Chińskie ogrzewanie w LC 120

Moderator: luk4s7

depp
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2015, 10:31
Auto: LC120 2004
Kontakt:

Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: depp »

Hej mam pytanko zakupiłem Chińskie ogrzewanie powietrzne 2 KW z Ali i chcę je zamontować w 120 long i zastanawiam się gdzie ?
Ktoś montował i mógł by się podzielić wiedzą, które miejsce wybrać ?
Dziękuję za pomoc .

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: jezus »

Słyszałeś jak w tym piecu pracuje pompka paliwa ?, chyba się nie wyśpisz.... Chinole z reguły zapodaje się jako przenośne na zewnątrz auta. Np: taki chiński kompakt 5kW gdzie pompeczki praktycznie nie słychać, ale i tak w porównaniu z webastem, napindala jak skośnooki młoteczkiem o kowadełko... :-) Obrazek

depp
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2015, 10:31
Auto: LC120 2004
Kontakt:

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: depp »

Hej wiem słyszałem bo w montażu doświadczenie mam ale montowałem w Y60 na środku podłogi i nie było to praktyczne. Co do pompki paliwa w y60 miałem taką obudowę gumową którą okleiłem silver tape i powiem, że było cicho ale to u każdego inaczej z tą ciszą. W 120 szukam rozwiązania gdzieś po bokach aby nie kolidowała z podłogą natomiast takie zewnętrzne ogrzewanie dla mnie całkowicie nie praktyczne. Jak ktoś montował proszę o podpowiedź :)

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: plum76 »

Deep napisz na priv do Mastera jak będzie miał humor to ci odpisze gdzie to wpakować, maja doświadczenie w takich robotach.

A tak z przekory zapytam, ile razy w ciągu roku chcesz to użyć, że musi być na sztywno w aucie?

Paweł

mateuszw_astro
Posty: 45
Rejestracja: 21 paź 2021, 02:37

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: mateuszw_astro »

Ja zamontowałem chińskie webasto w prawym narożniku bagażnika, rury są poprowadzone wywierconymi dziurami pod auto. Docelowo będę robić zabudowę, pod którą będzie ono schowane. Jedyny problem to nierówne rozprowadzenie ciepła po aucie - mam na razie wystawioną rurę ponad tylnymi fotelami i u góry jest ciepło, ale siedząc z przodu jest wyraźnie chłodniej w nogi - muszę wykombinować jak puścić cieńszą rurę z powietrzem gdzieś na podłodze. Docelowo jednak ma być to do spania na zabudowie z tyłu i tam nie będzie tego problemu. Pompkę mam z przodu, gdzieś pod kierowcą, zamocowaną elastycznie w piankowej otulinie - jest nadal słyszalna, ale całkiem znośna. Gdy była przykręcona na sztywno do podłogi, to aż czuć było łomot :) Paliwo idzie trójnikiem z głównego zbiornika.
Po sezonie zimowym stwierdzam, że zamontowane na stałe ogrzewanie to kapitalna rzecz, nigdy nie poszedłbym w rozwiązania wolnostojące. Ogrzewanie jest po prostu zawsze gotowe i poza użyciem do spania, świetnie też ogrzewa wnętrze auta rano przed wyjazdem do pracy - pyk z pilota kilka minut wcześniej i mamy ciepło :)
Rozważałem też umieszczenie go w komorze silnika, od strony kierowcy nad nadkolem jest kawałek miejsca. Niestety nie miałem pomysłu, jak w miarę bezinwazyjnie doprowadzić stamtąd ciepłe powietrze do środka, myślałem o wpięciu w wentylację, ale zrezygnowałem.
Załączniki
P_20220407_161357_vHDR_Auto.jpg
P_20220407_161357_vHDR_Auto.jpg (49,32 KiB) Przejrzano 2370 razy
P_20220407_161211_vHDR_Auto.jpg
P_20220407_161211_vHDR_Auto.jpg (57,79 KiB) Przejrzano 2370 razy

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: pmcomp »

mateuszw_astro pisze:
07 kwie 2022, 16:45

Rozważałem też umieszczenie go w komorze silnika, od strony kierowcy nad nadkolem jest kawałek miejsca. Niestety nie miałem pomysłu, jak w miarę bezinwazyjnie doprowadzić stamtąd ciepłe powietrze do środka, myślałem o wpięciu w wentylację, ale zrezygnowałem.
Dziura w przegrodzie.

W twoim przypadku przy zamknieciu tylnych drzwi nie ma za mało miejsca na ciągnięcie powietrza do ogrzania?

mateuszw_astro
Posty: 45
Rejestracja: 21 paź 2021, 02:37

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: mateuszw_astro »

pmcomp pisze:
14 kwie 2022, 20:43
Dziura w przegrodzie.

W twoim przypadku przy zamknieciu tylnych drzwi nie ma za mało miejsca na ciągnięcie powietrza do ogrzania?
Dziury w przegrodzie robić nie chciałem :)

Z wlotem nie ma u mnie problemu, tyle miejsca wystarcza (nie przegrzewa się na pełnych obrotach, nie pracuje głośniej wentylator itp).
Przy czym u mnie jest piec 5KW, a gdyby dać 2KW, który jest mniejszy, to wszedłby znacznie zgrabniej. Ale gdybym miał powiedzieć, czy 2 czy 5KW jest lepsze - nie wiem. W swoim obniżyłem nieco minimalne ustawienia i uzyskuję 20 stopni przy otoczeniu <5 stopni na minimum. Gdy jest cieplej, to piec robi się za mocny - można to zrównoważyć uchylając okno. Natomiast gdy jest zimniej, to nadal działam na dość wolnych obrotach, dzięki czemu jest cicho, a mniejszy piec musiałby pracować wtedy na wyższych obrotach. No i rano przed pracą auto się szybciej zagrzewa. Ogólnie do zastosowań powiedzmy <0 lepszy jest większy piec, a do temperatur > 10 lepiej mieć mniejszy.

depp
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2015, 10:31
Auto: LC120 2004
Kontakt:

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: depp »

Dzięki za odpowiedź my właśnie duży jeździmy na ryby i wycieczki z nocowaniem w samochodzie w zimnych miesiącach i dlatego chcemy ogrzewanie w środku bo takie coś dołączane na zewnątrz nie wchodzi w rachubę. Myślałem aby upchnąć je w bagażniku za plastikami tylko jeszcze nie wiem czy jest tam miejsce .

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: rolkos »

Jak nie masz klimy w drugim rzędzie to miejsce jest po prawej. Będziesz musiał wykombinować mocowanie i dobrze uszczelnić wylot.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: rolkos »

Dałbym też czujnik czadu ;)

mateuszw_astro
Posty: 45
Rejestracja: 21 paź 2021, 02:37

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: mateuszw_astro »

Tak, ja mam właśnie klimę tam obok webasta, więc miejsca nie było. Ale i tak będzie ciasno, raczej tylko 2kw się zmieści.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: rolkos »

mateuszw_astro pisze:
23 cze 2022, 14:57
...raczej tylko 2kw się zmieści.
Do tej powierzchni 2kW wystarczy z nadmiarem. Jak by były mniejsze to bym takie założył.

Andrzej3313
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2020, 23:21

Re: Chińskie ogrzewanie w LC 120

Post autor: Andrzej3313 »

Popieram 2 kw wystarcza. Zamontowałem "Planara 2kw " pod fotelem pasażera. Pobiera powietrze pod fotelem i wylot z przodu fotela.Minus 18 a w środku cieplutko. Przy zabudowie nawet dosyć cicho, tylko trzeba porządnie wyciszyć pompkę.

ODPOWIEDZ