Prośba o pomoc -KLIMATYZACJA

Moderator: luk4s7

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Prośba o pomoc -KLIMATYZACJA

Post autor: felmen »

Witam mam do was prosbe o porade dotyczaca klimatyzacji .A mianowicie było to tak jakies 2 lata temu podczas jazdy w lecie na klimie zobaczyłem jak przez kratki wentylacyjne do srodka auta przedostaje mi sie szron. Po tym incydenie jeszcze jakis czas klimatyzaja mi normalnie działała,do momentu az przestała sie załaczac.Podjechałem do gosia u ktorego cały czas serwisuje samochod odnosnie klimy zeby sprawdził co i jak jest z klima,a wiec diagnoza jest taka ze wszystko pod maska samochodu jest szczelne i sprawne a rozszczelnienie powstało gdzieś w srodku samochodu pod deska rozdzielcza-przypuszczenie goscia to parownik od klimy uległ awari.Drugi koles mowił mi ze czasami puszcza uszczelka na przewodach ktore wchodza do samochodu od strony komory silnika i ze naprawa jest szybka i nie skomplikowana.Ogolnie mało kiedy jezdze na klimie i nie jest mi ona do niczego potrzebna ale zastanawiam sie nad sprzedaża mojego LC-120 a nie mam zamiaru wysłuchiwac głupich sugesti w stylu był Bityyy i klima nie chodzi. Moje pytanie jest nastepujace 1-czy mozna sie do tego parownika dostac bez rozbierania deski rozdzielczej i jak duzo z tym jest roboty.2-jesli juz bedzie trzeba demontowac deske to od czego zaczac co rozkreca po koleji zeby sobie roboty nie dodac.Prosze o porade osobe ktora to rozbierała i ma pojecie o czym mowimy, Paną teoretyką naprawdę dziekuję

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc -KLIMATYZACJA

Post autor: GDLC120 »

Witam,
czy ktoś już dobierał się do tego parownika? Gdzie tego urządzenia szukać ? Pod maską czy raczej gdzieś w środku? Jak to przeczyścić ?

Z góry dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi! ;)

ODPOWIEDZ