HELP Świeci ABS+Układ Hamulcowy+VSC

Moderator: luk4s7

didgeman
Posty: 39
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:04
Auto: w trakcie zakup?w
Kontakt:

HELP Świeci ABS+Układ Hamulcowy+VSC

Post autor: didgeman »

Pomocy
Od rana Świeci ABS razem z Układem Hamulcowy + VSC TRC i VSC OFF, czasami do tego mignie jeszc ena chwiule kontrolka ta z silniczkiem(sygnalizująca awarię:) Oczywiwiście ABS nie działa ale generalnie hamuje poprawnie samochód żaden mechanik/elektryk nie ma czasu place zawalone autami
Pomóżcie co może być nie tak ?????????
Dodam że o jakiś czas przedtem na zmianę działało/nie działało zawieszenie (migało OFF) tygodniami było ok jakby nigdy nic a potem parę dni zepsute teraz juz całkiem wysiadło
Jeden z akumulatorów słabszy od drugiego to również może być jakis ślad

POMOcy :)

didgeman
Posty: 39
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:04
Auto: w trakcie zakup?w
Kontakt:

Re: HELP Świeci ABS+Układ Hamulcowy+VSC

Post autor: didgeman »

Oczywiście LC 120 2004 rok KDJ zchipowany fabrycznie przebieg jakies 210 000

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: HELP Świeci ABS+Układ Hamulcowy+VSC

Post autor: consigliero »

U mnie ostatnio zapaliła się kontrolka VSC off, TRAC off and check engine light on szukałem coś na ten temat na forum http://www.toyota-4runner.org/gsearch.p ... ex.php#938" onclick="window.open(this.href);return false; coś tam znalazłem , ale na stacji na ślepo rozpiąłem dostępne wtyczki i po tej operacji wszystko wróciło do normy. Jako ciekawostkę podam ,że gdyby nie świeciła się kontrolka check engine to winnym mógłby być niedokręcony korek paliwa . Oczywiście może też było tak że korek był rzeczywiście niedokręcony i to była przyczyna a nie mieszanie wtyczkami. W twoim wypadku musisz szukać na forum 120 tek, ale 4R jest bardzo podobny a w niektórych miejscach tożsamy ze 120. Poszukaj odpowiedzi na tym forum też
http://www.toyota120.com/forum/showthread.php?t=6234" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18037
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HELP Świeci ABS+Układ Hamulcowy+VSC

Post autor: kylon »

Przyczyną może być nie kontakt jednego z czujników ABS-u. Czujniki te są podstawowym elementem przekazującym informacje do komputera o obrocie koła. A Systemy ABS oraz VSC bazują na tych informacjach.

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: HELP Świeci ABS+Układ Hamulcowy+VSC

Post autor: jjb »

Kilka dni temu miałem dokładnie to samo. Zaparkowalem wjeżdzając przodem w dużą pryzmę śniegu, przy wyjeżdzaniu dyskoteka. Na szczęście po kilku minutach po restarcie maszynerii wszystko wróciło do normy. Boję się, że czujniki o których pisze Kylon są w wersji Sahara a nie North Face :D

pozdrawiam

jjb

Prezio
Posty: 32
Rejestracja: 04 lis 2010, 11:31
Auto: Xilux 3.0 D4D
Kontakt:

Re: HELP Świeci ABS+Układ Hamulcowy+VSC

Post autor: Prezio »

Witam.
Co prawda nie w 120, a w nowym Hilusiu 3.0 miałem zeszłego roku taką sytuację.Dodatkowo włączał mi się tryb awaryjny.
Nie działały systemy kontroli napędu i trakcji.To wszystko miało miejsce po wyjechaniu zimą z bardzo głębokiego śniegu. Na wierzchu była gruba skorupa lodu. Myślałem, że to jakaś złączka przewodów sygnałowych. W serwisie szukali 2 dni i znależli. Uszkodzony przewód sygnałowy ABS tylnego prawego koła - naderwany. Raz kontaktował , raz nie. Naprawili na gwarancji.
Myślę, że u Ciebie nie musi być od razu przewód, ale sprawdziłbym wszystkie złączki elektryczne, od tego zacznij.
PZDR

ODPOWIEDZ