Akumulator

Moderator: luk4s7

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Akumulator

Post autor: Piotrek »

Witam
Samochód ma juz 4 lata, a jeżdżę bardzo malo (średnio raz na 10 dni) I widzę, ze nie zapala juz tak lekko. Podjechałem do salonu by sprawdzili mi aku przed zima i efekt to 5% i 10% sprawności lewy\prawy. Powoli zacząłem rozglądać się za nowymi akumulatorami i pojawil sie problem, mianowicie oryginalny akumulator ma parametry 80AH i 800pradu rozruchowego. Generalnie na rynku nie mogę znaleźć zamiennika o takich parametrach. Jedyna opcja to Bosch lub Centra o parametrach 85\800, ale wymiary sa rożne od oryginału – 260mm długości, 172 szerokości, 203 wysokości, zamiennik 315\175\175.
Czy macie może jakieś doswiadczenia z zamiennikami, czy wyższa pojemność o 5AH to problem, co z wymiarami?
Bardzo dziękuje

Awatar użytkownika
perygrynator
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2008, 12:07
Auto: Hilux 1991 2.4D xcab
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: perygrynator »

Ja mam jeden z oryginalnymi parametrami a jeden z pojemnością 5Ah więcej. jeźdze tak juz rok (około 20000km) i nie widzę żadnego problemu. Ważne by wymiarami się mieścił i jeszcze jedno... Ja mam starego hiluxa, 2 aku ale jeden z odwróconą polaryzacją. Tzn jak postawisz dwa akumulatory obok siebie tak by dzyndzle co to klemy zaczepiasz były u góry z lewej i prawej... to ja w jednym aku mam plus po prawej a w drugim plus po lewej. Inaczej kable za krótkie i nie da się podpiąć jednego akumulatora. Dlatego u mnie jeden ma nieco większą pojemność, poprostu nie było innego w sklepie. Zwróć uwagę czy masz podobnie.

toyotek
Posty: 164
Rejestracja: 17 lis 2008, 10:48
Auto: Hilux 1996
HZJ73 4.2 1994
LJ78 1991 3.0
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: toyotek »

A czy można połączyć akumulator nowy z dwulatkiem. jak się dokłada drugi akumulator gdy oryginalnie jest jeden, wystarczy podpiąć plusy i minusy ze sobą czy konieczne są jeszcze jakieś inne działania???

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: Cobra »

Ogólnie polecam akumulatory żelowe Firmy Optima... Może i są drogie. Ale mają duże zalet.....

Nie wylewają się i wytrzymują dużo dużo dłużej...

Tutaj macie odpowiednią optimke :) http://www.wyprawa4x4.pl/info/akumulato ... ed-67.html

toyotek
Posty: 164
Rejestracja: 17 lis 2008, 10:48
Auto: Hilux 1996
HZJ73 4.2 1994
LJ78 1991 3.0
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: toyotek »

No zaiste bardzo fajny, tylko ja już mam dwa akumulatory 74Ah 680A, z tego tytułu że nowy kupiłem bo myślałem ż stary już nie domaga a okazuje się że do hila 2.4D powinien być ok. 100Ah

i dlatego pytam na jakiej zasadzie dokłada się drugą baterię i czy jeżeli jedna ma już pewne zużycie to czy na mrozie nie będzie rozładowywać tego dobrego akumulatora??

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: Cobra »

Wymień świece żarowe... Bo to też może być problem z zapalaniem na mrozie..

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: seburaj »

Kobra, czytaj co gość pisze... "jezdzi rzadko"... do takiej eksploatacji spirale - niezależnie od po.jebanej ceny - nie bardzo, one wolą bardziej ciagłą pracę

Awatar użytkownika
Kuraś - RXV
Posty: 52
Rejestracja: 20 lis 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: Kuraś - RXV »

Witam !

Co by gościowi nie radzić, jeździsz rzadko - kup ładowarke CTEK ustaw opcje podtrzymania jak fura Ci stoi i tyle w temacie, baterie nie będą padać.

PZDR

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: konus »

No i jak auto długo stoi to nie kupuj tego g...a jakim jest optima bo ni razu auta nie odpalisz.
Kup sobie podtrzymywaczkę polecaną przez Kurasia i tyle.

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: wolf_243 »

Sorki za odgrzewanie starych kotletów ;)
Zrobiło się zimno (zamontowałem ogrzewanie postojowe) i zauważyłem lekkie niedomaganie akumulatorów.
Usilnie myślę nad wymianą na nowe, tyle że mam lekki mętlik w głowie.
Po pierwsze jakie parametry powinny mieć oba akumulatory ? Pojemność, prąd rozruchu ??
Jakiej firmy akumulatorów używacie i możecie polecić ?

Dzwoniłem do firmy handlującej akumulatorami i stwierdzili że będą pasowały:
- BOSCH silver S4 95Ah 830A
- Banner Power Bull 100Ah 720A
Gdzieś czytałem, że firma Banner jest niezła. Zastanawia mnie jednak ten prąd rozruchu, czy aby nie będzie za mały ?? Może to "pasowanie" tyczy się jedynie wymiarów :mrgreen: ??

ODPOWIEDZ