Wirusy dla silnika 2.5D4D

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: STACHU »

Proponuję zebranie w przysłowiową kupę info na temat metod modyfikacji mapy - chiptuningu, zmiany programu, itp w naszych autach z silnikiem 2.5D4D.
piszcie co macie założone (marka), zasadę działania ( program, chip, itp) efekt znamionowy (zkładany), efekt realny, koszt.

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: dzikus1200 »

Ostatnio zastanawiam się nad chip tunningiem do swojego Hila ( 2,5 120KM )i znalazłem coś takiego http://www.44tuning.pl/chip-tuning-toyo ... -4d-120-km" onclick="window.open(this.href);return false; , zadzwoniłem i zapytałem jak to wygląda. Facet powiedział , że są dwa etapy tego tuninngu, pierwszy to usunięcie wady fabrycznej jakim jest nadmierna pulsacja wtrysków - po usunięciu tego silnik tak nie klekocze pracuje bardziej kulturalnie a drugi etap to podpięcie chipa i konfiguracja itd.
Czy ktoś z Was już coś takiego przerabiał ? A i chyba najważniejsze cana ok.3500zł i cały dzień roboty. Efekty ponoć takie że lepiej jeździ niz Hilux z silnikiem 3,0.

Co Wy na to ?

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: anoretka »

Było to omawiane http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 3&start=15.
Zwróć uwagę na to, że raz piszą:
- Możliwe oszczędności paliwa w zależności od specyfiki jazdy ok. 8-15%
a później
- przy znacznie dynamiczniejszej jeździe niż seryjnie możliwość NIE uzyskania oszczędności paliwa

... ale chyba nie chodzi o oszczędność paliwa.... :D

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: STACHU »

anoretka pisze:Było to omawiane http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 3&start=15.
Zwróć uwagę na to, że raz piszą:
- Możliwe oszczędności paliwa w zależności od specyfiki jazdy ok. 8-15%
a później
- przy znacznie dynamiczniejszej jeździe niż seryjnie możliwość NIE uzyskania oszczędności paliwa

... ale chyba nie chodzi o oszczędność paliwa.... :D
ale to jest w pełni normalne....
auto po chipie nie wymaga takiego deptania, szybciej osiąga prędkość docelową ze względu na inny przebieg momentu obrotowego choćby...stąd niższe spalanie

z drugiej strony jeśli depczesz dłubnięty motor wzrost paliwa jest też normalny

Jj
Posty: 30
Rejestracja: 07 sty 2011, 22:26
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: Jj »

Testowałem Chiptuning 44 w 3.0. Słabo. Wychodziło ok. 190 KM, ale co jakiś czas włączała się kontrolka Check Engine i auto przechodziło w tryb serwisowy (0 mocy). Zrezygnowałem :( , kasę oddali.

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: STACHU »

do japońców ogólnie w tym do koyota pojawił się w końcu pełen setup mapy - nie mylić z chipem zwiększającym jedynie dawkę paliwa.., szczegóły na dniach - ponoc lata już po Wawie jedna 120'tka z nową mapą, jak wyszpieguję co i jak daję znać :?

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: qberus »

Ja trzy miechy po kupnie założyłem boxa w ASO. Box Diesel Power czy cuś. Jakiegoś super przyrostu mocy nie ma ale dół wyraźnie mocniejszy i niebo lepiej się zbiera. Moim zdaniem dobry zakup.

Z minusów - w ciągu czterech lat zaliczyłem cztery "zwiechy" kiedy silnik wszedł w tryb awaryjny. Co ciekawe wtedy kiedy nie cisnąłem a wręcz przeciwnie, ślamazarnie ruszałem spod świateł. Może lubi buta to ustrojstwo :twisted:.

