Polska navigacja do LC 120?

Moderator: luk4s7

maksior25
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2021, 13:25
Kontakt:

Polska navigacja do LC 120?

Post autor: maksior25 »

Witam, sprowadziłem niedawno z Niemiec Land Cruisera 120, w którym jest zainstalowana oryginalna nawigacja toyoty. Byłem w ASO Toyota i generalnie nie chcą mi pomoc. Powiedzieli, że do mojej wersji z 2007, nie mają polskiej mapy. Czy innymi metodami można jakoś zainstalować polski interfejs albo polska mapę do systemu? System jest obsługiwany z czytnika DVD.

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Polska navigacja do LC 120?

Post autor: stachu_l »

Kilka uwag ogólnych:
- zaczynając aktywność na forum warto zapoznać się z regulaminem i zwyczajami
- Powitania nie łączymy z rozpoczęciem tematu - jest stosowny wątek
- czasem nasz moderator (niesamowicie spokojny człowiek) potrafi taki post skasować
- przed założeniem nowego tematu warto poszukać czy były już takie lub podobne tematy - o nawigacji troche było
- jeżeli zagadnienie dotyczy tylko LC120 to jest stosowny dział j12

Teraz o nawigacji:
maksior25 pisze:
30 cze 2021, 13:32
Byłem w ASO Toyota i generalnie nie chcą mi pomoc.
Może nie mogą, dlaczego oskarżasz o brak chęci? Czy w McDonalds prosisz o dania z Burger Kinga?
Mapy można dostać na stronie: https://www.toyota-mapupdates.eu/Shop/Index - są płatne i to dość wysoko - komplet Europy (5 DVD) to około 200 Euro.
Zauważyłem, że ostatnie dla LC120 są z 2018 roku i oczywiście nie ma wersji polskiej więc ASO mówiło prawdę, że takiej nie posiadają.
Możesz spróbować wersji spolszczonych i to nawet z mapami 2020/2021 np takie wyszukiwanie:
https://allegro.pl/listing?string=Mapa% ... e-1-1-0616
Niestety nie mam doświadczenia z tymi mapami.
Trzeba pamiętać, że komplet map Europy to 5 DVD - Polska z detalami jest chyba na dwóch (EAST i NORTH) ale np wyprawa do Włoch powoduje zmianę płyty gdzieś w Niemczech. Tej mapy się nie wgrywa tylko jest odtwarzana z płyty znajdującej się w napędzie. Chyba, że w 2007 wprowadzili wersję z HDD i faktycznie mapy się dogrywa - w 2006 tego nie było.
Ja u siebie używam oryginalnych gdzieś z 2013/2014 i język angielski mi nie przeszkadza. Troche brakuje najnowszych ulic czy ekspresówek ale generalnie wystarcza.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Polska navigacja do LC 120?

Post autor: sebastian44 »

Wow, zmienianie płyt DVD w urzadzeniu nawigacji które jeszcze do tego są nieaktualne to jakis hardcore.

Serio Wam sie chce w to bawić kiedy każdy telefon może nas nawigować z uzyciem najnowszych map w każdym miejscu na świecie?

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Polska navigacja do LC 120?

Post autor: SHREK81 »

Ostatnio znalazłem na allegro znalazłem człowieka który sprzedaje płyty z aktualnymi mapami podobno w języku polskim, opinii pozytywnych ma dużo i specjalizuje się chyba w Japończykach, rozmawiałem z nim twierdzi że w 120 będzie to działać koszt płytki to 160 zł. chyba, zaznaczam że ja tego nie sprawdzałem ale kusi cena, sam mam ostatnią z 2016 roku oczywiście w języku angielskim oryginalną toyoty, ale i tak zawsze wspomagam się telefonem. Jeśli jesteś zainteresowany mogę wrzucić namiar na człowieka?

ODPOWIEDZ