J120 kilka pytań przed kupnem

Moderator: luk4s7

vobo
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:39

J120 kilka pytań przed kupnem

Post autor: vobo »

Mam parę pytań w kwestii Toyoty Land Cruiser (J120).

W grę wchodzi rocznik 2003,2004, diesel, w automacie, wersja 7-8 osobowa.
Generalnie jest potrzebny samochód do miasta (mała miejscowość) oraz na wieś (wiosną drogi to tylko błoto) o w miarę dużym prześwicie. Samochód nie będzie jeździł w żadnym terenie poza drogami polnymi.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czy to prawda, że model 2003 (163KM, skrzynia automatyczna 4-ro biegowa) i model 2004 (166KM, skrzynia automatyczna 5-o biegowa) różnią się znacznie spalaniem?

Czy pneumatyczne zawieszenie TEMP jest awaryjne?

Czy ktoś z was posiada instrukcję obsługi w wersji elektronicznej? (po polsku lub angielsku)

Czy mapa polski do oryginalnej nawigacji toyoty jest dokładna? (w porównaniu z automapą)

pozdrawiam,

Maciej Szelągowski
szczęśliwy ;-) posiadacz Isuzu Trooper

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Post autor: Bekon »

Za te pieniadze co chcesz przeznaczyc na 120-tke w sumie 4-5 letnia, kupisz nowego lub niecalorocznego FJ Cruisera - warto sie zastanowic.

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Post autor: Damian »

FJ nie jest 8-osobowy
FJ ma utrudniony trochę dostęp do tylnej kanapy
FJ nie występuje z dieslem D4D
FJ jest brzydki (sorry) :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

- skrzynia w nowszej wersji pracuje bardzo fajnie. Nie miałem okazji porównywać spalania bo laliśmy podczas szkolenia tyle paliwa ile trzeba było. Emsi moze wypowiedzieć sie na temat spalania zwykłego w manualu.

- jest mało przypadków ale się zdarzają. Głównie chodzi o jakiś czujnik i samochód sam się podnosi do góry. Nie ma raczej przypadków jak w Land Roverze, że strzelają miechy i jest pipa. Amortyzatory są bardzo drogie do takiej wersji jeśli wymagają wymiany. Komplet około 7 tyś PLN.

- nie posiadam ale internet na pewno ;-)

- mapa Polski jest bardzo słaba. Mojej ulicy i połowy na Tarchominie brak. Nie wspomnę o drogach krajowych.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Post autor: mlodyy »

Skrzynia piątka automat w 120 wkurza na trasie ponieważ za długo myśli i wszelkie próby sprawnego wyprzedzania kończą się fiaskiem. Za to w terenie jest super. Nie jeździłem czterobiegowym automatem więc nie mam porównania.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Ten, którym w sobotę miałeś okazję jeździć jest zmęczoną testówką dla dziennikarzy.

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: J120 kilka pytań przed kupnem

Post autor: lander »

vobo pisze: Czy to prawda, że model 2003 (163KM, skrzynia automatyczna 4-ro biegowa) i model 2004 (166KM, skrzynia automatyczna 5-o biegowa) różnią się znacznie spalaniem?
Wg oficjalnych danych technicznych Toyoty stary automat w mieście łyka prawie 4 litry więcej. Nie wiem jak jest w praktyce?

vobo
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:39

Post autor: vobo »

kylon pisze:Ten, którym w sobotę miałeś okazję jeździć jest zmęczoną testówką dla dziennikarzy.
a skąd wiesz którym jeździłem? :D

tak przy okazji dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

a instrukcji to gdzie szukać - w internecie - konkretnie?

Maciek

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Post autor: mlodyy »

vobo pisze:
kylon pisze:Ten, którym w sobotę miałeś okazję jeździć jest zmęczoną testówką dla dziennikarzy.
a skąd wiesz którym jeździłem? :D

tak przy okazji dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

a instrukcji to gdzie szukać - w internecie - konkretnie?

Maciek
Ten tekścior był do mnie 8)

vobo
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:39

Post autor: vobo »

mlodyy pisze: Ten tekścior był do mnie 8)
nie, był do KYLONA

Maciek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

W sobotę pracowaliśmy ja i Młody na imprezie dla Toyoty gdzie była właśnie testówka TMP, o której wspomniałem. W marcu ten sam samochód przeszkolił na żwirowni 360 pracowników TMP. Później jeździł na różnego rodzaju festyny, imprezy i testy dziennikarskie. Jedmym słowem autko katowane.

vobo
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:39

Post autor: vobo »

kylon pisze:W sobotę pracowaliśmy ja i Młody na imprezie dla Toyoty gdzie była właśnie testówka TMP, o której wspomniałem. W marcu ten sam samochód przeszkolił na żwirowni 360 pracowników TMP. Później jeździł na różnego rodzaju festyny, imprezy i testy dziennikarskie. Jedmym słowem autko katowane.
nie, ja z Kasią (moja żona) odbyliśmy jazdę testową LC 120 w salonie Toyoty przy ul. Prymasa Tysiąclecia.

pzdr,

Maciek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Ale co nie :shock:

vobo
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:39

Post autor: vobo »

NIE jeździliśmy tą samą LC 120

Maciek

PS. ponawiam prośbę o manual do LC 120 po angielsku lub polsku

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Przeczytaj uważnie naszą wymianę zdań :wink: . Nikt nie pisał, że jeździliśmy tą sama Toyotą z Toba i Twoją żoną. Młody pisał do mnie a ja do niego. My dwaj jeździlismy tą samą Toyotą.

Manuala niestety nie mam ale nic ciekawego poza opisem guzików się z zniego nie dowiesz. Pytaj o konkrety. Jest tu wiele osób które zna te samochody albo takowymi jeździ. Nie ma ich oczywiście na forum codziennie.

Ja jutro wyjeżdżam ale parę J120 oglądałem z kolegami przed zakupem i na razie są nadal moimi kolegami :wink:

ODPOWIEDZ