Proszę o dobrą podpowiedź czego szukać

Moderator: luk4s7

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Proszę o dobrą podpowiedź czego szukać

Post autor: felmen »

Witam mam mały problem z moim LC-120 2003rok silnik D4D ten słabszy chyba 163km.Opisze najdokładniej co go boli.Przebieg samoochodu 154tys km stan silnika idealny 0-brania oleju,0-kopcenia itd poprostu idealny ale ostatnio zauważyłem taki objaw że podczas ruszania z miejsca jak obroty silnika nie są za wysokie tylko normalne 1100obrotów,albo jak zwalniam ze obroty spadna na 900-1200 obrotow samochód wogole sie nie zbiera od dołu moge wcisnac gaz do dechy a on nic tylko kleklekle żadnej reakcji na gwałtwone wcisniecie gazu,dopiero jak obroty wejdą na 1400-1500 obrotów to jest wcisnięcie w fotel turbo się włącza i samochód ciągnie prawidłowo.Jeżdze nim juz prawie 3 lata i wydaje mi sie ze wczesniej tego nie było ale do konca pewien nie jestem,moim zdaniem zaczeło sie to jakos 2miesiace temu,kurcze serio nie wiem czy tak było od samego poczatku czy nie,wydaje mi sie ze nie ale pewien nie jestem. Mój LC120 jest z normalna 5-biegową skrzynia biegów.Jezdze duzo po miescie i jest to denerwujące bo zeby ruszyc dynamicznie i prawidłowo musze go wkrecic na wyższe obroty czyli ruszac z 1200-1300 obrotów Ogolnie chodzi o to ze zamula sie z dołu i nie ciagnie od dołu jak wskoczy 1500 obrotow to jest torpeda ciągnie mocno i płynnie.Prosze o jakas podpowiedz sugestie czy gdzies szukac,co sprawdzic,ewentualnie odrazu wymienic albo poprostu ten typ tam ma.Dzieki za wasze odpowiedzi beda dla mnie bardzo cenne,

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: PROSZE O DOBRĄ PODPOWIEDZ CZEGO SZUKAC

Post autor: MaxLux »

Bardzo jest nam przyjemnie ze do nas dolaczyles, ale pewnie odpowiedzi bedzie wiecej jak sie przywitasz w odpowiednim miejscu.
Z tego zas co piszesz wynika ze ... tak wlasnie dzialaja silniki turbosiesla - odczuwalny moment pojawia sie przy okolo 1800obr/min ...

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: PROSZE O DOBRĄ PODPOWIEDZ CZEGO SZUKAC

Post autor: Cobra »

Ale jeździsz nim już 3 lata i wcześniej tego nie było??

Wiesz ja osobiście bym zaczął od podstawowych rzeczy. Sprawdził stan filtra powietrza. Później wymienił filtr paliwa bo przy tym przebiegu nie zaszkodzi tylko pomoże. Później bym podłączył do komputera czy coś jest nie tak. Bo turbina zbiera od danych obrotów.

gekeikan
Posty: 30
Rejestracja: 21 cze 2009, 22:52
Auto: VDJ200
Kontakt:

Re: PROSZE O DOBRĄ PODPOWIEDZ CZEGO SZUKAC

Post autor: gekeikan »

Ostatnio miałem podobne odczucia, pomogła wymiana filtrów (zwłaszcza filtra paliwa) i oleju w silniku. Dodatkowo miałem 2 tłoczki w przednich zaciskach do wymiany - korozja, hamulce minimalnie trzymały. EGR to następna rzecz która moim zdaniem warto sprawdzic - ale to wyjdzie po podłaczeniu komputera ... (tak jak napisał Cobra).

