Automatyczne wyłączanie oświetlenia kabiny

Moderator: luk4s7

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Automatyczne wyłączanie oświetlenia kabiny

Post autor: wojfil »

Dobry wieczór.
Ostatnio zdarzyło mi się włączyć światło po stronie pasażera, zamknąć auto i... jakiś czas później (ze 2 godziny) sąsiad zapukał i mówi, że chyba szkoda akumulatora :? .
Jakoś tak z przyzwyczajenia po poprzednim aucie nie przejmowałem się pilnowaniem oświetlenia wnętrza, a wydaje mi się nawet, że w jakieś pożyczonej instrukcji 120tki doczytałem, że po jakimś czasie (?) oświetlenie wyłączy się automatycznie.

Jak to działa? Trzeba coś ustawić, zadziała mimo wszystko automatycznie - czy nie ma automatu?

Pozdrawiam,
Wojtek

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Automatyczne wyłączanie oświetlenia kabiny

Post autor: górol »

Jak zapalisz ręcznie to i zgaś ręcznie automat tego za ciebie nie zrobi co innego gdy zapali się automatycznie po otwarciu drzwi , zamykasz drzwi i automat z kilku sek. opóźnieniem gasi za ciebie :wink:

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Automatyczne wyłączanie oświetlenia kabiny

Post autor: wojfil »

To jasne - czyli jeżeli dobrze Cię zrozumiałem: pozostawienie ręcznie zapalonego światła wewnątrz auta i zamknięcie auta/uzbrojenie alarmu powoduje, że światło będzie się świecić aż do końca akumulatorów albo przepalenia żarówki?

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Automatyczne wyłączanie oświetlenia kabiny

Post autor: Husky »

bardzo dobrze zrozumiałeś

ręcznie włączone - ręcznie wyłaczone

macmal2
Posty: 41
Rejestracja: 08 lip 2010, 23:15
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Automatyczne wyłączanie oświetlenia kabiny

Post autor: macmal2 »

I tu już wiadać wiek konstrukcji.
w nowych modelach aut nawet przycisk wcisnięcty (nie soft-touch) po np. 10 min wyłacza światło

wg65
Posty: 23
Rejestracja: 11 lut 2013, 12:13
Auto: LC 120
Kontakt:

Gdzie znajde bezpiecznik od ośw. wnętrza LC120

Post autor: wg65 »

Jak w tytule zrobiłem zwarcie podczas zakładania żarówki w LC120 i nie moge znaleśc bezpiecznika proszę o pomoc . W.G

ODPOWIEDZ