Polos z lc 150 do lc120

Moderator: luk4s7

Margoni
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2023, 18:48

Polos z lc 150 do lc120

Post autor: Margoni »

Witam wszystkich
Mam pytanie czy polos przednia z lc 150 będzie pasować do lc 120 . Silnik 3.0 d4d

Margoni
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2023, 18:48

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: Margoni »

Ktoś może podpowiedzieć?

stasik
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: stasik »

Nikt nie wie co to jest "polos", prawie jak "polmos"... A są tu eksperci, którzy wiedzą co to jest półoś :mrgreen:

Margoni
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2023, 18:48

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: Margoni »

Chyba każdy wie o czym napisałem

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: Jake »

Półoś, nie mylic z półłoś czyli pół łosia! :mrgreen:

RaKu69
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2021, 09:26

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: RaKu69 »

Niestety poziom wsparcia tego forum jest żenujący. Jestem tu już od jakiegoś czasu i nie widziałem zbyt wielu konkretnych, merytorycznych odpowiedzi. Nie wiem z czego to wynika, może to z powodu naprawiania aut jedynie w ASO? Bo nie podejrzewam braku chęci udzielania wzajemnej pomocy, czemu ma służyć właśnie formuła forum dyskusyjnego.
Jestem od wielu lat użytkownikiem forum Jeep'a i poziom wsparcia jaki tam można zobaczyć, nigdy nie zawitał na ten portal.
Piszę o tym jedynie dlatego, że rozumiem rozgoryczenie autora tego postu. Oczywistym jest, że każdy zrozumiał pytanie, zaś pisanie powyższych komentarzy / odpowiedzi nabija jedynie licznik aktywności, a NIE MA ŻADNEJ MERYTORYCZNEJ WAGI.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: mutaz »

Żadnej wagi merytorycznej też nie będzie też miało 50 wpisów ze "NIE WIEM", może zwyczajnie ktoś tego tematu nie przerabiał... Ale 30 sekund mi zajeło sprawdzenie na allegro ze pierwsza lepsza pozycja: https://allegro.pl/oferta/polos-lewa-pr ... 9556022501 pasuje do :Pasuje do pojazdów
Toyota
9 modeli

LAND CRUISER PRADO (_J12_)

LAND CRUISER PRADO (_J15_)

Margoni
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2023, 18:48

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: Margoni »

Też to sprawdziłem zanim napisałem posta.
Chciałem się poprostu upewnić.
Forum chyba od tego jest . Ale jak widać się pomyliłem

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: Jake »

Skoro poziom tego forum jeat tak zenujacy, to cale szczescie ze czlonkowstwo nie jest obowiazkowe, mozna nie korzystac.

Mniej bardziej w oczy kluje poziom roszczeniowosci nowych userow.
Ja chce, ja potrzebuje, ja wymagam, mi sie nalezy.
I jak nie ma odpowiedzi natychmiast to jest niezadowolenie i foch.
Tak jakbysmy tu wszyscy na etacie byli i w gotowosci do uslug..

RaKu69
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2021, 09:26

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: RaKu69 »

Jake pisze:
19 gru 2023, 13:43
Skoro poziom tego forum jeat tak zenujacy, to cale szczescie ze czlonkowstwo nie jest obowiazkowe, mozna nie korzystac.

Mniej bardziej w oczy kluje poziom roszczeniowosci nowych userow.
Ja chce, ja potrzebuje, ja wymagam, mi sie nalezy.
I jak nie ma odpowiedzi natychmiast to jest niezadowolenie i foch.
Tak jakbysmy tu wszyscy na etacie byli i w gotowosci do uslug..
To po co Twoim zdaniem jest forum??? Właśnie po to, aby uzyskać pomoc lub poradę. To jest BEZINTERESOWNA wymiana wiedzy!!!
Jeśli ktoś ma podejście podobne do Twojego, to po co korzysta z forum? Ponadto - co chyba nie wymaga wyjaśnień... - użytkownik takiej formy wymiany wiedzy, oczekuje wsparcia właśnie w chwili, gdy tego wsparcia potrzebuje.
Oczywistym jest, że nie rzucisz pracy aby podać rozwiązanie, lecz nie przesadzaj, że widzisz tu tylko postawy roszczeniowe.

A najbardziej mnie rozwala to co napisałem na temat "dość niepoważnych" (nie chcę pisać głupich) odpowiedzi w stylu tych, które się pokazały w tym temacie.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: plum76 »

Panowie święta idą.

Pytający uzyskał odpowiedz. Temat nie wymaga chyba zbędnych komentarzy.

A forum jest dla ludzi.... wszystkich.

Wesołych
Paweł

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: Rokfor32 »

Ujmę to tak:

Brak merytorycznej odpowiedzi przez 48h oznacza, że na 99% nikt z czytających forum odpowiedzi nie zna. Podkreślam słowo ZNA. Czyli sam, osobiście sprawdził temat doświadczalnie, i jest go pewien na 100%. A w takim przypadku chyba jednak lepiej, że nie ma wysypu odpowiedzi w stylu "słyszałem że pasuje/nie pasuje..."

A merytorycznie, i na przyszłość: w takich tematach należy sie posłużyć onlajnowymi EPC. Każdy to może zrobić samodzielnie, akurat dla Toyoty/Lexa EPC online są dokładne, i dosyć intuicyjne w nawigacji (oraz darmowe). Zgodność numerów OEM pomiędzy modelami potwierdza na 100% współzamienność części. Niezgodność - cóż. Nie daje jednoznacznego wyniku na "nie" - bo tak się składa, że niektóre części ewoluowały, i pomimo zmiany numeru OEM (i zwykle z tym związanej jakiejś zmiany, ale niekoniecznie istotnej dla kompatybilności) nadal są one współzamienne. Taki najprostszy przykład - to numery filtórw oleju. Starczy, że zmienił się (dla fabryki) dostawca na pierwszy montaż, i filtr dostaje inny numer OEM. Ale nadal to taki sam (technicznie) filtr, jak poprzednio.

W takim przypadku należy wykonać tel do ASO. Bo temat zastępności numerów OEM niestety nie jest udostępniony (do netu), ale ASO może potwierdzić (lub zaprzeczyć), czy dany numer jest kontynuacja poprzedniego.

Nie oczekuj jednak, że ktoś tutaj poszuka za Ciebie danych - które możesz znaleźć samodzielnie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: kylon »

Ja na ten przykład nie miałem potrzeby dopasowywania półosi od jednego modelu do drugiego. Z ciekawości to kiedyś zrobię ale w Toyocie najczęściej używa się części do J12 z J12 ;-). Oczywiście wiele części jest kompatybilnych ale tak jak wspomniał Rokfor można to samemu szybko sprawdzić. Forum służy pomocy ale to nie infolinia z obowiązkiem odpowiedzi w danym czasie ;-). My tu jesteśmy dla fanu a nie obowiązku.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: kylon »

Na szybko patrząc półoś od J12 jest kompatybilna również z 4 Runnerem ale o J15 na razie nic nie widzę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Polos z lc 150 do lc120

Post autor: kylon »

W innym miejscu znalazłem informację, że jakiś tam zamiennik z J12 pasuje do J15 z silnikiem 1GR-FE ale półosie od diesla i benzyny są takie same więc raczej to mało wiarygodna informacja.

ODPOWIEDZ