Wiatrak klimy

Moderator: luk4s7

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Wiatrak klimy

Post autor: wolf_243 »

Witam

Małe pytanko do osób które wiedzą lub do tych którzy zechcą sprawdzić u siebie w wozie ;)
Czy ten oto wskazany na zdjęciu wiatraczek załącza się jednocześnie wraz z włączeniem klimatyzacji (kompresora) ?
Załączniki
IMG_1960.jpg

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Wiatrak klimy

Post autor: wolf_243 »

Mam rozumieć, że jestem jedynym posiadaczem takowego wiatraka, czy po prostu nikomu nie chcę się , za przeproszeniem, ruszyć siedzenia i zerknąć pod maskę ?? ;)

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Re: Wiatrak klimy

Post autor: Piotrek »

Auta, które widziałem i pochodziły z importu nie posiadały takiego wiatraka, ja w swoim samochodzie go mam i z przyjemnością Ci odpisze, kiedy się kręci, ale dopiero w sobotę jak wrócę do domu i dostanę się do garażu.

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Wiatrak klimy

Post autor: jjb »

U mnie (120 z 2008 kupiona w salonie) wiatraka brak, a wszystko wygląda jak na zdjęciu:
wiatraka_brak.jpg
pozdrawiam

jjb

komarkutno
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2009, 20:49
Auto: lc120 d4d 2006

Re: Wiatrak klimy

Post autor: komarkutno »

wolf_243 pisze:Witam

Małe pytanko do osób które wiedzą lub do tych którzy zechcą sprawdzić u siebie w wozie ;)
Czy ten oto wskazany na zdjęciu wiatraczek załącza się jednocześnie wraz z włączeniem klimatyzacji (kompresora) ?

Wiatrak kręci się po włączeniu klimatyzacji ale nie zawsze podejrzewam , że zależy to od tęperatury otoczenia i samochodu. Ale kiedyś w lato w bardzo ciepły dzień po zgaszeniu silnika wiatrak obracał się jeszcze przez kilka minut. Więc wygląda jakby tez współprzcował z wiatrakiem wiskozowym na silniku, jak jeden nie daje rady to ten elektryczny mu pomaga.

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Wiatrak klimy

Post autor: wolf_243 »

Dzięki wszystkim za odzew.
Wnioskuje z waszych odpowiedzi, że nie jest to wiatrak bezpośrednio związany z klimatyzacją skoro niektórzy w ogóle go nie posiadają.
Miałem jakiś czas temu problemy z klimą, mrugała kontolka A/C, nie załączał się kompresor. Fachowcy od klimy w tym właśnie wiatraczku upatrywali przyczynę. Wiatrak sam w sobie jest sprawny (podpięty bezpośrednio do zasilania działa) ale właśnie nie załącza się razem ze sprężarką.
W międzyczasie odwiedziłem ASO i Panowie nie stwierdzili jakichkolwiek błędów w komputerze ani w zachowaniu klimatyzacji.

ODPOWIEDZ