Hilux 1999 r. Problem techniczne

Moderator: luk4s7

Lecho
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2011, 16:59
Auto: Hillux
Kontakt:

Hilux 1999 r. Problem techniczne

Post autor: Lecho »

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Toyoty Hilux z 1999 r. Jej silnik to 2.4 TD, przebieg 219 000 km. Mam dwa pytania dotyczące stanu technicznego samochodu. Po pierwsze przy uruchomieniu zimnego (tylko zimnego) silnika kontrolka smarowania (czerwona) pali się zbyt długo (ok. 7-8 sek.). Czym jest to spowodowane i czy ty to normalne? Po drugie przy maksymalnie skręconych kołach w lewą strone coś strasznie trzeszczy. Co to może być? Dodam, że jestem doświadczonym kierowcą i nie wydaje mi się aby to był przegub. Dzwięk jest inny, przypomina zderzanie się blaszanych elementów. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Lecho

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux 1999 r. Problem techniczne

Post autor: kylon »

Poczytaj forum a znajdziesz odpowiedzi na dwa swoje pytania :wink: .

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: Hilux 1999 r. Problem techniczne

Post autor: Alban »

Sprawdź ciśnienie oleju, jak jest ok wymień czujnik i nie przejmuj sie ( u mnie też tak jest i żyję )
Co do zgrzytów to pewnie jak skręcisz do końca kierownicą i jedziesz po nierównościach to najbardziej skrzypi...
To ogranicznik skrętu - pooglądaj wahacze dolne przy zwrotnicy.
Tam jest taki "ślizg" do śruby regulacyjnej od ogranicznika skrętu.
W niektórych autach są na tą śrubę robione plastikowe nakładki (terrano np.) ale wytrzymują 2 tygodnie.
Można też nałożyć na to trochę smaru jeśli Ci to bardzo przeszkadza, ale generalnie trzeba z tym żyć i się nie przejmować.

Jeśli masz tylko takie usterki w Hilu tzn. że jest ok i będzie jeeeeździł i jeeeeżdził... :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Hilux 1999 r. Problem techniczne

Post autor: czobi »

Alban pisze: Jeśli masz tylko takie usterki w Hilu tzn. że jest ok i będzie jeeeeździł i jeeeeżdził... :mrgreen:
HOOOOhOOOhOOOhOhoooooooo jak mawia swiety mikolaj, albo jeszce dluzej :lol:

Lecho
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2011, 16:59
Auto: Hillux
Kontakt:

Re: Hilux 1999 r. Problem techniczne

Post autor: Lecho »

Dzięki bardzo Alban za pomoc. Uspokoiłeś mnie trochę, bo już zaczynałem się przejmować, że coś jest nie tak :)
Mam jeszcze jedno pytanie do was. Gdy zapinam napęd 4x4 na desce rozdzielczej nie wyświetla mi się od tego kontrolka. Sprawdziłem żarówkę i przewody i wszystko wygląda w porządku. Co może być nie tak? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: Hilux 1999 r. Problem techniczne

Post autor: Alban »

Hehehe...
Widzę że to typowa usterka.
U mnie jest tak od "nowości" czyli od kiedy go kupiłem.
Jakoś mi to nie przeszkadzało nigdy, ale jeśli Tobie przeszkadza to sprawdził bym czujnik w przednim moście i instalację do niego dochodzącą.

ODPOWIEDZ