Prośba o poradę Ciężko chodzi sprzegło

Moderator: luk4s7

felmen
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:40
Auto: Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: Prośba o poradę Ciężko chodzi sprzegło

Post autor: felmen »

Sprzegło juz mam OK po prostu nowa pompka sprzęgła była wadliwa Kupiłem inna uzywaną ale oryginalną i wszystko jest już tak jak powinno być .Temat sprzegła zamknięty

jotesz
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2023, 20:40

Re: Prośba o poradę Ciężko chodzi sprzegło

Post autor: jotesz »

Przymusowo znalazłem ten temat, bo po 200tys.km i 17 latach użytkowania LC 120 3.0D, również co jakiś czas nie cofa mi się pedał sprzęgła. Cofam stopą, gdy blokuje sie w połowie, lub ręką, gdy zostaje przy podłodze. Rzeczywiście, wtedy blokuje się również przekładnia biegów. Oglądał to mechanik i nie znalazł nieprawidłowości ostrzegając przed koniecznością wymiany sprzęgła, taki mechanik. Może czegoś go nauczę o pompkach i :)
Natomiast ciężka praca sprzęgła, to chyba jedyna istotna wada tego auta. Reklamowałem to od nowości, nawet w ramach gwarancji wymieniono mi sprzęgło, ale problem nie zniknął. W dodatku od wielu lat, okresowo przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła pojawia się zgrzytanie jakiejś sprężyny, albo tarcie gumy, zależnie od pogody: sucho albo deszcz. Szkoda, że tak późno znalazłem stronę, pewnie już tylko ja posiadam LC 120 :)

ODPOWIEDZ