Światła dzienne Led do LC120

Moderator: luk4s7

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: górol »

Jeśli chodzi o ten konkretny model to "Automatyczny włącznik w komplecie; zadba o uruchomienie świateł po włączeniu stacyjki (przekręceniu kluczyka) i wyłączy je po włączeniu świateł mijania lub wyłączeniu silnika"

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: MłodyWilk »

No ja osobiście się zdziwiłem, jak przekręciłem kluczyk i zapaliły się ledy. Byłem na 100% przekonany, że włączają się tylko wtedy jeśli napięcie w sieci wzrośnie powyżej 14V. A że + na zasilaniu ma być podłączony dopiero po stacyjce jest tylko po to, żeby elektronika na postoju nie pobierała żadnego ,,prądu czuwania".
W sumie to szkoda, że tak tego nie zrobili, ale tragedii nie ma bo to około 11W a my mamy Panowie po dwa akumulatory, także takiej pierdółki to one nawet nie czują jak się świeci :)

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

MłodyWilk pisze:ale tragedii nie ma bo to około 11W a my mamy Panowie po dwa akumulatory, także takiej pierdółki to one nawet nie czują jak się świeci :)
Takie obciążenie to pikuś, jak to mówią, ale nie wiadomo jak na te diody wpływa spadek napięcia podczas odpalania? Bo w momencie przekręcania rozrusznika one już świecą. Ciekawe czy nie będzie to miało wpływu na ich żywotność.

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: górol »

Zawsze można zapodać inny automatyczny włącznik :twisted:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: milczacy »

zresztą diody są zasilane prądowo przez specjalny 'driver' więc spadki napięcia nic im nie robią

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

milczacy pisze:zresztą diody są zasilane prądowo przez specjalny 'driver' więc spadki napięcia nic im nie robią
To doczytałem już podczas montażu, żeby nie montować ledów bezpośrednio pod aku, tylko za pośrednictwem boxa, który stabilizuje i cos tam jeszcze robi.
Lampki zamontowane i pięknie dają po oczach :shock: . Wszystkim serdecznie dziękuje za wszelkie wskazówki.
Polecam sprzedawce jkStyl. Bardzo miły kontakt i stawianie zadowolenia klienta na pierwszym miejscu.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: 021CLT »

Transporter pisze:
milczacy pisze:zresztą diody są zasilane prądowo przez specjalny 'driver' więc spadki napięcia nic im nie robią
To doczytałem już podczas montażu, żeby nie montować ledów bezpośrednio pod aku, tylko za pośrednictwem boxa, który stabilizuje i cos tam jeszcze robi.
Lampki zamontowane i pięknie dają po oczach :shock: . Wszystkim serdecznie dziękuje za wszelkie wskazówki.
Polecam sprzedawce jkStyl. Bardzo miły kontakt i stawianie zadowolenia klienta na pierwszym miejscu.
Hej,
Napisz prosze w jaki sposob zamontowales je w miejscu z plastikowa zaslepka. Czy wycinales otwory w zaslepce? Czy montowales je na jakies uchwyty , sruby, klej? Czy jesli wyjales cale zaslepki plastikowe nie powstaly wielkie dziury?

Dzieki.

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

Zaślepkę się wyciąga, siedzi na zatrzaskach. Można się położyć pod autem, wszystko fajnie widać i dostęp jest ok, tak że można to zrobić bez podnośnika. W owych zaślepkach na dole wyciąłem tylko niewielkie otwory, żeby przeszedł kabel. I wróciły na swoje miejsce, więc o żadnych dziurach nie ma mowy i wszystko wygląda estetycznie.
A lampy zamocowałem za pomocą dołączonych uchwytów do zderzaka tak, że mieszczą się w otworach a przed zaślepkami. Śrubki też były, jedynie za mało podkładek dali, bo warto dać i od strony śrubki i nakrętki. Jeśli miałbyś jeszcze jakies pytania, wal śmiało, postaram się podpowiedzieć.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: 021CLT »

Transporter pisze:A lampy zamocowałem za pomocą dołączonych uchwytów do zderzaka tak, że mieszczą się w otworach a przed zaślepkami. Śrubki też były, jedynie za mało podkładek dali, bo warto dać i od strony śrubki i nakrętki. Jeśli miałbyś jeszcze jakies pytania, wal śmiało, postaram się podpowiedzieć.
Witam,
Kolego wszystko ladnie i pieknie. Ale nie napiszesz, ze musiales nawiercic otwory w zderzaku pod te lampiony??
Z tego co widze uchwyty sa dolaczone do zestawu, jak i srubki itd. Brakuje tylko malego szczegolu, otworow w zderzaku.... A miejsca na wiercenie nie za wiele. No chyba ze wymysliles inny sposob.

