Wtryskiwacze do LC 120

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: lander »

Niedawno podczas powrotu z urlopu, niepodziewanie silnik stracił moc i zapaliły się wszystkie kontrolki odpowiedzialne za trakcję oraz błąd silnika. Po wyłączeniu stacyjki i ponownym uruchomieniu samochód zachowywał się już normalnie ale kontrolki paliły się nadal.
Zatrzymałem się więc na dłużej na poboczu, wyłączyłem silnik i zajrzałem pod maskę, sprawdzając dodatkowo poziom oleju, wszystko jednak OK. Po paru minutach zapaliłem ponownie silnik i o dziwo wszystko działało już bez zarzutu a kontrolki zgasły. Problemy nie wystąpiły także podczas kolejnych 400 km.

Z uwagi że samochód był jeszcze ostatnie 2 dni na gwarancji podjechałem do ASO aby podłączyli do komputera. Po diagnozie stwierdzili, że nie wiadomo czym spowodowany był błąd, komunikat wskazywał chwilową zbyt dużą ilość paliwa???
Przy okazji stwierdzili jednak że komputer wskazał spore odchyły od normy wtryskiwaczy i prawdopodobnie będą do wymiany. Koszt jednego - 2600 zł (sic!) a są 4 szt...

Wtryskiwacze zostały wymienione na gwarancji przy przebiegu ok 69 000km. Przestrzegam więc wszystkich którym kończy się gwarancja aby sprawdzili swoje samochody w ASO. Wtryskiwacze nie są sprawdzane podczas standardowych przeglądów okresowych i trzeba poprosić o dodatkowe badanie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18036
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: kylon »

Czyli serwisant nie patrzy na ekran kompa bo informacja dotycząca parametrów wtryskiwaczy znajduje się w zakładce - Engine. Trzeba tylko strzałką w dół zjechać :mrgreen:.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: seburaj »

a powinien patrzeć...
bo przeciez dla każdej stacji taka naprawa w ramach gwarancji to czyyyysta kasa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ziemniak
Posty: 53
Rejestracja: 28 cze 2008, 15:41

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: Ziemniak »

Ha! To już drugi taki przypadek, w moim padly przy przebiegu 100 150km rowniez poszlo na gwarancji.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: lander »

Dowiedziałem się, że Toyota ASO kupuje te wtryskiwacze w Boschu poniżej 800 zł za szt. netto, podaje adres:
http://www.dieselsystem.bosch-service.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Więc nie dajcie się nabrać na te 2600 zł :-)

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: Piotrek »

Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że na forum ktoś już pisał o zamiennikach wtryskiwaczy, ale to chyba nie był bosh.
Pozdrawiam

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: Rafi »

Jesteś pewien z tym Boschem? Byłem przekonany, że do tego tylko Denso...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: LEX »

Dlatego trzeba cały czas stać przy samochodzie i patrzeć co wkładają. Ja bym ich chyba kijem pogonił jakby mieli wstawić Denso a wstawili Boscha. Bosch to też dobra firma, ale tu chodzi o zasady. Kazałbym sobie pokazać jak rozpakowują wtryskiwacze z pudełek z napisem Toyota i wkręcają je w silnik.

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: lander »

Napisałem w Boschu bo to firma to bosch-service ale w swojej ofercie mają części Denso więc wszystko się zgadza.

Gość

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: Gość »

odświerze nieco temat mam problem z jednym z wtryskiwaczy, podobno przelewa. Proszę was o podpowiedż czy warto coś takiego regenerować czy lepiej odrazu kupić nowy, jeśli nowy to najlepiej gdzie i za ile.

macmal2
Posty: 41
Rejestracja: 08 lip 2010, 23:15
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: macmal2 »

filip3636 pisze:odświerze nieco temat mam problem z jednym z wtryskiwaczy, podobno przelewa. Proszę was o podpowiedż czy warto coś takiego regenerować czy lepiej odrazu kupić nowy, jeśli nowy to najlepiej gdzie i za ile.
też miałem taki problem tylko u mnie jeden jakby "stukał".
zadzwoniłem tutaj:
http://www.wtryskiwacze.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
sprawiają wrażenie ludzi, którzy wiedzą o czym mówią.
dodatkowo zamiast od razu rozbebeszyć mi motor polecili mi dolanie uszlachetniacza Castrol TDA. Dość trudno to kupić ale warto.
pzdrv

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: aaawaldi »

filip3636 pisze:odświerze nieco temat mam problem z jednym z wtryskiwaczy, podobno przelewa. Proszę was o podpowiedż czy warto coś takiego regenerować czy lepiej odrazu kupić nowy, jeśli nowy to najlepiej gdzie i za ile.
Mam podobny problem. U mnie któryś z wtrysków zaczął pukać tak , jakby klepał zawór. Na czwartek jestem umówiony u specjalistów od wtrysków. Z tego co mówili - wynika, że wtrysków Denso nie da się zregenerować , a robili ich już bardzo dużo. Pozostaje chyba używka z allegro lub nówka z Denso Polska. W piątek będę już "po" więc będę mógł podzielić się informacjami.

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: duch »

aaawaldi pisze:
filip3636 pisze:odświerze nieco temat mam problem z jednym z wtryskiwaczy, podobno przelewa. Proszę was o podpowiedż czy warto coś takiego regenerować czy lepiej odrazu kupić nowy, jeśli nowy to najlepiej gdzie i za ile.
Mam podobny problem. U mnie któryś z wtrysków zaczął pukać tak , jakby klepał zawór. Na czwartek jestem umówiony u specjalistów od wtrysków. Z tego co mówili - wynika, że wtrysków Denso nie da się zregenerować , a robili ich już bardzo dużo. Pozostaje chyba używka z allegro lub nówka z Denso Polska. W piątek będę już "po" więc będę mógł podzielić się informacjami.

Ja sie w ten sposób poratowałem że zakupiłem na allegro używki,2 szt i jak narazie zrobiłem około 15 tyś km bez problemu.
Dodatkowo zrobiłem czyszczenie całego ukladu.Całość wyszła mnie za 2 wtryski 600 zł,plus czyszczenie 120 zł :roll:

Gość

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: Gość »

z tego co wiem jest duże ryzyko zakupu wtrysku na allegro zawsze można trafic jeszcze gorszy jak mamy aktualnie, natomiast martwi mnie ze niemożna ich regenerować. Umnie klepie ostatni na zimnym silniku auto chodzi jak stary transit a kiedy mocniej depne unosza sie zamna chmury czarnego dymu... tragedia

Gość

Re: Wtryskiwacze do LC 120

Post autor: Gość »

lander pisze:Dowiedziałem się, że Toyota ASO kupuje te wtryskiwacze w Boschu poniżej 800 zł za szt. netto, podaje adres:
http://www.dieselsystem.bosch-service.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Więc nie dajcie się nabrać na te 2600 zł :-)
czy to prawda? jest możliwość zakupu wtrysku Boscha do naszych landków?

ODPOWIEDZ