Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Moderator: luk4s7

Tedi
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2021, 20:14

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Tedi »

Witam wszystkich i proszę o pomoc,

Jako, że oryginalne podświetlenie tablicy rejestracyjnej przestało mi działać postanowiłem zbadać sprawę i wtyczki do lampek były zaśniedziałe.

Zakupiłem sobie takie lampki:

https://allegro.pl/oferta/lampki-tablic ... ZTAxYjU%3D

Wtyczki pasują lecz niestety zaśniedziałe również muszę wymienić, i teraz moja prośba o pomoc, co to są za wtyczki, gdzie można je kupić? Czy raczej szukać oryginalnych kabli, serwis powiedział, że może sprzedać ale całą wiązkę do klapy bagażnika...
Bardzo proszę o pomoc

Dziękuje z góry

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: oradek »

Większość wtyczek jest zbędna i powoduje same problemy. Wytnij wtyczki i połącz przewody na stałe.

oRadek LJ73 polift 1991r.


Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Rolin »

Parę lat temu zakupiłem żel do połączeń elektrycznych. Na początku byłem mocno sceptyczny do takich rozwiązań ponieważ cokolwiek wpuszczonego do wtyczki będzie ograniczać styk elementów metalowych , tak przynajmniej mi się wydawało...
Zaryzykowałem i którejś zimy rozebrałem motocykl prawie do zera, żeby zrobić porządek z instalacją elektryczną. Głownie chodziło o ponowne owinięcie wszystkich wiązek i założeniu na nie dodatkowej osłony co by ładnie wyglądało.
Przy tej właśnie okazji zalałem każdą wtyczkę (wszystkie hermetyczne) tym ustrojstwem. Tutaj trzeba dodać, że był to 3 letni motocykl z kupą elektroniki na pokładzie.
U mnie przejeździł ze 3 lata, następny właściciel ma go chyba do tej pory, czyli jakieś 5 lat i z tego co wiem z elektryką nie ma żadnych problemów. Najwidoczniej ten środek nie powoduje żadnych ujemnych skutków. Od tamtej pory traktuje nim wiele połączeń, tym bardziej tych narażonych na korozję.
Załączniki
41HhVVMKDxL._AC_SX425_.jpg
41HhVVMKDxL._AC_SX425_.jpg (13,71 KiB) Przejrzano 923 razy

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: vGreg »

Kupiłem lampki z wyprowadzonymi przewodami. Kostki są ukryte w drzwiach czyli tak jak fabryka wymyśliła.

Przy swoich możesz:
1) wpiąć korektorki do pinów gniazda i zalać uszczelniaczem. Przewody podłączyć pod oryginalną wtyczkę / gniazdo.
2) lutować przewody do pinów i reszta jak w pkt1.
Załączniki
lamp11.jpg
lamp11.jpg (14,75 KiB) Przejrzano 915 razy

ODPOWIEDZ