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: PROSZE O DOBRĄ PODPOWIEDZ CZEGO SZUKAC

Post autor: felmen »

[quote="gekeikan"]Ostatnio miałem podobne odczucia, pomogła wymiana filtrów (zwłaszcza filtra paliwa) i oleju w silniku. Dodatkowo miałem 2 tłoczki w przednich zaciskach do wymiany - korozja, hamulce minimalnie trzymały. EGR to następna rzecz która moim zdaniem warto sprawdzic - ale to wyjdzie po podłaczeniu komputera ... (tak jak napisał Cobra).[ Wiesz własnie wszystko wyzmieniałem i zostal mi filtr powietrza i filtr paliwa na paliwie mam zrobione jakies 40tys km i na powietrzu podobnie od razu jak bede wymienial filtry podłacze go pod kompa i sprawdze ogolnie wydaje mi sie ze wczesniej tego nie mialem ale mozliwe ze poprostu przesadzam nie potrzebnie ale z drugiej strony auto nie zbiera sie z dołu dopiero og 1400obr a tak raczej wczesniej nie było by bym sie wkurzal juz wczesniej

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: PROSZE O DOBRĄ PODPOWIEDZ CZEGO SZUKAC

Post autor: Cobra »

Paliwo paliwowi nie równe. Ja filtry wymieniam co 10 tys. w każdym samochodzie. Bo jeśli po 40 tysiącach to może być filtr. Koszt nie jest duży... :mrgreen:

Wymień filtr paliwa i filtr powietrza i napisz czy pomogło.

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: PROSZE O DOBRĄ PODPOWIEDZ CZEGO SZUKAC

Post autor: felmen »

Cobra pisze:Paliwo paliwowi nie równe. Ja filtry wymieniam co 10 tys. w każdym samochodzie. Bo jeśli po 40 tysiącach to może być filtr. Koszt nie jest duży... :mrgreen:

Wymień filtr paliwa i filtr powietrza i napisz czy pomogło.
Wymienie te dwa filtry i podłacze pod kompa to sa tanie sprawy a moze bedzie jakas poprawa nie wymianiem tych filtrów czesto bo pytałem w toyocie i powiedzieli ze paliwowy i powietrzny zmienia sie co 60tyś km, teraz je wymienie i powiem wam co i jak czy jest poprawa czy nie.

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: PROSZE O DOBRĄ PODPOWIEDZ CZEGO SZUKAC

Post autor: felmen »

felmen pisze:Witam mam mały problem z moim LC-120 2003rok silnik D4D ten słabszy chyba 163km.Opisze najdokładniej co go boli.Przebieg samoochodu 154tys km stan silnika idealny 0-brania oleju,0-kopcenia itd poprostu idealny ale ostatnio zauważyłem taki objaw że podczas ruszania z miejsca jak obroty silnika nie są za wysokie tylko normalne 1100obrotów,albo jak zwalniam ze obroty spadna na 900-1200 obrotow samochód wogole sie nie zbiera od dołu moge wcisnac gaz do dechy a on nic tylko kleklekle żadnej reakcji na gwałtwone wcisniecie gazu,dopiero jak obroty wejdą na 1400-1500 obrotów to jest wcisnięcie w fotel turbo się włącza i samochód ciągnie prawidłowo.Jeżdze nim juz prawie 3 lata i wydaje mi sie ze wczesniej tego nie było ale do konca pewien nie jestem,moim zdaniem zaczeło sie to jakos 2miesiace temu,kurcze serio nie wiem czy tak było od samego poczatku czy nie,wydaje mi sie ze nie ale pewien nie jestem. Mój LC120 jest z normalna 5-biegową skrzynia biegów.Jezdze duzo po miescie i jest to denerwujące bo zeby ruszyc dynamicznie i prawidłowo musze go wkrecic na wyższe obroty czyli ruszac z 1200-1300 obrotów Ogolnie chodzi o to ze zamula sie z dołu i nie ciagnie od dołu jak wskoczy 1500 obrotow to jest torpeda ciągnie mocno i płynnie.Prosze o jakas podpowiedz sugestie czy gdzies szukac,co sprawdzic,ewentualnie odrazu wymienic albo poprostu ten typ tam ma.Dzieki za wasze odpowiedzi beda dla mnie bardzo cenne,
Witam Panowie moja Toyotka juz smiga tak jak powinna pomogła wymiana filtra powietrza,filtra paliwa i czyszczenie przepływomierza. Teraz zbiera sie od samego dołu i momentalnie reaguje na dodanie gazu także jest tak jak byc powinno.Pozdrawiam wszystkich użytkowników TLC.

ODPOWIEDZ