Rozwiązanie problemu zawieszenia

Moderator: luk4s7

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Rozwiązanie problemu zawieszenia

Post autor: p_ozim »

Witam... Chciałem sie podzielić z Wami ,ponieważ rozwiązałem problem mojego zawieszenia.Jeżeli ktos chce sie dowiedziec dokładnie o co chodziło niech odwiedzi moje wcześniejsze posty. W dwóch serwisach Toyoty nie potrafili mi pomóc.Powiedzieli mi że podjema sie naprawy ale napewno koszt nie bedzie mniejszy niz 4000zł. Znalazłem w Łodzi firme która się podjęła zobaczenia o co w tym wszystkim chodzi. W serwisach sugerowali sie tylko wskazaniami komputera. Raz wyskakiwał taki błąd raz inny. Uważali że połowa zawiechy jest do wymiany. Nie wiem po jakich szkołach tam pracuja ludzie. Wystarczyło troszkę natchnienia i odpowiedniego podejścia do tematu. Za pół dnia autko miałem do odbioru naprawione ,bez konieczności wymiany żadnego z elementów. Jak sie okazało w wiązce przewodów sterujących sztywnościa zawieszenia ugnił jeden z przewodów w 2 miejscach.Auto wchodziło w awaryjny tryb sterowania zawieszenia i było bardzo twarde.Do tego miałem jeszcze zapchany zawór pneumatyczny niskiego cisnienia.Mechanik go wyjął i przeczyścił.Zawieszenie skalibrowano i autko płynie jak dawniej. Nie moge tylko zrozumieć dlaczego w serwisie nie pokazało zerwanego przewodu. Wniosek jest jeden trzeba zejść pod autko i zobaczyć krok po kroku o co chodzi. Widac że chłopak się nie boi rzadnej roboty przy takich autkach. Gorąco polecam firmę Centercars w Łodzi.....

pozdrawiam p_ozim

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rozwiązanie problemu zawieszenia

Post autor: kylon »

Bo w ASO na tym praca polega. Ma 10 minut na diagnozę. podpina komputer i wymienia tylko na nowe. Nikt się nie bawi w takie naprawy. W ASO wymienia się olej.

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Rozwiązanie problemu zawieszenia

Post autor: BigU »

Duchowi też chcieli sprzedać nowe auto bo niby nie da się naprawić a dało się :D bo to jest proste jak budowa cepa więc a ASO nie ogarnia prostych rzeczy :D oni są w dobie komputerów i jak by mogli to podpinali by się nawet w sprawie koła zapasowego czy jest na swoim miejscu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Rozwiązanie problemu zawieszenia

Post autor: Kwieczor »

BigU pisze:Duchowi też chcieli sprzedać nowe auto bo niby nie da się naprawić a dało się :D bo to jest proste jak budowa cepa więc a ASO nie ogarnia prostych rzeczy :D oni są w dobie komputerów i jak by mogli to podpinali by się nawet w sprawie koła zapasowego czy jest na swoim miejscu :mrgreen:
- tego też nie potrafią - chodzi po Łodzi historia gościa w jakimś mega wypas amerikan Lexie, któremu świeciła się jakaś kontrolka mówiąca coś o kołach, że nie bardzo... - ASO kilka dni się bawiło, pół auta chcieli wymienić - koniec końców w dawnym warsztacie na wójtowskiej, gdzie pracują chłopaki, co odeszli z ASO parę lat temu - znaleźli przyczynę - podobno to dziadostwo miało też czujnik ciśnienia w kole zapasowym i to koło było miekkie - po napompowaniu - kontrolka zgasła

... ale może to tylko urban legend....

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Rozwiązanie problemu zawieszenia

Post autor: BigU »

Dobre :D chyba sam bym poległ :lol:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Rozwiązanie problemu zawieszenia

Post autor: Patry »

haha

nie urban legend, tylko prawda ! auto mojego znajomego, Lexus bodajrze Rx450h, jak usłyszałem tą historię to myślałem że padnę, a trochę z tym walczył :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Rozwiązanie problemu zawieszenia

Post autor: Kwieczor »

Patry pisze:haha

nie urban legend, tylko prawda ! auto mojego znajomego, Lexus bodajrze Rx450h, jak usłyszałem tą historię to myślałem że padnę, a trochę z tym walczył :mrgreen:
no podobna AMX robił kilka podejść, Bruzdowa też poległa i dopiero chłopaki na Wójtowskiej jakoś na to przypadkiem wpadli...

ODPOWIEDZ