Czujnik parkowania tył

Moderator: luk4s7

cezarydob
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2021, 20:29

Czujnik parkowania tył

Post autor: cezarydob »

Czy w LC j12 (2007) były fabrycznie montowane czujniki parkowania (tył / przód)?

Czy ktoś z was próbował doposażyć swój samochód w takie czujniki ? Jeśli tak to macie coś godnego polecenia? Lub jakieś rady dla początkującego hobbysty?

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Czujnik parkowania tył

Post autor: stachu_l »

Toyota miała jakieś systemy czujników:
Tył https://www.toyota-tech.eu/aimuploads/% ... 0002-0.pdf
Przód i tył https://www.toyota-tech.eu/aimuploads/% ... 425-00.pdf
Ja mam w TLC120 (2006) zainstalowany tył chyba oryginalny Toyota ale nie pamiętam. To chyba nie było całkiem fabryczne wyposażenie ale było dokładane przez TMP na życzenie.
Moduł jest za tapicerką z lewej strony bagażnika i kiedyś już się z niego wtyczka wysunęła i przestał działać. Cos tam robiłem i poprawiłem ale obecnie znowu nie działa, chyba muszę jeszcze raz otworzyć i jakoś umocować lepiej wtyk.
Poza wtykiem raczej sprawował się dobrze.

DawidCobra
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2019, 03:56

Re: Czujnik parkowania tył

Post autor: DawidCobra »

W mojej 120 kazałem na serwisie rozłączyć i wstawiłem stalowy zderzak. Sprawę czujników rozwiązała kamerka. Z tym że auto W teren. Każdy ma inne wymagania.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czujnik parkowania tył

Post autor: rolkos »

Jeśli nie było fabrycznie to najprościej kupić zestaw z czujnikami. Instalacja bardzo prosta można przeprowadzić samodzielnie. Na przód może być wymagane przedłużenie przewodów, ale jeśli centralka będzie bliżej środka samochodu może wystarczą. Warto mieć wyłącznik tego łatwo dostępny.

cezarydob
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2021, 20:29

Re: Czujnik parkowania tył

Post autor: cezarydob »

Widziałem kiedyś filmik na youtube, że ktoś miał kamerę cofania i obraz wyświetlany na ekranie oryginalnej nawigacji, próbował ktoś z was takiego rozwiązania? nie rzuciła wam się w oczy jakaś instrukcja/tutorial?

cezarydob
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2021, 20:29

Re: Czujnik parkowania tył

Post autor: cezarydob »

Takie coś rzuciło mi się ostatnio w oczy - może ktoś robił, lub widział jakieś materiały w internecie?
Załączniki
TLC120_camera2.jpg
TLC120_camera2.jpg (41,13 KiB) Przejrzano 829 razy
TLC120_camera.jpg
TLC120_camera.jpg (36,46 KiB) Przejrzano 829 razy

ODPOWIEDZ