Automatyczna skrzynia biegów

Moderator: luk4s7

sender68
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2010, 08:09
Auto: HDJ 80
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: sender68 »

Dzięki, do wymiany oleju nie trzeba mnie przekonywać to jasne.

Objaw to nie brak pełzania, ale problem braku przyspieszania po dodaniu gazu ( przyspiesza z opóżnieniem) objaw jest większy po zatrzymaniu np. na światłach i ruszaniu zwłaszcza pod górę.
Pełza, dodaje gazu -wrażenie duszenia się i po ok 3-4 s zaczyna przyspieszać. Przepraszam za ignorancję ale nie umiem inaczej tego opisać. Olej oczywiście zmienię i zobaczymy.
Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: seburaj »

to pełza czy nie pełza
pisałeś wcześniej, że nie pełza jak jest zimny... :roll:
wbrew pozorom kłopoty z pełzaniem to istotny objaw

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: seburaj »

jaka tam masz skrzynie ? jezeli nie znasz symbolu (bedzie na tabliczce znamionowej na grodzi) to przynajmniej powiedz, czy 4-ro czy 5-cio biegową... albo wpisz nr VIN na toyodiy.com i symbol skrzyni sie pojawi :?

zmien olej jak najszybciej dynamicznie, jak nie ustąpia objawy to rwanie konwertera i jego regeneracja Cie nie minie (regeneracje rob tylko w krakowie)

jaki masz przebieg ?

smulek
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2011, 18:11
Auto: J90
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: smulek »

Witam mam pytanie posiadam toyote land cruisera 98 w automacie jednak coś się porobiło i nie chcę jechać, jak zimna to kawałek pojedzie zmienia normalnie biegi ale jak się nagrzeje to już lipa, nie chce jechać. Może ktoś pomoże? Czy to już skrzyni koniec przyszedł i nowej mam szukać? auto zrobiło 450tys. Dziękuje pozrd!

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Rafi »

Po pierwsze jak masz J9 to pytaj w dziale J9. Po drugie to trochę wróżnie z fusów, zmieniałeś tam olej, coś się działo ze skrzynią wcześniej? Zamiast szukać nowej skrzyni trzeba najpierw wiedzieć co się stało, a to taki przypadek, że na forum raczej ciężko będzie znaleźć jednoznaczną przyczynę problemu.

smulek
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2011, 18:11
Auto: J90
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: smulek »

Dziękuje! Dopiero ją przywiozłem,nic nie wiem? Jutro będę w takim razie sprawdzać te rzeczy bardzo dziękuje. Dziś dopiero się zalogowałem na tej stronie, wiec przepraszam ale trochę gubię się tutaj nie wiedziałem gdzie pytać. Przepraszam! Bardzo dziekuje za info!

ODPOWIEDZ