Hilux 30000km przegląd

Moderator: luk4s7

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Hilux 30000km przegląd

Post autor: dzikus1200 »

Mam pytanie dotyczące przeglądu przy 30000km bo taki muszę zrobić.Co powinno się wykonać na przeglądzie. Dzwoniłem do ASO to powiedzieli mi że to duży przegląd i będzie trochę kosztował a gdy zapytałem co wchodzi w skład takiego przeglądu usłyszałem:
Wymiana oleju i filtra, wymiana filtra powietrza, filtra kabinowego, itd. padło również stwierdzenie wymiany oleju w skrzyni biegów i tu chciałem się poradzić czy aby nie chcieli mnie naciągnąć bo wymieniać olej w skrzyni przy 30000km to wydaje się trochę szybko ale nie wiem i dlatego pytam?
Jeżeli tak jest to napiszcie proszę jaki olej do skrzyni biegów najlepiej wlać i ile go tam wchodzi ?

Ps: do ASO nie pojadę już nigdy więcej - dlatego chcę mieć wiedzę

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: Pyrka »

Z tego adresu możesz pobrać listę czynności serwisowych dla Twojego auta (Hilux IMV-na dole): http://ecom.toyota-gib.com/English/Afte ... edules.htm.

Są też ściągi serwisowe do Land Cruiser Station Wagon 105 Series, Wagon 200 Series, Land Cruiser 70 Series, Land Cruiser Prado 120 Series, Land Cruiser Prado 150 Series, Old Hilux.

Przy 30 tys. ani przy manualnej ani przy automatycznej wymiany oleju w skrzyni nie przewidują, jak widzę, ale znawca ze mnie techniczny żaden.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: irko »

Pyrka pisze:Przy 30 tys. ani przy manualnej ani przy automatycznej wymiany oleju w skrzyni nie przewidują, jak widzę, ale znawca ze mnie techniczny żaden.
Ani przy 30 tyś ani przy żadnym innym :mrgreen:
Nawet w automacie -> wiem bo mam i to już przerobiłem a to już jest dziwne :?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: Kwieczor »

irko pisze:
Pyrka pisze:Przy 30 tys. ani przy manualnej ani przy automatycznej wymiany oleju w skrzyni nie przewidują, jak widzę, ale znawca ze mnie techniczny żaden.
Ani przy 30 tyś ani przy żadnym innym :mrgreen:
Nawet w automacie -> wiem bo mam i to już przerobiłem a to już jest dziwne :?
to się zapytaj o specyfikację przeglądową dla pierwszej serii modelu VII - ten 102 km dla 2,5 - tam były wyszczególnione zarówno wymiany oleju w skrzyni, jak i w reduktorze. W nowej specyfikacji już tych wymian nie ma - po co niby skrzynia ma posłużyć dłużej niż na 150 tys km....

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: irko »

Ja mysle, że dla 102 KM nie było automatu :wink:
Olej w automatycznej skrzyni wymieniłem przy 60 kkm

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: Kwieczor »

wiem, że nie było - podaję tylko przykład, jak się skraca lista czynności przeglądowych, żeby tylko nam auta przypadkiem za długo nie posłużyły - na cholerę producentowi produkt, którego konsument będzie używał przez 20 lat?
life-cycle ma być najniższy akceptowalny i tyle - poczytaj sobie co się dzieje z nowymi VW po 120-150 tys, to samo skody oktavie - "super" auta - do 120 tys i z japan cars się robi to samo :evil:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: Pyrka »

Kwieczor pisze:wiem, że nie było - podaję tylko przykład, jak się skraca lista czynności przeglądowych, żeby tylko nam auta przypadkiem za długo nie posłużyły - na cholerę producentowi produkt, którego konsument będzie używał przez 20 lat?
life-cycle ma być najniższy akceptowalny i tyle - poczytaj sobie co się dzieje z nowymi VW po 120-150 tys, to samo skody oktavie - "super" auta - do 120 tys i z japan cars się robi to samo :evil:
Kup sobie Kwieczor akcje VW i Toyoty to Ci się optyka zmieni jak o dywidendę zawołasz :wink: .

