kilka pytań z zakresu "prostej" elektryki

Moderator: luk4s7

trynqz
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:12
Auto: KDJ120
Kontakt:

kilka pytań z zakresu "prostej" elektryki

Post autor: trynqz »

Witam,
Od kilku miesięcy mam LC i kilka drobnych rzeczy bym chętnie zmienił by były bardziej użyteczne, pytanie do Was czy mogę to zrobić samemu, czy lepiej udać się do warsztatu:
1)wśród wskaźników w okolicach lewego kolana (pwr heat, wysokość reflektorów itd) nie wszystkie są podświetlone, np. podgrzewanie lusterek się u mnie nie świeci! czy to kwestia wymiany żaróweczki w przełączniku? czy trzeba coś więcej rozbierać?

2)pomimo iż w instrukcji jest napisane że po wyłączeniu silnika przez ~43sekundy można zamknąć szyby - ja tego zrobić nie mogę i często muszę ponownie przestawiać kluczyk do pozycji ON. Szyber dach również jest martwy bez kluczyka na ON.

3)automatyczne podnoszenie szyby przedniej kierowcy z założenia działa w opcji manualnej, dopiero jak przytrzymam 3sek do góry przy zamkniętym oknie, mogę używać opcji automatycznej - czy nie da się tego przestawić odwrotnie. Bym standardowo miał automat.

4) czy mogę sam dokupić i zamontować automaty do domykania szyb i szyberdachu które by działały po przytrzymaniu guzika LOCK w kluczyku?

5)czy można tak ustawić by światła same się wyłączały po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, i włączały po przestawieniu kluczyka na ON. W czasie gdy nie ma kluczyka dało się zaświecić pozycyjne lub długie, a drogowych nie? Miałem tak w poprzednim aucie i było to rewelacją, coprawda tam włączanie świateł nie było z manetki przy kierownicy a jednym z pokręteł.

to narazie tyle, mam nadzieje że napisałem zrozumiale ... pozdrawiam i czekam na info

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: kilka pytań z zakresu "prostej" elektryki

Post autor: jjb »

trynqz pisze:...czy można tak ustawić by światła same się wyłączały po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, i włączały po przestawieniu kluczyka na ON. W czasie gdy nie ma kluczyka dało się zaświecić pozycyjne lub długie, a drogowych nie? Miałem tak w poprzednim aucie i było to rewelacją, coprawda tam włączanie świateł nie było z manetki przy kierownicy a jednym z pokręteł....
Niestety trzeba trochę przerobić instalację. Toyota oferuje układzik ktory robi prawie tak jak chcesz - kosztowalo to rok temu 300 zł (z montażem). Zrobiono jest to tak, że jeździsz w ustawieniu swiatla OFF - a one zapalają się po uruchomieniu silnika - wadą jest to, że nie da się pojechać bez świateł. Innym rozwiązaniem (ćwiczylem to w RAV-ce) jest montaż automatu zmierzchowego który włącza światla jak jest ciemno - zakleja mu się sensor. Też jednak działa to w ustawieniu OFF.
W poprzednich autach ćwiczyłem dodatkowy przekaźnik włączony szeregowo w obwód świateł i sterowany stacyjką. Niestety w autach które mają czujniki przepalenia żarówki potrzebne jest tyle przekaźników ile świateł - czyli cztery. Ale też powinno działać

pozdrawiam

j

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: kilka pytań z zakresu "prostej" elektryki

Post autor: Rafi »

ad 4- pewnie możesz sam dokupić, zamontować też możesz :) A tak serio to jest do zrobienia przez kogoś kto ogarnia dobrze alarmy, centralne zamki itp. Miałem tak w poprzednim autku.

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: kilka pytań z zakresu "prostej" elektryki

Post autor: Husky »

trynqz pisze:
5)czy można tak ustawić by światła same się wyłączały po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, i włączały po przestawieniu kluczyka na ON. W czasie gdy nie ma kluczyka dało się zaświecić pozycyjne lub długie, a drogowych nie? Miałem tak w poprzednim aucie i było to rewelacją, coprawda tam włączanie świateł nie było z manetki przy kierownicy a jednym z pokręteł.
ale tak własnie jest, bynajmniej u mnie, auto z 2006r, no chyba że cos mi zamontowali / nie dotykam przełącznika świateł, światła zapalaja sie same jak ruszam autem, nie można zgasić jak jest kluczyk ON, trzeba mu zrobić OFF /

domykanie szyb i dachu nie chcieli mi załozyć / w 2006 / ponieważ tłumaczyli się , że nie będą rozbierac drzwi, że jest to skomplikowane, że alarm źle reaguje, takie tam duperele

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: kilka pytań z zakresu "prostej" elektryki

Post autor: Husky »

szyberdach mam ale go nie uzywam, jest zamknieta nawet osłona, jest klima po co ma mi grzać w czuprynę?

szyby też są pozamykane , domykacz to bardziej dla tych co klimy nie mają

ODPOWIEDZ