Białe dymy przy zapalaniu...

Moderator: luk4s7

RICARDO
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2010, 22:39
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: RICARDO »

Witam
Od trzech miesięcy jestem posiadaczem LC 120 D4D z 2005 r, przy zapalaniu na zimnym silniku ,nie zależnie czy jest minus 10 czy plus 25 z rury wydechowej wydobywa się tuman białego dymu,dosłownie jakby zapalił " swiece dymną", później jest wszystko ok nie puszcza nawet dymka.Landkiem zrbiłem jakieś 4 tyś. kontroluje stan oleju ,nic nie ubywa :shock:
czy ktoś może pomóc...

mirekm
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:22
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: mirekm »

Sprawdź poziom płynu w chłodnicy.
Miałem tak dawno temu w punciaku, skończyło się wymianą głowicy i uszczelki w hiszpanii, bo nasze serwisy nie potrafiły znaleźć przyczyny. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: kylon »

Przyczyny mogą być dwie:
- pęknięta głowica lub uszkodzona uszczelka (biały dym)
- uszkodzone wtryskiwacze (siwy dym z dodatkiem błekitu)

RICARDO
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2010, 22:39
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: RICARDO »

Głowice i uszczelkę wykluczam ponieważ nie jest to para wodna tylko biały dym spalinowy,lejące wtryskiwacze brałem pod uwagę tylko dziwi :shock: mnie trochę że kopci tylko przy zapalaniu na zimnym a później nic żeby nie wiem jak mu rurował a przy lejących wtryskach powinien ...

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Piotrek »

Witam
Nie chcę kasztanić tematu, ale korzystając z okazji chciałbym uzupełnić swoją wiedzę techniczną. Zawsze myślałem, że jak są uszkodzone wtryskiwacze to dymi na czarno, a nie na siwo?
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie badania kondycji wtryskiwaczy, polega ono na podłączeniu do kompa w stacji Toyoty (np.) i komputer podaje cyferki opisujące prace poszczególnego wtryskiwacza (2.0/1.8/2.1/ itd.) Czy to jest podstawowe badani, które powinno jednoznacznie powiedzieć czy wtryski są ok.?
Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

komarkutno
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2009, 20:49
Auto: lc120 d4d 2006

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: komarkutno »

Piotrek pisze:Witam
Nie chcę kasztanić tematu, ale korzystając z okazji chciałbym uzupełnić swoją wiedzę techniczną. Zawsze myślałem, że jak są uszkodzone wtryskiwacze to dymi na czarno, a nie na siwo?
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie badania kondycji wtryskiwaczy, polega ono na podłączeniu do kompa w stacji Toyoty (np.) i komputer podaje cyferki opisujące prace poszczególnego wtryskiwacza (2.0/1.8/2.1/ itd.) Czy to jest podstawowe badani, które powinno jednoznacznie powiedzieć czy wtryski są ok.?
Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Niestety to co sprawdzili tobie tylko badanie współczynników korekcji ale jesli masz takie jak napisałeś to sa juz w kiepskim stanie współczynik korekcji nie powinien przekraczać 1,5. aby sprawdzić kompleksowo wtryski należy je zdemontować i sprawdzić na stanowisku pomierczym, dostaniesz od serwisu kartkę z wynikami badań szczelności na laniu , zamknięciu i przelewie. Ale serwisy toyoty nie robią tego u siebie tylko wysyłają wtryski do firm zewnętrznych koszt około 200-400 PLN

RICARDO
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2010, 22:39
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: RICARDO »

Może jeszcze ktoś ma jakąś podpowiedź :?: :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: kylon »

Sprawdź zawartość co2 w układzie chłodzenia i wszystko stanie się jasne. Woda w układzie to nie tylko para wodna ale mieszanka wody z paliwem oraz olejem. Zanim głowica ostygnie woda dostaje się do cylindra. Dlatego rano przy odpalaniu dymi zanim się nie wypali. Potem podczas normalnej jazdy jest jej mniej i silnik nie dymi. Nie twierdzę, że tak jest u Ciebie ale znak takie przypadki włącznie z moim.