Kameleon

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: Kameleon »

Jeśli da się już programować Denso w Toyocie, to jest rewelacja :!:
Już czekam na rajdowego Hiluxa nie V8 a 3,0 D4D 250 koni i 600Nm czyli więcej od Adonisa 8)

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: STACHU »

Kameleon pisze:Jeśli da się już programować Denso w Toyocie, to jest rewelacja :!:
Już czekam na rajdowego Hiluxa nie V8 a 3,0 D4D 250 koni i 600Nm czyli więcej od Adonisa 8)

przed 6cioma tygodniami już prawie mieli a teraz właśnie ponoć już - :D :D :D :D w poniedziałek będę mieć info ile przyjemność i jakie zakładane efekty :wink:

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: dzikus1200 »

Wracając do tematu, dziś wzmocniłem silnik mojego Hiluxa a raczej uwolniłem jego rezerwowe moce.
Mianowicie zamontowałem to:

http://vtech.pl/redbox" onclick="window.open(this.href);return false;

jednym słowem : REWELACJA.
Hilux przyśpiesza o wiele szybciej, tam gdzie dotychczas musiałem redukować z V biegu na IV to teraz po prostu wciskam pedał a on ochoczo zaczyna przyśpieszać - bomba. Dół znacznie mocniejszy auto się lepiej zbiera i chce więcej. Wrażenia super jakby inny samochód.

Sama wizyta w warsztacie wyglądała tak :
1. hamownia 2 pomiary bez "PowerBoxa" wyniki zaskakujące bo z tego co podaje producent 88KW = 120KM to na hamowni wychodzi 108KM i 290 NM momentu . Kierownik mówi że to normalne u Japończyków , że zawyżają moc i tak jest w każdym jednym japońcu a hamownia prawdę ci powie :(
2. Pomiar z "PowerBoxem" wychodzi 128KM i 340 NM momentu ( również 2 pomiary na hamowni )
3. Jazda próbna i już pierwsze metry banan na mojej twarzy , auto zaczyna jeździć przyśpiesza i jest dynamiczne - REWELACJA - POLECAM 100%

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: STACHU »

cena? gwarancja?

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: Norick »

Wlaśnie zeznawajcie jak z gwarancją. Co prawda ja jestem zwolennikiem, nie bycia zwolennikiem chipowania bo mnie ta moc wystarcza w zupelności, ale kto wie? 8)
Nie będę tu zadawal pytania po co? bo może ono być nie na miejscu :mrgreen:

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: wolf »

Zanabyłem cipa na alledrogo (ok 1000zł), zamontowałem (wpięcie bez ingerencji w instalację fabryczną), pojeździłem (róźnicy nie odczułem), zaświecił się żółty engine, zdemontowałem, oddam za flaszkę :mrgreen:

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: cosi »

biore

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wirusy dla silnika 2.5D4D

Post autor: dzikus1200 »

Powiem tak, cena 1290zł, wrażenia super. Gwarancja 24 miesiące. PowerBoxa można oddać do 14 dni bez podawania przyczyn oddają 100% kasy - ale ja już swojego za nic nie oddam :D . Jest możliwość wypożyczenia Boxa płacąc 100zł miesiąc. Po wpłacie 12 rat przechodzi na własność - coś takiego mają w swojej ofercie.
wolf pisze:Zanabyłem cipa na alledrogo (ok 1000zł), zamontowałem (wpięcie bez ingerencji w instalację fabryczną), pojeździłem (róźnicy nie odczułem), zaświecił się żółty engine, zdemontowałem, oddam za flaszkę :mrgreen:


W moim przypadku Box był dostrajany na hamowni.
Norick pisze:Wlaśnie zeznawajcie jak z gwarancją. Co prawda ja jestem zwolennikiem, nie bycia zwolennikiem chipowania bo mnie ta moc wystarcza w zupelności, ale kto wie? 8)
Nie będę tu zadawal pytania po co? bo może ono być nie na miejscu :mrgreen:
Norick wież mi jest duża różnica i wydaje mi się , że teraz żeby wjechać na to wzgórze na pustyni wystarczyło by 60km/h i nie brakowało by mocy pod szczytem :D - chyba trzeba spróbować :D
Plus taki że jak się nie spodoba to oddajemy i koniec.
Polecam

ODPOWIEDZ