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: Kwieczor »

na ja wiem, że FMCG jest dochodowe - nie myślałem tylko, że dożyję czasów kiedy samochody zaczniemy zaliczać do FMCG...

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: Pyrka »

Kwieczor pisze:na ja wiem, że FMCG jest dochodowe - nie myślałem tylko, że dożyję czasów kiedy samochody zaczniemy zaliczać do FMCG...
Musiałem sprawdzić czy mnie nie obrażasz z tym FMCG :mrgreen:; Fast Moving Consumer Goods - produkty szybko rotujące, dobra szybko zbywalne, najczęściej codziennego użytku

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: Kwieczor »

no właśnie tak - szybko zbywalne, masowego użytku, służące do szybkiej konsumpcji - w takim pewnym skrócie - towary jednorazowego użytku - jak współczesne telefony komórkowe - na gwarancji wymieniany jest cały aparat, po gwarancji polityka cenowa jest taka, że płyta główna do HTC kosztuje 80% ceny telefonu a "Ajfone" nie ma nawet procedury otwarcia (nasi magicy je jednak rozbierają...)

niestety - biorąc pod uwagę wydłużane okresy miedzyprzeglądowe, zakładanie jeżdżenia 40 kkm na tym samym oleju silnikowym i "dożywotnie" na oleju w skrzyni, prasowane elementy metalowo/gumowe i setki innych tego typu usprawnień spodziewam się, że samochody zaczną się upodabniać do maszynek do golenia, których używasz, póki się nie zużyją a potem wyrzucasz (czyli czyste FMCG) :(

Awatar użytkownika
globo
Posty: 173
Rejestracja: 10 lut 2009, 00:26
Auto: Hilux 2,5 D4D 2011 & Yamaha XT660Z Tenere 2009

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: globo »

Ale może odpowiedzcie człowiekowi co ma zrobić :?
Wymiana oleju w skrzyni biegów co 30 tys na pewno nie zaszkodzi
Co prawda nie odczujesz, że pomogła,
ale odczułbyś gdybyś go nie wymienił przez nastepne 3x30000 km
Generalnie stara zasada wśród off-roaderów jest taka
Nawet gorszy olej, a częsta wymiana
Howghk!

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: Kwieczor »

to po krótce - wg pierwszej karty przeglądowej dla KUN25 z TMP dla 30 kkm wg tego, co robiło u mnie ASO:
-płyn układu sterowania sprzęgła DOT3 - wymiana
-skrzynia transferowa (reduktor) API Gl4 lub GL5 - sprawdzenie (wymiana co 45 tys)
-mosty przód i tył (tył koniecznie do LSD) - wymiana (co 30 tys lub 48 m-cy)
-skrzynia biegów manualna olej LV API GL4 lub GL5 - sprawdzenie (wymiana co 45 tys lub 48 mcy)

a w późniejszych kartach literka W (wymiana) dla oleju w skrzyni i reduktorze zmieniła się na S (sprawdzenie) dla każdych 45 tys... - ale ja i tak wymieniam

mam nadzieję, że pomogłem choć trochę

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: dzikus1200 »

Tak, dziękuję wszystkim za pomoc. Sprawa dla mnie jest już jasna.

Ps: ASO - NEVER

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 30000km przegląd

Post autor: Kwieczor »

Stary - u mnie ostatnia wizyta w ASO w celu przeglądu była na 45 kkm - co nie znaczy, że pozostałe przeglądy nie były robione wg aktualnej karty przeglądowej TMP... ;)
oczywiście z drobnymi modami - bo olej w reduktorze wymienia, mimo że wg TMP nie trzeba

ODPOWIEDZ