Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Moderator: luk4s7

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

dzieki ! sorki ze dopiero teraz odp ! nie ma wlasnie nic konkretnego :(

Pytanie ponowne jakie kontrolki na desce sie wam zapalaja po wlaczeniu blokady centralnego ?? ostatnio jak bylem w aso widzialem w nowej chyba avensis przycisk do wylaczania tego systemu antyposlizgowego (ta ikona auta z sladami z tylu z poslizgiem). Szkoda ze tu tego nie ma ale skoro mozna to tam wylaczyc tu na pewno tez sie da chyba musze odwiedzic jakiegos kumatego elektronika i mysle ze nie bedzie problemu zeby zamontowac dodatkowy guzir ktory wylaczy wszystko co nie potrzebne.

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

Bawilem sie troszke autem w terenie i w sumie musze powiedziec ze ten system jest czasem w stanie pomoc.
Na sniegu bylo z nim nie za ciekawie, nie testowalem jeszcze blota wiec zobaczymy ;)

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: górol »

WojtekJ120 pisze:Husky - naprawde sie mocno zawiodlem w zyciu nie przyszlo by mi do glowy ze w takim aucie nie da sie czegos takiego wylaczyc a wtedy na pewno w jakis sposob rozwarzal bym zakup.
Wyjecie bezpiecznika jednak nie zalatwia sprawy bynajmniej tego co wyjolem bo po spuszczeniu recznego ikona czerwona z wykrzyknikiem swieci sie dalej a hamulcow prawie nie ma. Wiec pozostaje poszukac innego :)
Wojtek poczytałem sobie troszkę instrukcję ,i oto co ciekawego wyczytałem:VSC TRC Lampka ostrzegawcza układu stabilizacji toru jazdy i układu aktywnej kontroli napędu.Układ stabilizacji toru jazdy pomaga utrzymać stateczność ruchu samochodu poprzez współdziałanie takich układów jak ABS,układ kontroli napędu,układ sterowania silnika i inne.Układ samoczynnie steruje działaniem hamulców lub reguluje moc chwilową silnika, pomagając uniknąć poślizgu przy skręcie na śliskiej nawierzchni , lub przy gwałtownych manewrach kierownicą.Układ stabilizacji toru jazdy jest aktywny powyżej 15 km/h :!: .Naciśnięcie przycisku blokady między osiowego mechanizmu różnicowego powoduje natychmiastowe wyłączenie układu stabilizacji toru jazd :!: .Razem z lampką kontrolną blokady między osiowego mechanizmu różnicowego zaświeci się lampka VSC OFF W moim aucie działa to bez zastrzeżeń tak jak w książce pisze :wink:

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

u mnie tez dziala jak potrzeba moze po prostu przecenialem moziwosci tego systemu w sniegu ale nie wiem.
Nie widzie jego dobrego dzialania na sniegu blocie lub glebokim piachu bo fakt faktem nawet bez wlaczania blokady miedzy osiowej jezdzac po twardym ten system sie sprawdza kolo ktore zacznie sie slizgac zostaje przblokowane auto rusza dalej.
Jezdzac po twardym w ogole nie musialem wlaczac blokady miedzy osiowej nic nie moglo auta zatrzymac heheh.
Tylko tak jak pisalem nie wiem jak takie przyblokowywanie bedzie sie sprawdzac w blocie lub piachu bo w sniegu to juz sprawdzialem sprawdza sie srednio

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: górol »

WojtekJ120 pisze: Jezdzac po twardym w ogole nie musialem wlaczac blokady miedzy osiowej nic nie moglo auta zatrzymac heheh.
Po twardym to i Trabanta nic nie zatrzyma :mrgreen: , a cały ten system to nie to co prawdziwa blokada :wink:

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: Rafi »

Wojtek, w Avenie z tego co wiem można wyłączyć tylko kontrolę trakcji, a VSC nie...

@Górol- ale problemy Wojtka raczej wynikają z kijowego działania systemu A-track w śniegu, VSC się chyba u niego rozłącza jak u Ciebie.

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

jest dokladnie tak jak piszesz. Auto wydaje mi sie lepiej by kopalo sie w sniegu jesli co chwile nie byly by przychamowywane kola tak samo wydaje mi sie roznie moze byc w blocie i piachu nie mialem jeszcze okazji testowac no ale zobaczymy... opona bardziej terenowa niz szosowa cooper atr bo nie wiem czy juz pisalem.

sados
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:21
Auto: j120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: sados »

Wojtek dlaczego jesteś uparty jak wół. Napisał ci WOŁAMI że coś masz zjeb.... Mój system działa jak należy > Koła w śniegu zapier... jak na tym filmiku. Ale warunek jest jeden dzwignia z H na L i załączasz przyciskiem elektronicznym blokadę międzyosiową-systemy offffffffffffffff kur. offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff i zapier. po śniegu tylko rzuca na boki,trzeba ostrożnie bo można conieco o conieco przytrzeć(drzewka). Jedz zatem do dobrego szpenia i nie poprawiaj po japonczyku. Albo kup se HONKERA :D . Bezpieczniki wyłączać łót mundre.

sados
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:21
Auto: j120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: sados »

I jeszcze jedno: jeżdziłem w śniegu co przewijał się przez maskę,coś ponad metr. Podjeżdzałem pod taką górkę jak te madziary rozpychając taki śnieg jak pługiem.Jeżdziłem bokami po polach na takowym sniegu . Bawiłem się przednie kilka godzin,i moja staruszka z tojeczka robiła to z palcem w 4 literach. Tak myślę że ja kocham ten samochód a może Ty Wojtek go nielubisz i robi Ci na złość. Co o tym myślisz? :D

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

duzo zalezy od sniegu bo przez suchy snieg to i ponad maske moglem jechac ale mowie o konkretnej zaspie mokrej w ktora wjechalem celowo aby zakopac auto...

sados
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:21
Auto: j120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: sados »

Słuchaj też tak kiedyś zrobiłem. Wjechałem i powiesiłem się na brzuchu. I wtedy cokolwiek byś nie włączył bądż wyłączył to i tak zostaje tylko łopatologia :D .Mało tego . Miałem przygodę w zimie na Gnojnie(pożwirownia). Wracałem tę samą drogą po zamarzniętych hałdach piachu,wraz z koleinami śniegu ubitego ok.40-50cm. I co nie włączyłem blokady i biegów terenowych i pod lekka górkę zakopał mi się. Nie dośc podczas prób wyjazdu zaczął się zsuwać na bok hałdy (rów około 10m :( ). Noc i minus 12. Pomógł mi wtedy kolega z Pułtuska. Notabene szukam go na portalach. Jeździł 2 lata temu defenderem. Wyciągał mnie dobrą godzinę po kawałeczku po 5 cm na szarpankę, na taśmie. Teraz wiem że wjeżdżając w ciężkie warunki włączam co mam i jadę.Ale mój znajomy myśliwy mając landa drzwiowego teraz nabył 2drzwiowego i mówi że w terenie sprawuje się o niebo lepiej. Wierze mu bo jeździ w ekstremalnych warunkach,najczęściej zimowych.

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

no moja jest krotki z podobnym przeznaczeniem :mrgreen:

sados
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:21
Auto: j120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: sados »

To nadal twierdze że masz coś zepsute. :cry:

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

wezme kiedys kamere w teren i nagram film jak sie auto zachowuje

sados
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:21
Auto: j120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: sados »

ok czekamy :D

ODPOWIEDZ