Przewody hamulcowe w oplocie - 6 sztuk

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Man With Camera
Posty: 125
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:55
Auto: KDJ120
Kontakt:

Przewody hamulcowe w oplocie - 6 sztuk

Post autor: Man With Camera »

Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów, mógłby mi wyjaśnić czemu komplet przewodów hamulcowych dedykowanych do J120:

https://allegro.pl/oferta/przewody-w-op ... 0234907201

zawiera 6 przewodów a nie 4? Zaglądałam pod moją 120 - widzę cztery przewody - dwa z przodu i dwa z tyłu, gdzie więc znajdują się te dwa dodatkowe?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przewody hamulcowe w oplocie - 6 sztuk

Post autor: kylon »

Jeszcze jeden jest na połączeniu mostu z ramą. Może myślą, że to auto ma sztywny most z przodu ;-)

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Przewody hamulcowe w oplocie - 6 sztuk

Post autor: Jake »

Moze ten 6 od wysprzeglika?

czaja
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2019, 16:44
Kontakt:

Re: Przewody hamulcowe w oplocie - 6 sztuk

Post autor: czaja »

U mnie są 2 na połączeniu mostu z ramą.
Też wymieniłem na stalowy oplot.

Awatar użytkownika
Man With Camera
Posty: 125
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:55
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Przewody hamulcowe w oplocie - 6 sztuk

Post autor: Man With Camera »

kylon pisze:
05 mar 2021, 03:58
Może myślą, że to auto ma sztywny most z przodu ;-)
Z przodu? To pewnie Brookliński :lol:

Dzięki za tipa. Byłem wczoraj na myjni, żeby zmyć sól z podwozia po zimie i sobie dokładniej obejrzałem tylni most - są tam dwa dodatkowe przewody hamulcowe po lewej stronie mostu.

Mam przy okazji pytanie odnośnie ewentualnego lifta - czy należy go uwzględnić w długości przewodów hamulcowych przy ich wymianie? Jeśli tak (a na zdrowy rozsądek, to chyba trzeba), to jaka to powinna być korekta przy 2 calowym lifcie? Oraz czy takie ciut dłuższe przewody będą przeszkadzać, jeśli koniec końców nie zdecyduję się na lifta, a przewody wymienię na dłuższe (bo jeszcze się nie zdecydowałem co do lifta)?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przewody hamulcowe w oplocie - 6 sztuk

Post autor: kylon »

Tylko te łączące most z ramą możesz dać np ze 2 cm dłuższe. Wtedy nic nie będzie przeszkadzać.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Przewody hamulcowe w oplocie - 6 sztuk

Post autor: sebastian44 »

Man With Camera pisze:
06 mar 2021, 18:12
kylon pisze:
05 mar 2021, 03:58
Może myślą, że to auto ma sztywny most z przodu ;-)
Z przodu? To pewnie Brookliński :lol:

Dzięki za tipa. Byłem wczoraj na myjni, żeby zmyć sól z podwozia po zimie i sobie dokładniej obejrzałem tylni most - są tam dwa dodatkowe przewody hamulcowe po lewej stronie mostu.

Mam przy okazji pytanie odnośnie ewentualnego lifta - czy należy go uwzględnić w długości przewodów hamulcowych przy ich wymianie? Jeśli tak (a na zdrowy rozsądek, to chyba trzeba), to jaka to powinna być korekta przy 2 calowym lifcie? Oraz czy takie ciut dłuższe przewody będą przeszkadzać, jeśli koniec końców nie zdecyduję się na lifta, a przewody wymienię na dłuższe (bo jeszcze się nie zdecydowałem co do lifta)?
NIe trzeba. Oprócz swojego znam z 10 aut w których po lifcie nic takiego nie było robione, jezdzi to od lat i wszystko jest okej.

ODPOWIEDZ