klimatyzacja

Moderator: luk4s7

margaritka
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2011, 18:38
Auto: Land Cruiser J12
Kontakt:

klimatyzacja

Post autor: margaritka »

ten samochod mnie dobija... okazalo sie ( mam dwustrefowa klimatyzacje), ze jest nieszczelna z tylu. zalatanie, na tyle, zeby plyn nie uciekal i zeby dzialala z przodu koszt 300zl ( wliczone nabicie) koszt calkowitej naprawy 700zl :roll: :roll: :roll: na prawde to tyle kosztuje czy po prostu chca mnie wyrolowac?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: klimatyzacja

Post autor: Kwieczor »

margaritka pisze:ten samochod mnie dobija... okazalo sie ( mam dwustrefowa klimatyzacje), ze jest nieszczelna z tylu. zalatanie, na tyle, zeby plyn nie uciekal i zeby dzialala z przodu koszt 300zl ( wliczone nabicie) koszt calkowitej naprawy 700zl :roll: :roll: :roll: na prawde to tyle kosztuje czy po prostu chca mnie wyrolowac?
niestety
mam plaskacza (yaris verso 1,5), gdzie samo nabicie z dwugodzinną próbą szczelności, bez dotykania osprzętu kosztowało 360 pln brutto

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: klimatyzacja

Post autor: p_ozim »

Może tyle kosztować... Byłaś w serwisie czy w warsztacie zajmującym się klimatyzacjami???
Może koszt tych 700 zł. oznacza naprawę i wymianę oleju w agregacie dobicie freonu i wymianę filtra przeciwpyłowego....
Ja byłem nie w serwisie i za przegląd z wymianą oleju zapłaciłem 250 zł i nic nie było uszkodzone.....

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: klimatyzacja

Post autor: Kwiatec »

margaritka pisze:ten samochod mnie dobija... okazalo sie ( mam dwustrefowa klimatyzacje), ze jest nieszczelna z tylu. zalatanie, na tyle, zeby plyn nie uciekal i zeby dzialala z przodu koszt 300zl ( wliczone nabicie) koszt calkowitej naprawy 700zl :roll: :roll: :roll: na prawde to tyle kosztuje czy po prostu chca mnie wyrolowac?
król się bawi złotem płaci. Jak się kupuje brykę za 100000pln to się trzeba liczyć że tanio nie będzie. jak dla mnie nie są to jakieś porażające ceny przy landku. tylko sie nie powieś jak ci wtryski padną a napewno prędzej czy później to nastąpi :mrgreen:
wtedy szykuj 10 tysi :mrgreen:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: klimatyzacja

Post autor: drako »

to jest niestety najwiekszy problem
"stac cie na konia , musi cie byc stac na owies"

nie odbieraj Margaritka tego jako atak, ale niestety jezeli sie kupuje drogie wypasione auto to na kazdym kroku bedziesz musiala placic ( czasami dla zasady) 2-3 razy wiecej jak np. do lanosa.

Widzialem kiedys kolesia , ktory kupil sobie audi a8 i krzyczal na oponiarza jak ten mu udowodnil ze do tego auta opona 1 szt kosztowala 1300zl

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: klimatyzacja

Post autor: stopa »

ale z drugiej strony klient ktory wywala 100tys liczy ze auto nie bedzie sie psuc albo przynajmniej duzo rzadziej niz lanos... :wink:

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: klimatyzacja

Post autor: gif_kuba »

liczyć to może jak kupuje nowe, a z używanym to niestety loteria
swoją drogą 700 pln to nie jest wysoka cena za taką robotę

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: klimatyzacja

Post autor: Kwieczor »

stopa pisze:ale z drugiej strony klient ktory wywala 100tys liczy ze auto nie bedzie sie psuc albo przynajmniej duzo rzadziej niz lanos... :wink:
to naprawdę nie jest dużo 700 - jak pisałem - ja prawie 400 zapłaciłem za test pełny szczelności (auto jeździło u poprzednika 2 lata bez klimy, więc była obawa, że czynnik ucieknie) nabicie, odgrzybianie w autku z motorkiem 1,5 litra
więc nie ma co lamentować nad 700 za naprawy (jeżeli faktycznie mają dłubać, wymieniać uszczelki i przewody itp.)

margaritka
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2011, 18:38
Auto: Land Cruiser J12
Kontakt:

Re: klimatyzacja

Post autor: margaritka »

to nie chodzi o to, ze cena jest bardzo wysoka, tylko sie pytam czy jest to cena realna czy probuja mnie zrobic w balona ( "przyjechala mloda dziewczyna duzo fura trzeba ja naciagnac"). nie bylam w aso ( ostatnio sciagneli ode mnie 50zl , a nie zrobili NIC!) tylko w firmie zajmujacej sie klima i vebasto. auto kupilam uzywane ale milo by bylo, zeby sie troche nim pocieszyc, a nie tylko na niego wydawac. wlasnie dlatego wybralam taki samochod, zeby go ciagle nie naprawiac, a ostatanio tylko i wylacznie to robie :roll: :roll: (klima, gaz, zmieniarka, problemy z cewka, huczenie w kole) auto kupilam pod koniec kwietnia.

ODPOWIEDZ