Czy półoś jest prosta sprawdzisz poprzez podniesienie auta i wirtualna jazdę w powietrzu. Patrzysz czy nie ma bicia na kole.
Czy most jest prosty sprawdzisz organoleptycznie jeśli masz dobre oko albo na geometrii.

Rozumiem że przytarcie satelit zostało wyeliminowane.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: marcinvvv »

Jezeli satelity to te "tarcze" w lsd to tak zostaly sprawdzone. geometria zostala robiona i wszystko jest ok. jest jakies mikro przesuniecie ale po jednej jak i po drugiej stronie wiec most jest prosty. łożysk nie slysze wiec mozna to wyeliminowac. podniose dzisiaj samochod i zerkne na ta polos.
dzieki za pomoc.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: marcinvvv »

olej wymieniony, wszystko proste - objawy te same . po wymianie oleju nie bylo zadnych opilkow metalowych ( tylko minimalna ilosc ktora osiadla na magnesie przy korku spustowym )

wroce jeszcze do satelit - nie ma innej mozliwosci sprawdzenia ich jak rozkrecenie mostu ? :) byc moze terazniejsza technologia pozwala na przeswietlenie mostu :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: kylon »

Nie ma chyba technologii aby zajrzeć pomiędzy dwie spasowane powierzchnie bez rozebrania.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: Norick »

a u mnie nowa grucha z LSD po 15 tysiach...jakby co :mrgreen:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: problem z LSD hil 2009

Post autor: milczacy »

Norick pisze:a u mnie nowa grucha z LSD po 15 tysiach...jakby co :mrgreen:
trzymaj trzymaj - jeszcze się znajdzie nabywca skoro one takie 'miętkie' ;-)

ODPOWIEDZ