Ad@m.

Aleksx
Posty: 39
Rejestracja: 13 sie 2011, 22:08
Auto: J12
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Aleksx »

Witam.
Moje rozwiązanie bezingerencyjnego mocowania.

Obrazek Obrazek Obrazek

beż żadnego wiercenia i przykręcania. Po prostu oryginalna zaślepka zamocowana w zderzaku przytrzymuje mocowanie wykonany w moim przypadku ocynkowanej i powlekanej blachy 0,6mm. Odpowiednio przyciętej, wygiętej i z dwoma otworami. Trzeba tylko zrobić otwór (lub nacięcie na krawędzi) w oryginalnej zaślepce do wyprowadzenia przewodu. Wszystko sztywno się trzyma. Jak by jednak się coś obluzowywało to zawsze można ją dokręcić do zderzaka.
Niestety nie dokończyłem montażu bo się okazało, że jedna lampa się nie pali i czekam na wymianę.
Czy te lampy można mocować odwrotnie, góra (TOP) do dołu? W lampie od tyłu jest "odpowietrznik" który by bardziej pasował aby był po drugiej stronie przy mocowaniu prawej lampy, ale wtedy trzeba ją odwrócić.

Mam jeszcze pytanie dotyczące podłączenia elektryki. Czy wpięcie się w skrzynce bezpieczników po przekaźnik IG (zapłonu) i HEAD jest poprawne i zgodne ze sztuką. Jeśli nie to gdzie się podłączyć?

Pozdrawiam

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: górol »

U mnie podłączał serwis jak dojdę po kablach, co i jak nie omieszkam poinformować

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: górol »

No więc wygląda to tak; czarny do masy byle gdzie :wink: żółty do + pozycyjnych, czerwony pod bezpiecznik podgrzewania foteli

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

górol pisze:No więc wygląda to tak; czarny do masy byle gdzie :wink: żółty do + pozycyjnych, czerwony pod bezpiecznik podgrzewania foteli
He, he ja dokładnie tak samo podłączyłem. Na bezpieczniku od podgrzewania foteli pojawia się napięcie po przekręceniu zapłonu, a jednocześnie bezpiecznik jest na tyle duży, że podpięcie pod niego LEDów nie robi mu różnicy. Tym bardziej że u mnie grzanych stołków nie ma, więc teraz wreszcie został wykorzystany do czegoś.

021CLT, nie napisałem o otworach bo wydało mi się oczywiste, że chcąc przykręcić uchwyt do zderzaka, trzeba w nim zrobić dziurki. Ja akurat nie wykorzystałem wiertarki do tego celu, tylko cieniutkiego śrubokręta. Plastik w tym miejscu jest na tyle miękki, że ładnie wchodzi.

Aleksx
Posty: 39
Rejestracja: 13 sie 2011, 22:08
Auto: J12
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Aleksx »

górol pisze: żółty do + pozycyjnych
dzięki za fatygę

Czy wpięty bezpośrednio w kabel, czy może w jakiś bezpiecznik. Nie mogę namierzyć bezpiecznika, który w prost odpowiada z światła pozycyjne. Jest tylko do świateł mijania i praktycznie tam można go wpiąć. Zresztą może wyłączenie świateł dziennych dopiero podczas włączenia światem mijania jest bardziej odpowiednie ze względu na przepisy. Spotkałem się z taką opinią, ale może się czepiam.
Po prostu łatwiej i szybciej podłączyć się tylko do skrzynki z bezpiecznikami i to na wcisk.

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: górol »

Bezpośrednio przy lampie do kabla + pozycyjnego :!: nie świateł mijania ,nie pytaj dlaczego nie wiem :oops: Tak podłączyli
w ASO

ODPOWIEDZ