Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

Moderator: luk4s7

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

Post autor: mutaz »

Witam

Czeka mnie wymiana osłony przegubu wewnętrznego, pękła tuż przy małej opasce, juz po przeszukaniu forum wiem żeby sie nie pchać w Febest za 40zł wiec znalazłem takie coś https://allegro.pl/oferta/oslona-przegu ... 0555272072 za ok 80zł. Oryginał z tego co patrzyłem ok 250-300zł wiec dwa pytania :czy to dobry wybór oraz czy czekają mnie jakieś niespodzianki przy wymianie tej gumy np jakiś uszczelniacz czy zabezpieczenie które powinienem mieć po wydarciu przegubu z przedniego mechanizmu ew co warto zrobić przy okazji (febest np. ma w zestawie naprawczym smar i jakieś zabezpieczenie/seger, w tym japonskim zamienniku mam tylko gumę). Nie chciałbym uziemić auta na dłuzej w warsztacie z powodu braku jakiejś pierdułki. Z góry dzięki za info. Dodam ze nie mam żadnych wycieków z przedniego napędu tylko wywaliło smar z powodu uszkodzonej gumy- świeża sprawa.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

Post autor: mutaz »

Dobra jestem po wymianie, robota względnie prosta, odkrecić koło, potem zacisk - podwiesić na drucie (śruby nie chciały łatwo sie odkrecić), potem wybić dekielek od piasty, pod dekielkiem nakrętka z zabezpieczeniem, odkrecić, odkrecić 2 dolne sruby sworznia i przy max skreconych kołach wyjąć frezowaną półoś z piasty, potem wysunąc cały przegub, wymyć, nałożyc świeży smar i montaż w odwrotnej kolejnosci, przy okazji sprawdzić ile tłoczków jest zapieczonych - u mnie jeden ani drgnoł trzeba go było nieco zmusić blokując pozostałe. Zobaczymy ile pożyje nowa guma.

ODPOWIEDZ