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Piotrek »

Komarkutno dzięki za odpowiedź. Nie to nie są moje wyniki, ale jak byłem na przeglądzie to pytałem o sposób kontroli wtryskiwaczy. Kolejny raz mam rozbieżne info. ASO mówi, że wynik idealny tych wskaźników to około 2, nie powinno być znacząco mniej, ani więcej. Poinformowano mnie, że wartość graniczna kwalifikująca wtryski do roboty to cos około 3, czy jakoś tak, ale już nie pamiętam.
Z drugiej strony ten test, o którym Ty piszesz to chyba powinno się wykonywać podczas awarii, bo jeśli auto pracuje normalnie to nie ma sensu się w to bawić „kontrolnie”.

Pozdrawiam

RICARDO
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2010, 22:39
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: RICARDO »

kylon pisze:Sprawdź zawartość co2 w układzie chłodzenia i wszystko stanie się jasne. Woda w układzie to nie tylko para wodna ale mieszanka wody z paliwem oraz olejem. Zanim głowica ostygnie woda dostaje się do cylindra. Dlatego rano przy odpalaniu dymi zanim się nie wypali. Potem podczas normalnej jazdy jest jej mniej i silnik nie dymi. Nie twierdzę, że tak jest u Ciebie ale znak takie przypadki włącznie z moim.
Pewnie jednak skończy się na wizycie w serwisie Toyo ,ciekawe czy oprócz tego ze mnie nieźle wyrzeźbią powiedzą coś konsruktywnego...
dziękuję Wszystkim za odpowiedzi :D

MichalGrizzly
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2011, 21:36
Auto: Land Cruiser 120 2006
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: MichalGrizzly »

Jak zakonczyła sie Twoja walka z dymieniem ??? Mam podobny problem 10 sek. dymienia przy porannym odpalaniu. Potem już ani małego dymka przez cały dzień. Biały smierdzący dym tylko przy porannym odpalanu. Jeśli masz już rozwiązany problem proszę o jakieś podpowiedzi w jakim kierunku iść. Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: qberus »

A stawiasz auto na płaskim czy na pochyłości ?

MichalGrizzly
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2011, 21:36
Auto: Land Cruiser 120 2006
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: MichalGrizzly »

stoi przodem w dół na podjeździe do garażu

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: qberus »

Na australijskiej stronie hiluxa jest bardzo obszerny wątek na ten temat. Problem pojawia się właśnie podczas gdy auto jest zaparkowane nosem w dół. Nie czytałem jeszcze całego wątku ale zamierzam, bo u mnie też zdarza się podobny objaw, choć sporadycznie ( o dziwo też w zależności od pozycji parkowania mimo, że podjazd ma jedynie 2-3% spadku ). Jak masz ochotę poczytać to tu jest link ale musisz się tam zarejestrować.

Ja byłem z tym w ASO, zrobili test i wyszło niestabilne ciśnienie na jednym z cylindrów. Podejrzenie, że albo pompa albo wtryskiwacze albo nie wiadomo co. Proponowali mi wysłanie pompy i wtryskiwaczy do Wawy na jakieś testy. Sprawa niedroga ale minimum 2 tygodnie :? Oczywiście żadnej gwarancji, że to w ogóle to.

Poszperałem trochę w necie i taki objaw zdarza się też w innych markach i podejrzenie pada też na uszczelniacze, które puszczają trochę oleju, który przy odpalaniu się spala. Tyle, że dym powinien być wtedy niebieskawy chyba :. Tutaj pojawia się oczywiście kryterium określenia koloru dymu :wink:

MichalGrizzly
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2011, 21:36
Auto: Land Cruiser 120 2006
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: MichalGrizzly »

Ja byłem z tym kłopotem w ASO powiedzieli że trzeba zacząć od wymiany uszczelek wtryskiwaczy , czyszczenie układu wtryskowego , czyszczenia smoga w misce olejowej. Nie jestem jakimś fachowcem ale wydaje mi się że to do końca nie ma związku z z dymieniem na zimnym silniku białym dymem. Rozumiem jak by kopcił na czarno to wtedy stawiałbym na układ paliwowy. Białawy dym to miom zdaniem właśnie coś związane z olejem. Jak myślisz ?

ODPOWIEDZ