Świata dzienne w lc 120

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Świata dzienne w lc 120

Post autor: krystusg »

Kolejna sprawa jak temacie czy ktoś już ( a pewnie tak) montował w swojej 120 ?
Co i jak , może jakieś zdjęcia ?!

ar2r
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2014, 05:18

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: ar2r »

Juz byl taki temat. Trzeba poszukać

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: rolkos »

Co dają światła do jazdy dziennej? Jeśli nie masz xenonow to roczny wydatek na żarówki to jakieś 10 zł (przepala się tak mniej więcej 1 na rok). Ani to lepiej nie wygląda, ani jakaś oszczędność (zestaw świateł to 200-300 zł).
Ciekawi mnie jak na to patrzy policja, rok temu na Ukrainie mimo że jeden z samochodów ktore z nami jechały miał światła do jazdy dziennej (też samoróbka) to i tak się przyczepili że jechał bez świateł.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: krystusg »

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB13XTiPpXX ... yota-b.jpg

Takie coś znalazłem i o takim myślę by założyć.
A jeśli chodzi o to co dają światła dzienne to chyba tylko to ze nie trzeba o nich pamiętać. Samoczynnie się włączają.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: hetman »

rolkos pisze:Co dają światła do jazdy dziennej? Jeśli nie masz xenonow to roczny wydatek na żarówki to jakieś 10 zł (przepala się tak mniej więcej 1 na rok). Ani to lepiej nie wygląda, ani jakaś oszczędność (zestaw świateł to 200-300 zł).
Ciekawi mnie jak na to patrzy policja, rok temu na Ukrainie mimo że jeden z samochodów ktore z nami jechały miał światła do jazdy dziennej (też samoróbka) to i tak się przyczepili że jechał bez świateł.
A co ma piernik do wiatraka? Się przyczepił bo w przepisach mieli (mają) że trzeba mieć mijania włączone w okresie jesienno zimowym. Jak byś miał nowe auto z fabrycznym dziennym też by się czepiał.

Btw. Jak masz poprawnie zainstalowane firmowe z homologacja to policja się nie czepia. W 120 może i nie ma znaczenia ale np w 70 altek jest watly i te pare A może robić różnicę.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: rolkos »

W j7 Toyota nie policzyła świateł mijania do bilansu zapotrzebowania na prąd?

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: 021CLT »

rolkos pisze:Co dają światła do jazdy dziennej? Jeśli nie masz xenonow to roczny wydatek na żarówki to jakieś 10 zł (przepala się tak mniej więcej 1 na rok). Ani to lepiej nie wygląda, ani jakaś oszczędność (zestaw świateł to 200-300 zł).
Ciekawi mnie jak na to patrzy policja, rok temu na Ukrainie mimo że jeden z samochodów ktore z nami jechały miał światła do jazdy dziennej (też samoróbka) to i tak się przyczepili że jechał bez świateł.

Założyłem H4 Philips plus 150%, na prawdę lepiej świecą koszt 80zl. Jedna spaliła się po 5 miesiącach :D
Kupiłem na wyjazd nowe takie same, ciekawe ile posłużą...
Mam w razie czego w schowku awaryjne H4 Bosche które świeciły 4 lata.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: krystusg »

Wysłałem link z tymi światłami, myśle, ze do tych by się policja nie przyczepiła. Maja atesty i wyglądają porządnie a i cena 550 to chyba nie są jakimś badziewiem. Tez jestem przeciwnikiem montowania badziewia jak większość bo jadą i nie widać czy to swieci czy mruga czy to światła czy kierunkowskaz.!

AbuAliHussain
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2016, 00:31
Auto: J120
Kontakt:

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: AbuAliHussain »

Dla mnie plus takich świateł to, to, że włączają się automatyxznie.
Bo czasem po prostu zapominam o tym. Nie ze skąpstwa.
Można by było dorobić jakiś bipacz przypominająchy.
W sumie to dość proste by było.
Popytam na elektrodzie, może podrzucą jakiś schemat.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: hetman »

rolkos pisze:W j7 Toyota nie policzyła świateł mijania do bilansu zapotrzebowania na prąd?
Oczywiście że japoński inżynier coś tam policzył. Dla nowego sprawnego alternatora to będzie coś koło 60A ładowania tyle że nie na obrotach jałowych. Śmiech na sali nawet na poczatek lat 90. Dodaj przydaski 2 akku, zużycie mechaniczne w terenie i robi się krucho. Mnie się ledy w j7 nie podobają ale mają uzasadnienie praktyczne.

Swoją drogą dzienne są wygodne bo nie musisz pamietac żeby włączyć, szczególnie z czujnikiem zmierzchu. Natomiast edukował bym cieleśnie użytkowników pseudo świateł i posiadających fabryczne oświetlenie do jazdy dziennej z którym poruszają się o zmierzchu i w trudnych warunkach drogowych, bo zapomnieli mózgu wziąć do auta.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: krystusg »

Światła dzienne też założone, lecz mimo to ładowanie słabe mam 13,3 !? Niby powyżej 14 powinno być ?
Wina bądź alternator bądź regulator.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: rolkos »

Nie koniecznie powyżej 14, ale 13,3 to faktyfcznie mało. U mnie po regeneracji alternatora waha się od 13,6 do 14,1. Co ciekawe w wysokich temperaturach (40C) jest mniejsze ładowanie.

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: gobio »

waha się od 13,6 do 14,1. Co ciekawe w wysokich temperaturach (40C) jest mniejsze ładowanie.
Mam dokładnie tak samo.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: krystusg »

Jutro jadę do elektryka zobaczymy co zrobi. Jak będzie po wszystkim to dam znać.
Jeszcze oświetlenie wnętrza chcę zrobić na ledach. Może i to pomoże.?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Świata dzienne w lc 120

Post autor: rolkos »

Zmiana lampek nic nie zmieni. Alternator ma 80A (są też mocniejsze) co daje ponad 1kW mocy, przy włączonych wszystkich odbiornikach masz duży zapas.
Zresztą lampki możesz wyłączyć. Inna sprawa że nawet przy podłączonej lodówce, włączonych światłach mijania i inhalatorze dla dzieci (działającym z przetwornicy), telefonach, tablecie, ładowanie nie spadło mi poniżej 13,6V (mierzone w gnieździe zapalniczki, więc na alternatorze pewnie było minimalnie więcej).
Regeneracja alternatora jest tańsza niż światła do jazdy dziennej, tylko zrób to w zakładzie który tylko tym się zajmuje.

ODPOWIEDZ