Poziom obsługi ASO

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Kwieczor »

zigii3 pisze:ja w ASO przy pierwszym przegladzie zostalem poinformowany, ze generalnie olej powinien dac rade 30kkm, wiec nastepna wymiana na przegladzie przy 45kkm, ale po 15kk moga wymienic na moja prosbe. wiec milo z ich strony ze nie wciskaja go na sile, zreszta i tak wymieniam co 15kkm.
Ci z Kielc to w ogóle jacyś wyjątkowi są ;)
patrz wątek:
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=6956" onclick="window.open(this.href);return false;
- mnie właśnie Pan z Kielc powiedział, że nie ma przeciwwskazań, by jeździć hilem po czarnym 4x4 ;)

zigii3
Posty: 47
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:44
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: zigii3 »

Kwieczor pisze:
zigii3 pisze:ja w ASO przy pierwszym przegladzie zostalem poinformowany, ze generalnie olej powinien dac rade 30kkm, wiec nastepna wymiana na przegladzie przy 45kkm, ale po 15kk moga wymienic na moja prosbe. wiec milo z ich strony ze nie wciskaja go na sile, zreszta i tak wymieniam co 15kkm.
Ci z Kielc to w ogóle jacyś wyjątkowi są ;)
patrz wątek:
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=6956" onclick="window.open(this.href);return false;
- mnie właśnie Pan z Kielc powiedział, że nie ma przeciwwskazań, by jeździć hilem po czarnym 4x4 ;)
tez mi to powiedzieli :) stad moje drazenie tematu :)
ale poza ta watpliwoscią :) innych na razie do nich nie mam :)

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1840
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: irko »

O swoich perypetiach z geometrią w hilu z P Afryki opisałem tu => http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=6958" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: qberus »

Dostałem smsa od mojego ASO, że zapraszają na darmowe sprawdzenie układu paliwowego. Podpytałem trochę i ponoć mają jakiś nowy tester. W razie czego proponują czyszczenie układu jakimś preparatem i zastanawiam się czy po moich ostatnich przygodach nie zdecydować się na taki zabieg. Kwieczor Ty coś gdzieś wspominałeś, że miałeś czyszczony układ. To było w ASO ? Warto ?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Kwieczor »

qberus pisze:Dostałem smsa od mojego ASO, że zapraszają na darmowe sprawdzenie układu paliwowego. Podpytałem trochę i ponoć mają jakiś nowy tester. W razie czego proponują czyszczenie układu jakimś preparatem i zastanawiam się czy po moich ostatnich przygodach nie zdecydować się na taki zabieg. Kwieczor Ty coś gdzieś wspominałeś, że miałeś czyszczony układ. To było w ASO ? Warto ?
Nie - nie w ASO, i nie jest to czyszczenie stanowiskowe, tylko dodatek do paliwa.
Jak na razie mam drugi zbiornik z tym preparatem - trochę pomogło, bo kopci dopiero jak się mocno pociśnie wysokie obroty...
Butelka jest na 3 zbiorniki - zobaczymy jak będzie

a to Twoje zaproszenie to jakaś zorganizowana akcja?
Podpytasz ASO?

Awatar użytkownika
globo
Posty: 173
Rejestracja: 10 lut 2009, 00:26
Auto: Hilux 2,5 D4D 2011 & Yamaha XT660Z Tenere 2009

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: globo »

Kwieczor pisze: a to Twoje zaproszenie to jakaś zorganizowana akcja?
Podpytasz ASO?
To jest taka akcja; "żebyś dał piątaka" :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: qberus »

No na pewno nie chodzi tu o prezent gwiazdkowy :wink:. Podejrzewam, że kupili jakiś nowy komputer i teraz musi się zwrócić więc test za friko co by klienta ściągnąć a później skasować na innych usługach. Dzwonili też do mnie z zaproszeniem na przegląd 90k więc chyba po prostu szukają klientów na serwis. Tak czy inaczej umówiłem się na wtorek, jak będę to podpytam czy to tylko akcja lokalna czy sieciowa.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Kwieczor »

qberus pisze:... Dzwonili też do mnie z zaproszeniem na przegląd 90k ...
- kurcze - kiedy to było?
3 lata autu miną za miesiąc a tu już prawie 110 kkm nakulane

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: qberus »

Jakoś tak kilka dni temu. Ja mam dopiero 88k :D.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Norick »

a ja jestem tylko zwyklym użytkownikiem...w związku z tym (zimą zawsze)staram się miec zbiornik pelny, staram sie tankować na jednej znanej stacji, i kiedy przychodzą mrozy...takie spore...niżej niż -20, to na caly zbiornik dolewam benzyny ok pięciu litrów. I a razie dziala, widzialem gąbczaste uszlachetniacze które chcialem wlać do zbiornika itp, przerabialem grzanie przewodów, zimą. Na razie dziala :mrgreen:
Ale żeby nie bylo że Norick powiedzial....to robię to wlasną odpowiedzialnosc :D
Ale przy okazji pewnie też poproszę o sprawdzenie ukladu paliwowego :mrgreen:

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Transporter »

qberus pisze:Podejrzewam, że kupili jakiś nowy komputer i teraz musi się zwrócić
Możliwe że kupili coś takiego....
http://www.liqui-moly.pl/jct" onclick="window.open(this.href);return false;

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: MaxLux »

Transporter pisze:
qberus pisze:Podejrzewam, że kupili jakiś nowy komputer i teraz musi się zwrócić
Możliwe że kupili coś takiego....
http://www.liqui-moly.pl/jct" onclick="window.open(this.href);return false;
Sie przyda jak umarlemu kadzidlo - jak sie ma przejechane >150k w nowych silnikach CR na wtryskach denso to se mozna czyszcic kieszen ;)

Uleczy tylko wymiana wszystkich wtryskow za 10k :mrgreen:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: lucjan »

A ja ostatnio byłem w ASO na naprawie setki z AC, bo 3-ci raz zderzak na dołkach połamałem, próg pogiąłem, felgę porysowałem i powiem, że spisał się tym razem W&J Wiśniewki, bo mi felgę ubezpieczyciel uznał, nowiutką dostałem, a starą wycyganiłem i w końcu zapas mam na letnich 16-stkach, bo rok z jakąś afrykańską pustynną oponą jeździłem, co w miarę rozmiarem do moich BFG AT pasowała ;). Całe szczęście, że za naprawę fakturę nie ja płaciłem, bo cena felgi w serwisie po prostu powala.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: qberus »

Akcja jednak tylko lokalna :|. Silnik jak dzwon, żadnych problemów z układem paliwowym co mnie cieszy podwójnie bo oznacza to, że odstojnik jest dobrze założony i nie zaburza pracy silnika :D.. W ramach tego przeglądu zrobili też szybki przegląd techniczny auta i do wymiany zakwalifikowali pasek oprzyrządowania i jedno przednie łożysko :(.

ODPOWIEDZ