Kalibracja czujników zawieszenia pneumatycznego instrukcja

Moderator: luk4s7

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Kalibracja czujników zawieszenia pneumatycznego instrukcja

Post autor: SHREK81 »

Witam, Panowie potrzebuję na "gwałt" instrukcji kalibracji czujników zawieszenia, wymieniłem na nowe i teraz wysokość H widzi jako N, jak go podniosę na to poprzekraczane prędkości 60 km/h opada i wtedy mało mi zębów nie wyjeb..... znalazłem coś w pdf na forum ale jakieś staroć i pokazuje że strona nie istnieję....

stachu_l
Posty: 417
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Kalibracja czujników zawieszenia pneumatycznego instrukcja

Post autor: stachu_l »

Bo taki dokument to jest część RM (Repair Manual) i toyota udostępnia go płatnie. Nie ma pewności czy dokument w formacie PDF nie jest jakoś serializowany i Toyota jak go znajdzie w sieci to wie kto go ładował i łagodnie perswaduje usunięcie i może zablokować dostęp do tej płatnej strony. Zapisy o takich konsekwencjach są w regulaminie strony i oczywiście o prawach autorskich bla bla bla.
Nie wiem jak to działa dokładnie ale faktycznie dokumentów z tej RM jest bardzo mało w internecie.
RM jest na stronie
https://www.toyota-tech.eu/

Dostęp do płatnych części jest opłacany od godziny, dnia...
Sam dokument to wiele plików PDF i jak się sprawnie klika to opis zawieszenie można ściągnąć w godzinę.

Do strojenia najlepiej mieć komputer OBD (lub interface z aplikacją, ja używałem takiego na BT i aplikacji ElmScan na telefonie - pokazuje na żywo odczyty z czujników wysokości)
Generalnie wysokość 0 jest jak oś koła jest na poziomie dołu ramy. High to powinno być +30mm w Europie lib +40mm poza. Low -30mm
Różnica lewa/prawa nie powinna być większa niż 5mm. Różnica wskazania czujnika i prawdziwej wysokości także mniejsza niż 5mm ale tu oczywiście mniejszy problem bo najwyżej masz całość troche wyżej lub niżej.
Zgrubne strojenie - mocowanie popychacza/łącznika z jednej strony jest w takim podłużnym otworze - odkręcić i przesunąć. Dokładne - popychacz to śruba rzymska więc luzujemy przeciwnakrętki i skracamy albo wydłużamy.

Tyle opisowo.

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Kalibracja czujników zawieszenia pneumatycznego instrukcja

Post autor: SHREK81 »

To wiele tłumaczy, dzięki jutro będę coś działał.

ODPOWIEDZ