Kontrolka ciśnienia ojeju

Moderator: luk4s7

Mirek58
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2009, 19:39
Auto: LC J12

Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: Mirek58 »

Szanowni koledzy mam problem ,który mnie nurtuje od 3 tygodni. LC 120 z 2004 r i silnikiem D4D 95 tyś. km. / z niemieckiego salonu /. mam od ponad roku.Po ostatniej wymianie w ASO oleju i filtra /Castrol 5W30 / zauważyłem ze lampka ciśnienia oleju przy uruchamianiu zimnego silnika gaśnie po upływie 4-5 sekund .Może tak ma być i wcześniej nie zwróciłem na to uwagi . W Innych markach lampki gasną już przy rozruszniku. Pozdrawiam i proszę kolegów o swoje opinie :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: kylon »

Tak ma być.

Mirek58
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2009, 19:39
Auto: LC J12

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: Mirek58 »

:D DZIĘKUJE ,kylon ; za pocieszającą wiadomość :D .Ja już zmieniłem filtr oleju ,myślałem o wymianie czujnika a po głowie chodziło mi zrzucenie miski i grzebanie w zaworku lub pompie :D Tak na marginesie to wTLC dziwnie jakoś z tym olejem. W Niemczech wymiana co 20tyś,km u nas co 15 tyś,poziom zalecany sprawdzać po rozgrzaniu silnika i jeszcze ta kontrolka. :shock: Jeszcze raz dziękuje i POZDRAWIAM :)

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: felmen »

Mirek58 pisze:Szanowni koledzy mam problem ,który mnie nurtuje od 3 tygodni. LC 120 z 2004 r i silnikiem D4D 95 tyś. km. / z niemieckiego salonu /. mam od ponad roku.Po ostatniej wymianie w ASO oleju i filtra /Castrol 5W30 / zauważyłem ze lampka ciśnienia oleju przy uruchamianiu zimnego silnika gaśnie po upływie 4-5 sekund .Może tak ma być i wcześniej nie zwróciłem na to uwagi . W Innych markach lampki gasną już przy rozruszniku. Pozdrawiam i proszę kolegów o swoje opinie :(
Witam jeden kolega ci podpowiedzial ze tak ma byc 4,5 sek i gasnie kontrolka cisnienia oleju,jesli chodzi o mnie nie zgodze sie z tym dlatego ze mam LC-120 z 2004 diesel przebieg 150tys orginalny i nic takiego u mnie nie zaobserwowałem.Przychodze z rana silnik zimny podgrzewam swiece poł obrotu silnika i auto zapala kontrolka gasnie od razu, 4,5 sek tak jak u ciebie moim zdaniem cos nie tak jest .

bartsiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:42
Auto: Toyota LC12, 2005 rok, 3,0 D4D
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: bartsiedlce »

U mnie też gaśnie natychmiast.

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: lech »

Jak w temacie - "OJEJU"...gaśnie natychmiast.
W trzech egzemplarzach, z którymi mam styczność.
Coś Kylon zakręcony jesteś... :mrgreen:

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: Piotrek »

U mnie tak jak u felemena, gaśnie natychmiast, ale znowu nigdy nie odpala na dotyk, zawsze zakręci z raz czy dwa, dlatego nie przejmowałbym się tymi 4 sekundami. Co auto to inny przypadek.
Pozdrawiam

Mirek58
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2009, 19:39
Auto: LC J12

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: Mirek58 »

Odgrzeje ( kotleta ). Z tymi 4 s. jeżdżę już ponad rok i zrobiłem 25 tys. km. Panewki nie klepią oleju nie bierze , czasami ciągam ciężką przyczepę . Sprawdzałem ciśnienie czujnikiem mechanicznym ( na zimnym wolne obr. ok. 4 atm. ).
( Po opinii KYLONA byłem niedowiarkiem) :wink:
I tak jak pisze Piotr ... taka uroda z tą elektryką

Pozdrawiam : Mirek 58

bartsiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:42
Auto: Toyota LC12, 2005 rok, 3,0 D4D
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: bartsiedlce »

Tak może być, urok Twojego egzemplarza.
Miałem Kia Sorento z benzynką V6, było podobnie, mimo braku błędów w diagnostyce, po prostu tak miała.

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: MłodyWilk »

Panowie widzę, że problem leży chyba w oleju tzn. w Castrolu 5W30 EDGE.

