Polecany mechanik trójmiasto

Moderator: luk4s7

Radziobe
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:49

Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: Radziobe »

Witam.
Posiadacie kontakt na mechanika z okolic Gdańska najlepiej , którego możecie polecić. Próbuje doprowadzić do użyteczności moją toyotę. Z góry dziękuję za pomoc.

Marek1972
Posty: 13
Rejestracja: 01 wrz 2017, 21:23
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: Marek1972 »

Witaj,
Z czystym sumieniem moge polecic Ci autocentrumas.pl.
Co prawda jest w gdynii ale jak dla mnie mechanik konkretny i wie co robi. Tez u niego robie swoja j120 i jestem mega zadowolony z mistrza.

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: vegas »

Cześć,
Chciałbym odświeżyć pytanie - czy ktoś może coś dodać lub zaktualizować w tym temacie? Nie chcę zakładać nowego tylko dla J7, więc dopisuję się tutaj.

Dziękuję.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: kylon »

Trasek

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: vegas »

Dziękuję! Jakby ktoś miał jeszcze jakieś doświadczenia i namiary, to będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: zombi »

Typowo od 4x4 to masz jeszcze expedycję i błaszczak4x4 - z terminami u nich bywa różnie. Robi się ciepło więc pewnie są zawaleni.

Słyszałem jeszcze dobre opinie, sam nie robiłem, o warsztacie w Pucku - nazwy nie pomnę ale jak poszukasz to pewnie od 4x4 w pucku jest jeden.

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: vegas »

Dzięki! A jeśli chodzi o stare diesle, gdzie nie trzeba komputera (1KZ-T w moim przypadku) możecie coś polecić? Do tej pory jeździłem do znajomego mechanika, ale niestety zakończył działalność i szukam kogoś sprawdzonego.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: zombi »

Jak chcesz robić coś z silnikiem, to szukaj speca od silników, nie koniecznie od 4x4. Koło kolejki w Oliwie jest warsztat specjalizujący się w silnikach disel.

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: vegas »

W tym ostatnim pytaniu chodziło mi właśnie o kogoś typowo od diesli. Wydaje mi się, że kiedyś już byłem w tym warsztacie w Oliwie, ale nie jestem pewien. W każdym razie dzięki, pewnie sprawdzę ponownie.
A ten warsztat z Pucka, o którym pisałeś we wcześniejszym poście, to przypadkiem nie Gdynia ul. Pucka Auto Centrum A&S http://www.autocentrumas.pl?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: zombi »

teder4x4 Puck - ale jak pisałem opinia zasłyszana

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: vegas »

Czy ktoś korzystał z usług http://sowinski4x4.pl i może się podzielić opinią?
Dzięki z góry.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: kylon »

To przez tyle miesięcy nikogo nie znalazłeś? Teraz wszyscy naprawiają Toyoty. Nawet Ci co jeszcze kilka miesięcy temu żyli z Pasatów i Skody. Nie potrafisz się wybić wśród warsztatów to zajmij się renowacją ram i serwisem Toyot - takie motto dnia. Napływ nowych użytkowników jest olbrzymi. To jest dobry czas dla początkujących warsztatów. Jestem daleki od oceniania kogoś, że robi źle ale jednak warto pomyśleć o kimś kto ma doświadczenie w danej marce bo ma wiedzę, sprawdzone części i sprzęt. Trafiasz do nowicjusza, który bryluje w internetach od roku i jest już wyrocznią a on niestety dopiero raczkuje. Każdy z nas się uczył ale np. Ja miałem i mam Toyoty. Moja nauka trwa od ponad 20 lat. Nie jest ona współmierna z mistrzami co to warsztaty pozakładali kilka miesięcy temu i już są fachowcami bo zrobili jedną Toyotę. Była przecież na wymianę oleju. Nie piszę tego o firmach, które wymienisz. Nie znam ich. Nie wiem kto to. Nie oceniam. Oceniam to co widzę na Fejsie i to co czytam oraz to co do mnie trafia. Pojedź z Toyotą do kogoś kto ją zna od podszewki. Kto je robi od lat.
Trasek to dobry adres. No chyba, że robisz konkurs od miesięcy kto zrobi taniej.

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Polecany mechanik trójmiasto

Post autor: vegas »

Hehe, pewnie, że znalazłem, byłem u Traska. Ale zawsze dobrze mieć alternatywę, szczególnie jak nie ma terminu. Poza tym z tego, co zrozumiałem z rozmowy z panem "Traskiem" :-) , to np. blacharki nie robią sami, tylko zlecają komuś. A teraz trochę się rozglądam bardziej za jakimś warsztatem w okolicy, który by mógł się zająć blacharką i ewentualnie ramą. Ale to nic pilnego, bo i tak mnie budżet ogranicza. :?

Powinienem być bardziej precyzyjny, bo teraz patrzę, że temat to mechanik, a nie blacharz/ramiarz. :D

Widziałem dobre opinie na sieci na temat tego warsztatu z postu powyżej i jestem ciekaw, czy ktoś z forum może korzystał z ich usług. Właśnie z tego powodu, o którym piszesz powyżej, że nie wiadomo na co trafisz. Najchętniej to bym kiedyś oddał do Ciebie albo Rokfora i spałbym spokojnie, ale trochę daleko. :-)

Tak czy owak - dzięki za opinię.

ODPOWIEDZ