D4D dziwny klekot

Moderator: luk4s7

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

D4D dziwny klekot

Post autor: WojtekJ120 »

Witam wszystkich jeszcze raz :) Od niedawna posiadam toyote lc 120 d4d 3d wersja 166 km 6 biegow.
Mam pewien problem tyczy sie pracy silnika. Nie wydaje mi sie aby to bylo normalne.
Wszstyko w sumie jest ok odpala odrazu, silnik pracuje bardzo ladnie i rowno ma moc.
Problem pojawia sie przy przyspieszaniu miedzy 2-2,5 tys obrotow slychac z silnika takie dziwne stuki jak diesla w starym autobusie taki klekot - raczej to nie jest normalne ??
Zdaje sobie sprawe ze to diesel i ma klekotac ale na pewno nie tak.
Problem wystepuje tylko podczas jazdy na luzie nie sluchac tych dzwiekow. Jesli bardzo delikatnie uzywa sie gazu to raczej tez tego nie slychac i przy mocnym wcisnieciu rowniez nie slychac i auto normalnie jedzie przyspiesza itd.
Sluchac to najbardziej podczas normalnej jazdy normalnego przyspieszania.
Ponizej lub powyzej tych obrotow co pisalem jest cisza i silnik pracuej bardzo ladnie.
Dla porownania mam jeszcze a6 3.0 tdi i pajero 3.2 did i w zadnym z tych silnikow takich stukow nie slychac.
To nowy silnik przeciez wiec raczej dziwna sprawa. Jest to juz ta wersja 166 km 410 nm.
Jesli ktos mial takie problemy lub wie czym to moze byc spowodowane moze sie podzielic informacjami.
Wydaje mi sie tez ze na cieplym silniku slychac to bardziej niz na zimnym.
W sumie sprawia to wrazenie spalania stukowego ale czy to mozeliwe ? czy w takim wypadki ecu nie powinien wywalic na deske zadnego bledu ??
Na desce sie nic nie swieci a na diagnostyce jeszcze nie bylem.
Pozdrawiam i dziekuje za odp. Mam nadzieje ze uda sie nam ustalic co to :)

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: WojtekJ120 »

Nie wiem jak edytowac post i czy sie da wiec napisze jeszcze jeden.
Dzwiek jest podobny do spalania stukowewgo czy dzwieku zaworow czy tak jak juz pisalem diesla w starym busie jak dal po garach to bylo slychac takie walenia wlasnie jak by zaworow.
Gdzies czytalem ze sa jakies problemy z pompa i ze moze byc zla mieszanka i przez to powstaja takie stuki a moze sie to skonczyc spuchnieciem tloka i zatarciem silnika ???

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: Cruiser »

Poszukaj na forum na temat wadliwych wtrysków, może dotyczy to też Twojego auta. I nie porównuj 6 cylindrów z Audi i ich kultury pracy z 4 cylindrowym klepakiem z Land Cruisera. :wink: To nie ta bajka. :roll:

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: WojtekJ120 »

No moze z tym v6 to troszke kiepskie porowanie ale do did to did duzo ladniej pracuje tzn nie ladniej ale nie klepie jak stary autobus.

Na pewno jest cos nie tak bo jeszcze chwile jezdzilem zeby zobaczyc co sie dzieje odstawilem auto wczensiej aby silnik wystygl i ewidetnie raczej problem pojawia sie po nagrzaniu silnika na zimnym wydaje sie byc ok i nic nie klepac.

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: GDLC120 »

U mnie też słyszalny jest inny stukot silnika w zakresie 1500-2000 obrotów. Można to porównać do tłuczenia młotkiem o blachę. Później załącza się turbina i chodzi ok. Ten typ już tak chyba ma:/

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: WojtekJ120 »

tak jak pisalem juz wczesniej nie jest to na pewno normalne bo na zaimnym silniku nie wystepuje

sados
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:21
Auto: j120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: sados »

Ja wiem doskonale co to za klekot. Jest on spowodowany wibracją obudowy filtra powietrza. Pojawia się w tak zwanym przesileniu około 1700 obr. Acha pojawia się głównie przy niskich temperaturach jak ten super plastik stwardnieje. Przecież w Japonii te jest kurcye zima. Nic takiego a denerwuje

sados
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:21
Auto: j120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: sados »

Gąbka jakaś podłożona pod spod załatwi na chwile stukot. Pozdrawiam wszystkich tojtojow.

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: GDLC120 »

Sados, u mnie tez to wystepowalo na jesieni. Gumowe podkladki pod obudowe od filtra, oblozenie rurki od zasysania powietrza gabka na wejsciu w blotnik. Efekt byl mizerny. Pozniej wykminilem ze jest to slizg od zderzaka przedniego zaraz pod nadkolem. Po 2 miechach jazdy i przy mrozie 20stopniowym znow halasuje... Obawiam sie,ze bede musial zrzucic prawy blotnik aby to ogarnac, bo gdy lekko piescia stukne w w/w to slychac jakby cos bylo luzne. Czy u Was tez to wystepuje?
Czy duzo bedzie zabawy ze zdjeciem prawego blotnika?

Obawiam sie, ze Wojtek mowi o innym klekocie.

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: WojtekJ120 »

dokladnie klekot pochodzi dokladnie z silnika a nie z innych miejsc. Slyszalem cos o tym ze jakis wtrysk na pompie wtryskowej moze sie zawieszac wlasnie po rozgrzaniu silnika i ze to powoduje takie problemy czy ktos cos wie na ten temat ?

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: WojtekJ120 »

Dzis dzwonilem do aso z vine a tu mila niespodzianka auto objetne akcja serwisowa do tygodnia czasu maja miec czesci i zadzwonic do mnie aby mi wszystko zrobic za darmo.. jestem w szoku i ogromny + dla toyoty

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: górol »

WojtekJ120 pisze: jestem w szoku i ogromny + dla toyoty
Nie wiem z którego roku masz autko ale sądząc po mocy 166km to 2007 lub starsze mogę się mylić ale chyba w 2007 zwiększyli moc do 173 km. No rzeczywiście w tym przypadku też jestem w szoku i dałbym toyocie ze 6 ogromnych+ po 5 latach zajarzyli reakcja natychmiastowa :oops: :oops: Brawo brawo i jeszcze raz brawo a co mi tam dorzuce jezcze parę ++++++++++++++++++ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Sorry patrząc z twojej strony jest ok ale ile krwi innym napsuli bo nie mieli tyle szczęścia żeby bez awarii do jeździć do czasu otrzymania zaproszenia :evil:

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: GDLC120 »

Ale czego dotyczy ta akcja serwisowa?

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: GDLC120 »

Ok. Nie zauwazylem, ze jest to 198 watek dot. Wymiany podkladek pod wtryskami:/

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: D4D dziwny klekot

Post autor: WojtekJ120 »

auto z konca 2004 ale juz z silnikiem 166 km i 6 biegowa skrzynia. Po 8 latach :) milo ... bardzo :)

ODPOWIEDZ