Bo właśnie problem się u mnie pojawił wczoraj po wymianie oleju na 5W30 EDGE.
Według kartki na silniku z poprzedniej wymiany wcześniej był zalany Castrol 5W40 i kontrolka oleju gasła błyskawicznie po uruchomieniu silnika czy to na zimnym czy na ciepłym a teraz kontrolka gaśnie po tych 3-4 sekundach od uruchomienia.

Żeby było ciekawiej, to filtr oleju jest nawet tej samej firmy co wcześniej...

I teraz pytanie czy na tym oleju po prostu błędnie wskazuje kontrolka czy faktycznie przez 3-4 sekundy jest kiepskie ciśnienie oleju. Co ciekawe silnik pracuje nawet jakby ciszej od samego uruchomienia niż wcześniej.

Kurcze trochę mnie to martwi, bo kupiłem dobry i drogi olej o parametrach zalecanych przez instrukcję producenta a tu takie kwiatki.
Miał chronić jeszcze lepiej silnik a kto wie czy właśnie mu nie szkodzi jeszcze gorzej jak ten stary...
Chyba wiem, czemu wcześniej był zalany właśnie 5W40....

Ps. Przebieg 186kkm sprawdzony w ASO...

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: Sławek »

U mnie gasnie po 4 sek. Od momentu jak go kupilem i zmiana oleju tego stanu nie zmienila. Więc uwazam ze zadnej tragedii nie ma. Osobiście spalbym spokojnie.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: Rafi »

Jest tyle dobrych olejów na rynku, a zawsze przygody wszyscy mają z Castrolem :| Po tym jak ta firma się przyznała, że przez lata sprzedawała olej niezgodny z kartą i zalepiający wszystko (RS) naprawdę sie dziwię, że ktoś to jeszcze kupuje. Zresztą znam dwa serwisy, które nie dotykają niby chwalonego Edge'a i to nie ważne jakby się klient uparł. Bo też były przygody.

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: p_ozim »

Ja zauważyłem że po ostatniej wymianie też mi się dłużej pali..Wcześniej miałem filtr Manna i gasła od razu ,a teraz mam jakiś inny. Najważniejsze że gaśnie.Od wymiany oleju zrobiłem 5tys. i nic poza kontrloką niepokojącego nie zauważyłem...

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: MłodyWilk »

No u mnie to cholernie dziwne, bo filtr identyczny jak wcześniej tylko olej inny!!!
No ale też myślę o jakimś porządnym filtrze i jak podmienie to zobaczymy co to dało...

Ps. Coś Toyota ma jakiś dziwny ten system smarowania bo byle pierdółka i już jej przeszkadza.
Zresztą starsze modele mają tak prawie wszystkie z tą świecącą kontrolką.
A do głupiego Fiata Punto założę najtańszego filtrona i kontrolka gaśnie już na rozruszniku zanim jeszcze silnik zaskoczy.

No chyba, że smarowanie jest OK tylko czujnik w landzie jest bardzo wysoko nastawiony, a w innych autach potrzeba mniej tego ciśnienia i lampka gaśnie jak wytworzy się go znacznie mniej. Ewentualnie czujnik jest zainstalowany gdzieś w dalszym miejscu w układzie olejowy w porównaniu do innych aut i dłużej to trwa zanim ciśnienie tam dotrze. Ale to tylko takie moje rozmyślania... niech lepiej wypowiedzą się fachowcy którzy przerabiali temat niejednokrotnie...

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia ojeju

Post autor: Kwieczor »

MłodyWilk pisze:...

Ps. Coś Toyota ma jakiś dziwny ten system smarowania bo byle pierdółka i już jej przeszkadza.
Zresztą starsze modele mają tak prawie wszystkie z tą świecącą kontrolką.
A do głupiego Fiata Punto założę najtańszego filtrona i kontrolka gaśnie już na rozruszniku zanim jeszcze silnik zaskoczy.

...
Tiaaa... Fiat...
Jeździłem chwilę Doblo Multijet
o tym, że wywaliło uszczelniacz na dole silnika i oleju zostały 2 łyżeczki dowiedziałem się z dymu nad autem i kałuży oleju pod autem, bo kontrolka gasła już przy minimalnym przepływie oleju...

ODPOWIEDZ