Toyota Performance Chip

Moderator: luk4s7

AbuAliHussain
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2016, 00:31
Auto: J120
Kontakt:

Toyota Performance Chip

Post autor: AbuAliHussain »

Panowie,

Mam coś takiego zainstalowanego u siebie oryginalnie przez dealera.
W książce serwisowej to się nazywa V-Max Kit. Zadzwoniłem do Caroliny bo tam to było oryginalnie montowane przy zakupie samochodu
chcąc ciut więcej dowiedzieć co to robi i o ile podciąga moc/moment.
Doradca nic nie wiedział, potwierdził tylko, że coś takiego było u mnie montowane podał part number i tyle...
Part number jest taki:
am264-53000
A było to robione przez TTE (chip, nie instalacja).
Po numerku znalazłem, że faktycznie coś takiego było i tyle...
Wiecie coś więcej?
Bo sama jazda samochodem dupy nie urywa jeśli faktycznie podciąga moc do 204KM to jakieś krzywe są te konie...
Albo mam skrzywiona percepcje po jeździe jeepem który waży podobnie i teoretycznie ma tyle samo niutków i podobną moc.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Toyota Performance Chip

Post autor: Rafi »

To jest zwykły box, raczej nigdy nie daje o tyle ile obiecuje producent, za to często leje paliwem jak głupi i może się to źle skończyć. Słyszałem nie raz o autach, w których box nie dawał praktycznie nic, na hamowni wychodziło +10 koni i 20 niutonów :wink: D-4D jest po prostu wolne i niewiele można z tym zrobić.

AbuAliHussain
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2016, 00:31
Auto: J120
Kontakt:

Re: Toyota Performance Chip

Post autor: AbuAliHussain »

Hm... aż ciekawości pojadę na hamownie. Co do spalania to nie stwierdziłem specjalnie zwiększonego.
Wracając z Bielska do Warszawy poszło jakieś 8 dm3/100km

Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 46
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:36
Auto: only Toyota :)

Re: Toyota Performance Chip

Post autor: Ronin »

Ciekawe co u Ciebie wyszło. U mnie spalanie, praca silnika wszystko ok.
Wizyta na hamowni pokazała że dopiero z chipem auto ma parametry takie jakie obiecuje Toyota w serii.

Z tego co mi powiedział mechanik, który pracował w złotym okresie j12 w ASO, to 8 na 10 aut z założonymi chipami wracało do serwisu z checkiem. Więc może jest coś w tym co pisze Rafi.
Ja jedyny minus jaki mam, to wpięty box powoduje, że uniwersalne komputery w warsztatach nie "widzą" auta. Komputer w ASO nie ma z tym problemu :lol:

AbuAliHussain
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2016, 00:31
Auto: J120
Kontakt:

Re: Toyota Performance Chip

Post autor: AbuAliHussain »

Nie byłem :) brak czasu na tygodniu, a w weekend nie pracują.
Nie każda hamownia obsłuży 4x4

ODPOWIEDZ